Oferta

Witamy serdecznie na stronie gabinetu DERMASANA Oprócz gabinetu Dermatologicznego są do Państwa dyspozycji gabinet Kosmetologiczny oraz gabinet Podologiczny.

O PODOLOGII

W Dermasanie zajmujemy się kompleksową pielęgnacją stóp. oraz wspieraniem leczenia chorób stóp w Zielonej Górze, również diagnostyką stóp i doborem wkładek.

Nie tylko diagnozujemy schorzenia stóp, ale także przeprowadzamy leczenie oraz wspieramy podczas indywidualnej pielęgnacji kończyn w domu. Doradzamy, jak zadbać o stopy, aby uniknąć przykrych dolegliwości. Dobieramy wkładki ortopedyczne. Umów się na wizytę w Dermasanie i pozwól zadbać o siebie kompleksowo!

Czym jest podologia?

Podologia to dziedzina kosmetologii ściśle związana z medycyną, zajmująca się specjalistyczną pielęgnacją stóp. Podolog korzysta z zasobów wiedzy z zakresu dermatologii, ortopedii, diabetologii, anatomii, angiologii czy flebologii . Podolog zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką chorób stóp.

Na czym polega praca Podologa?

Łącząc wiedzę oraz praktyczne umiejętności, podolog przeprowadza zabiegi wśród osób z tzw. grup ryzyka, czyli chorych na cukrzycę czy reumatoidalne zapalenie stawów.

Przeciwdziała powstawaniu zmian chorobowych na stopach, a w przypadku już występujących dolegliwości, przeprowadza odpowiedni zabieg lub terapię. Bardzo często pełni funkcję pośrednika pomiędzy pacjentem a specjalistą – dermatologiem, diabetologiem, internistą, chirurgiem, ortopedą czy rehabilitantem. Udziela wskazówek dotyczących prawidłowej pielęgnacji stóp, stosuje specjalistyczne środki farmaceutyczne, narzędzia, wykonuje protetyczne odciążenia czy indywidualne klamry korygujące wrastający paznokieć.

Spektrum działań podologicznych jest bardzo szerokie. Podolodzy w Zielonej Górze zajmują się:

  • analizą deformacji stopy
  • poradnictwem dotyczące doboru prawidłowego obuwia
  • profilaktyką stopy cukrzycowej
  • wykonywaniem specjalistycznych odciążeń, opatrunków, indywidualnych ortez, wkładek
  • profesjonalnym skracaniem paznokci m.in. na paznokciach przerośniętych czy grzybiczych
  • korektą wrastających czy wkręcających się paznokci
  • poborem materiału do badań mykologicznych
  • usuwaniem hiperkeratoz
  • prawidłowym rozpoznawaniem i usuwaniem odcisków, nagniotków, brodawek i modzeli
  • protetyką paznokci
  • poradnictwem ogólnym i indywidualnym

 

BEZPIECZEŃSTWO W GABINECIE PODOLOGICZNYM

Bezpieczeństwo to podstawa podczas pracy w gabinecie podologicznym

W naszym gabinecie w Zielonej Górze konsekwentnie przestrzega się zasad higieny. Narzędzia, którymi pracujemy, każdorazowo są myte i dezynfekowane w myjce ultradźwiękowej i sterylizowane w autoklawie w odpowiedniej temperaturze. Wszystkie materiały i akcesoria pomocnicze używane podczas zabiegu są jednorazowe.

Gabinet został wyposażony w najwyższej jakości nowoczesną aparaturę i narzędzia podologiczne

Sprzęt, którego używamy, posiada certyfikaty medyczne. Kompletne zaplecze terylizacyjne pozwala na utrzymanie wysokiego standardu czystości mikrobiologicznej. Odpowiednio dobrane materiały jednorazowe i realizowany program higieny gwarantuje bezpieczne wykonanie usługi, eliminując ryzyko zakażenia.

PEDICURE MEDYCZNY

Pedicure medyczny jest także zwany pedicurem leczniczym lub podologicznym.

Anatomicznie, naskórek podeszwy jest około 4 razy grubszy niż w innych miejscach ludzkiego ciała, a warstwa rogowa, pod wpływem ucisku spowodowanego ciężarem ciała, ciągle ulega pogrubieniu. Jest to naturalny mechanizm ochronny, amortyzujący naciski podczas chodzenia i stania. Zmusza nas jednak do ciągłego i systematycznego usuwania powstających zrogowaceń. Paznokcie stóp, chociaż nie pełnią szczególnej roli i rosną wolniej niż paznokcie dłoni, również wymagają systematycznego skracania, w taki sposób, aby płytka nie drażniła i nie raniła sąsiadującej skóry.

Pedicure medyczny zapobiega powstawaniu schorzeń stóp

Nieprawidłowe skracanie paznokci jest częstą przyczyną ich wrastania oraz tworzenia się odcisków w wałach okołopaznokciowych. Podstawowy zabieg podologiczny jest ważnym elementem profilaktyki zdrowotnej stopy.
Pozwala na zachowanie funkcjonalności stopy, utrzymanie dobrego stanu skóry oraz paznokci.

