Szukasz kompleksowej terapii skóry bez użycia igieł? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. W naszym gabinecie kosmetologicznym stosujemy skuteczne zabiegi odnowy skóry za pomocą profesjonalnych francuskich kosmetyków marki Ericson Laboratoire. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak wiele problemów ze skórą można rozwiązać za pomocą nieinwazyjnych terapii. Umów się na konsultacje z naszym kosmetologiem pod adresem Podgórna 45/4a w Zielonej Górze, aby dowiedzieć się więcej.

Jesteśmy autoryzowanym salonem ERICSON-LABORATOIRE 

ENZYMACID to alternatywa dla pillingu medycznego, skuteczna metoda eksfoliacji

ENZYMACID – Skuteczna metoda eksfoliacji. Alternatywa dla pilingu medycznego.

Kosmetologia ma coraz więcej wspólnego z dermatologią, proponuje zabiegi zainspirowane medycyną estetyczną. Przyspieszona eksfoliacja i piling to część metod stosowanych przez dermatologów oraz gabinety medycyny estetycznej w celu poprawiania niedoskonałości skóry i pobudzenia procesu odnowy komórkowej.

Francuska marka Ericson Laboratoire proponuje niezwykle skuteczną metodę eksfoliacji – Enzymacid, zainspirowaną nowoczesnymi metodami z dziedziny medycyny estetycznej oraz która łączy 5 rodzajów innowacji dermokosmetycznych high tech:

 • podwójna mikrodermabrazja: kryształki aluminium i glukonian żelaza
 • alfa-hydroksykwasy o wysokim stężeniu (wykorzystanie 70-procentowego kwasu)
 • stabilizowane enzymy
 • kapsułki typu PLGA
 • witamina C stabilizowana glukozą: typ AA2G

 

Jak działa nowoczesny piling od Ericson Laboratoire?

Nowoczesny piling o wielorakim działaniu pozwala znacznie poprawić stan skóry.

Poprzez działanie mechaniczne natychmiastowo usuwa martwe komórki. Widoczne wygładzenie i rozświetlenie cery to efekt działania chemicznego. Działanie biologiczne długotrwale pobudza proces odnowy tkanek. Podczas zabiegu mamy do czynienia także z działaniem rewitalizującym komórki skóry oraz z działaniem rozjaśniającym.

Naskórek stanowi zewnętrzną strukturę skóry i pełni funkcję ochronną. Jednak to, co widzimy, czyli warstwa rogowa, jest tylko małą częścią wielowarstwowej struktury. Do tej warstwy komórki wędrują podczas procesu keratynizacji (trwającego 4-6 tygodni). Proces odnowy naskórka wynika zatem z równowagi między utratą powierzchniowych komórek (kornecytów) i przybywaniem nowych komórek naskórka w procesie różnicowania.

Zabieg Enzimacid to rozwiązanie dla wielu problemów skóry:

 • cera ziemista
 • przebarwienia
 • zbyt gruby naskórek
 • blizny
 • zmęczona skóra
 • skóra osób palących
 • nadmierna pigmentacja
 • powierzchniowe krosty
 • powierzchniowe zmarszczki


Jakie korzyści daje wykonywanie zabiegów Enzimacid?

Regularnie wykonywanie zabiegu w widoczny sposób poprawi stan skóry, usuwając wszelkie niedoskonałości z jej powierzchni. Skuteczność zabiegu gwarantuje doskonałe efekty nawet w trudnych i złożonych przypadkach. Intensywność działania Enzymacid sprawdzi się również jednorazowo, doskonale wygładzając skórę i przygotowując ją do wszelkich kuracji pielęgnacyjnych. Enzymacid może jednocześnie uzupełniać działanie inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Czas trwania zabiegu: ok. 75 minut

FENINITY, zabieg zapobiegawczy anti-aging, chroni młodość i urodę

FEMINITY – Zabieg zapobiegawczy anti-aging. OCHRONA URODY I KOBIECOŚCI

Feminity, efekt badań naukowców w dziedzinie hormonokosmetyki i biologii komórkowej, to ostatnie wyzwanie naszych laboratoriów. Nowa linia jest zainspirowana naturalnymi cyklami miesięcznymi, którym podporządkowane jest ciało kobiety. Skóra jest organem hormonozależnym, który odczuwa zmiany poziomu hormonów i z czasem staje się coraz wrażliwsza, reagując odwodnieniem, zwiotczeniem, utratą gęstości, pojawieniem się zmarszczek czy zmian trądzikowych. Niestety zdolność skóry do samoregeneracji z czasem słabnie, komórki macierzyste są mniej aktywne i w efekcie skóra wcześniej się starzeje.

Zabieg Feminity chroni młodość i urodę dzięki dwóm rodzajom działania, które mają na celu uzupełnić zaburzenia podstawowych mechanizmów, będących źródłem życia: przywraca równowagę hormonalną skóry, chroni komórki macierzyste, poprzez aktywowanie podstawowych dla ich życia protein.

To pierwszy zabieg zapobiegawczy anti-aging. Jest opracowany z myślą o kobietach między 25. i 45. rokiem życia, których skóra jest narażona na odwodnienie i zmiany trądzikowe spowodowane cyklicznymi zmianami hormonalnymi.

Czas trwania zabiegu: ok. 75 minut

MESO-VIT Kuracja rewitalizująca – alternatywa dla mezoterapii, nieinwazyjna medycyna estetyczna

MESO-VIT Kuracja rewitalizująca – alternatywa dla mezoterapii.

MESO-VIT to:

 • regeneracja
 • ochrona
 • rozjaśnianie
 • nieinwazyjna medycyna estetyczna

 

Sposób działania kuracji MESO-VIT

Skuteczność i natychmiastowe rezultaty zabiegów to elementy, na których najbardziej zależy wymagającym klientom salonów kosmetycznych. Dlatego też pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym ma coraz więcej wspólnego z zabiegami medycyny estetycznej.