Na czym polega wykonanie pedicuru podologicznego?

Polega na prawidłowym skróceniu i oszlifowaniu płytek paznokciowych, dokładnym oczyszczeniu wałów okołopaznokciowych oraz usunięciu nadmiernych zrogowaceń ze skóry stopy. W tym celu podolog posługuje się precyzyjnym urządzeniem- frezarką. Przy nadmiernie rozbudowanych zrogowaceniach stosuje ostrze chirurgiczne, którym, w krótkim czasie, bezboleśnie zeskrobuje martwy naskórek, nie naruszając zdrowej tkanki. Na zakończenie zabiegu dezynfekuje skórę oraz zabezpiecza ją odpowiednio dobranym preparatem pielęgnacyjnym.

Jak często wykonywać pedicure u podologa?

Podstawowy zabieg podologiczny powinien być powtarzany nie częściej niż raz w miesiącu, gdyż nadmierne i zbyt częste usuwanie zrogowaceń powoduje szybsze i bardziej intensywne ich odrastanie, może być przyczyną dolegliwości bólowych i nieprzyjemnego pieczenia skóry stóp, a nawet trudności w chodzeniu.

STOPA CUKRZYKA

Ze względu na stały wzrost liczby chorych na cukrzycę, również w Zielonej Górze istotnym problemem medycznym i społecznym stało się zagrożenie Zespołem Stopy Cukrzycowej (ZSC). Głównymi czynnikami ryzyka są w tym przypadku rozwój angiopatii (uszkodzenie naczyń krwionośnych, zaburzenia ukrwienia kończyn dolnych) oraz neuropatii (nieodwracalne uszkodzenie nerwów czuciowo-ruchowych i autonomicznych), której symptomem jest upośledzenie u chorego odczuwania bólu, ucisku oraz temperatury.

Angiopatia i neuropatia sprzyjają rozwojowi trudno gojących się ran i owrzodzeń na stopach, a w dalszej perspektywie – martwicy tkanek, co w efekcie może prowadzić do amputacji stopy.

Działania zapobiegawcze przede wszystkim powinny być ukierunkowane na edukację chorego, co pozwoli na odpowiednio wczesną interwencję.

Najważniejsze w profilaktyce stopy cukrzycowej są:

  • kontrola stóp
  • kontrola poziomu cukru
  • odpowiednia dieta
  • redukcja masy ciała
  • właściwe stosowanie leków
  • unikanie używek
  • przestrzeganie zasad higieny stóp

 

Źródła medyczne podają, że właściwa pielęgnacja stóp przez diabetyka może zmniejszyć ilość amputacji aż do 50%!

Podolog w Zielonej Górze posiada wiedzę, umiejętności i sprzęt niezbędny do bezpiecznego wykonywania specjalistycznego zabiegu pielęgnacji stóp u iabetyków. Zajmuje się również edukacją w zakresie pielęgnacji; pomaga dobrać odpowiednie preparaty i akcesoria do profilaktyki ZSC.

Osoba z grupy ryzyka Zespołu Stopy Cukrzycowej powinna bardzo ostrożnie wykonywać pielęgnację stóp, gdyż nawet niewielkie skaleczenie stopy angiopatycznej i neuropatycznej może prowadzić do infekcji i zagrożenia amputacją.

Najważniejsze środki ostrożności dla osób z ZSC,czyli zasada 6 x NIE:
  • Nie chodź nigdy boso!
  • Nie narażaj stóp na skaleczenia!
  • Nie zbliżaj nóg do grzejników!
  • Nie myj stóp w gorącej wodzie!
  • Nie mocz długo stóp w wodzie, niezależnie od temperatury!
  • Nie używaj ostrych przyborów do pielęgnacji stóp!

 

Pielęgnacja domowa stopy narażonej na cukrzycę, zasada 6 x TAK:
  • Tak oglądaj dokładnie stopy (część podeszwową, paznokcie, przestrzenie międzypalcowe)!
  • Tak myj stopy w wodzie o temp. nie przekraczającej 37ºC!
  • Tak osuszaj stopy, zwłaszcza w przestrzeniach międzypalcowych!
  • Tak stosuj kremy nawilżająco-natłuszczające z pominięciem przestrzeni międzypalcowych!
  • Tak sprawdzaj wnętrze butów przed założeniem!
  • Tak spaceruj i ćwicz stopy!

 

Podolodzy w Dermasanie pomogą Ci zadbać o Twoje stopy, aby ich zdrowie było bezpieczne!

STOPA SENIORA

Samodzielna pielęgnacja stóp może okazać się kłopotliwa dla seniorów.

Poważnym problemem w starszym wieku jest słabszy wzrok oraz ograniczona sprawność ruchowa. Jakiekolwiek nieostrożne manipulacje przy stopach, czy samodzielne stosowanie agresywnie działających preparatów na odciski, zwłaszcza u osób z zaburzeniami ukrwienia oraz czucia w stopach, mogą być przyczyną groźnych dla zdrowia skaleczeń i uszkodzeń skóry.