Czerpiąc z innowacji naukowych, Ericson Laboratoire opracowało Meso-Vit, nowy zabieg w linii nieinwazyjnej medycyny estetycznej, który może być stosowany jako zabieg zastępujący mezoterapię lub uzupełniający ostrzykiwanie praktykowane w tym rodzaju kuracji. Ponadto Meso-Vit stanowi doskonały koktajl witaminowy o działaniu regenerującym, rozjaśniającym i ochronnym.

W zabiegu wykorzystuje się 2 urządzenia znacznie poprawiające wnikanie składników aktywnych w głąb skóry. Micro-Pick z rotacyjnymi mikroigłami stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Skinjector poprawia wnikanie serum, fluidu oraz kremu dzięki plastikowym igłom, które – wibrując – stymulują mikrokrążenie.

Najważniejsze składniki aktywne

Recepturę kosmetyków z linii Meso-Vit oparto na składniku Phycosaccharide pozyskiwanym z algi Laminaria digitata, który jest bogaty m.in. w kwas mannuronowy. Phycosaccharide ma działanie przeciwzapalne, łagodzące oraz odbudowujące. Preparaty zawierają również starannie wyselekcjonowane witaminy.

Witamina A reguluje proces keratynizacji oraz działa naprawczo, witamina C stymuluje syntezę kolagenu i ma działanie rozjaśniające, a witamina E działa antyrodnikowo i przeciwstarzeniowo.

Preparaty zawierają ponadto wyciąg z melisy o działaniu przeciwzapalnym oraz oleje roślinne bogate w podstawowe kwasy tłuszczowe, które odżywiają i regenerują skórę.

Czas trwania zabiegu: ok. 75 minut

SKINJEXION - ZABIEG SILNIE REDUKUJĄCY ZMARSZCZKI

SKINJEXION – zabieg silnie redukujący zmarszczki


Skuteczny zabieg przeciwzmarszczkowy o działaniu szczepionki anti-age, wykorzystujący innowacyjne połączenie trzech składników aktywnych high-tech, o szybkim działaniu na zmarszczki:
1. IMUDILIN – czynnik przeciwutleniający o efekcie „No Age VXN”, który pozwala zahamować powstawanie zmarszczki,
2. SNAP-8 – czynnik BTX, który likwiduje skurcze skóry, dzięki czemu wygładza zmarszczkę,
3. wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, który wpełnia zmarszczkę.

Składniki SKINJEXION to:

 • IMUDILIN pozwala zahamować powstawanie zmarszczki, a działa w niezwykły sposób: produkuje niewielkie ilości rodników, przy jednoczesnym działaniu antyoksydacyjnym (w wysokim stężeniu) i prooksydacyjnym (w słabym stężeniu).
 • Drugi składnik – SNAP-8 – to połączenie ośmiu aminokwasów, naśladujących rolę toksyny botulinowej w biochemicznych reakcjach neuroprzekaźników. Redukując skurcze mięśni, zmniejsza głębokość zmarszczek mimicznych.
 • Wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, dzięki silnej absorpcji 1000-krotnie zwiększa swoją objętość, skutecznie wypełniając zmarszczki. Uelastycznia, nawilża i wygładza skórę.

 

Dlaczego warto wybrać kurację SKINJEXION?

Łącząc te trzy składniki aktywne wywodzące się z nowoczesnej dermokosmetyki, zabieg SKINJEXION stanowi doskonałą alternatywę dla ostrzykiwań stosowanych w medycynie estetycznej. Uzyskujemy bowiem podobny efekt wypełnienia i redukcji zmarszczek oraz poprawę ogólnej kondycji skóry, unikając nieprzyjemnych skutków ubocznym towarzyszących inwazyjnym ostrzykiwaniom.

PERFECTION – kuracja przeciw przebarwieniowa

PERFECTION – kuracja przeciw przebarwieniowa

Zabieg Perfection umożliwia skuteczną regulację barwy skóry i rozjaśnianie cery, korygując równocześnie lokalne przebarwienia pigmentacyjne. Perfection działa na źródło pigmentacji poprzez modyfikację jego procesu już na poziomie genów. Moduluje informację przenoszoną przez geny, aby utrudnić powstawanie melaniny i skutecznie hamuje powstawanie przebarwień.

Proces pigmentacji może ulegać zaburzeniu, jeśli np. skóra jest narażona na zbyt silne działanie słońca, albo gdy z wiekiem pojawiają się na skórze, szczególnie twarzy i dłoni, plamy spowodowane dużym stężeniem melaniny w kreatynocytach naskórka.

Trzy rodzaje działania charakteryzujące tę linię to:

1. Działanie genetyczne: kolor skóry jest głęboko wpisany w nasze geny i jest zdefiniowany genetycznie. Opracowaliśmy kompleks melano-inhibitora, który oddziałuje na poziomie genezy komórkowej. Ten ultra innowacyjny kompleks „przeprogramowuje” wewnętrznie nasze melanocyty i przekodowuje nasze komórki barwnikowe powodując ich rozjaśnienie.

2. Działanie depigmentacyine: intensywne oddziaływanie pozwala również na działanie powierzchniowe, przez blokowanie produkcji melaniny, pigmentu odpowiedzialnego za zabarwienie skóry, zapobieganie powstawaniu nowych brązowych przebarwień i rozjaśnianie już istniejących.

3. Działanie ochronne: obecność filtrów ochronnych w produktach pielęgnacyjnych tej linii pozwala na ochronę i trwałe zabezpieczenie skóry przed promieniami UV.