To naturalne, że stopy osób starszych potrzebują większej opieki.

Wraz z wiekiem, na skutek procesów biologicznego starzenia się organizmu, z powodu chorób układowych, typowych dla starszego wieku i wieloletniej eksploatacji narządu ruchu, pojawia się wiele patologii w obrębie skóry oraz paznokci stóp.

Podolog tłumaczy na jakie schorzenia narażone są stopy seniora

Skóra staje się sucha, pergaminowa, traci elastyczność, pojawiają się pęknięcia i rozpadliny. Deformacje kostne sprzyjają powstawaniu odcisków i modzeli. Wynikiem niewydolności żylnej na skórze uwidaczniają się żylaki i trwale rozszerzone drobne naczynia żylne, występuje również obrzęk stóp i goleni. Z powodu spadku wydolności układu odpornościowego starsze osoby są bardziej narażone na zakażenia skóry i paznokci, zwłaszcza grzybicze.

W wyniku zaburzenia mikrokrążenia następują zmiany kształtu, grubości oraz zabarwienia płytki paznokciowej. Następuje spowolnienie wzrostu płytki, ulega ona charakterystycznemu pogrubieniu, przerostowi oraz zakrzywieniu. Starsze osoby nie są w stanie samodzielnie obcinać i pielęgnować takich paznokci.

Dlaczego seniorzy powinni konsultować zdrowie swoich stóp z podologiem?

Brak systematycznej, prawidłowej pielęgnacji stóp u seniorów może doprowadzić do pogłębiania się deformacji paznokci, wrastania, bolesności i w efekcie ograniczać możliwość sprawnego poruszania się. Podolog w Słubicach wie, jak zadbać o stopy, by były w pełni zdrowe i nie przynosiły bólu.

Specjalista w gabinecie podlogicznym w sposób fachowy i bezpieczny zadba o paznokcie i skórę stóp seniora.

Do zasad profilaktyki w przypadku seniorów zaliczamy:
  • stałą opieką gabinetu podologicznego nad stopami seniorów,
  • właściwą pielęgnację domową i przestrzeganie higieny stóp,
  • przestrzeganie zasad zdrowego trybu życia, aktywność życiową i towarzyską,
  • unikanie skaleczeń.

 

ODCISKI

Odciski to twarde miejsca na skórze, powstałe na skutek tarcia oraz trwałego, punktowego ucisku.

Przyczyny powstawania odcisków:

  • deformacje kości stóp
  • atrofia (zanik) tkanek miękkich
  • ciasne, niewłaściwie dobrane obuwie
  • źle ułożone skarpety, rajstopy i szew wewnątrz buta

Po czym rozpoznać odciski na stopie?

Odciski na zewnątrz przybierają różny kształt. Często są bardzo bolesne. Powodem bólu jest rdzeń lub tzw. korzeń w kształcie stożka, który z biegiem czasu wrasta coraz głębiej w stopę. Może on przebić tkankę miękką i dotrzeć nawet do okostnej.

Gdzie pojawiają się najczęściej?

Występują głównie na powierzchni stycznej palców, stawach palców i części podeszwowej stopy. Mogą też wystąpić na pozostałych częściach stopy, na przykład w wale paznokciowym czy nawet pod płytką paznokcia.

Tylko podolog skutecznie usunie Twój odcisk- dlaczego?

Sposoby domowego usuwania odcisków za pomocą zmiękczających płynów i plastrów często są nieskuteczne. Bez odpowiedniego postępowania odcisk potrafi się odnawiać a nawet przybierać większą i groźniejszą postać. Usuwanie odcisków przez podologa odbywa się bezboleśnie przy użyciu odpowiednio dobranego sprzętu z zachowaniem zasad sterylności i higieny zabiegu.

Nieusuwane odciski mogą doprowadzić do coraz większego bólu i być powodem stanów zapalnych.

Usuwanie odcisków krok po kroku:

  • Podolog w Słubicach potrafi rozpoznać, czy ma do czynienia z odciskiem, modzelem czy brodawką.
  • Po dokładnej analizie i rozpoznaniu odmiany, podolog przy pomocy odpowiednich narzędzi usuwa odcisk. Często się zdarza, że dokuczliwe odciski zakończone rdzeniem trzeba usuwać partiami, powtarzając wizytę kilkukrotnie.

Do usuwania odcisków najczęściej stosuje się środki złuszczające, skalpel, dłuta podologiczne, odpowiednio dobrany frez.

MODZELE

Modzele na stopach to zgrubienia skórne o nieprzyjemnym żółtym zabarwieniu. Powstają na skutek tarcia lub ucisku oraz powodują dyskomfort lub ból podczas chodzenia.

Przyczyny powstawania modzeli:

  • niewygodne obuwie
  • zdeformowany układ kostny stóp
  • nadmierne usuwanie zrogowaciałego naskórka
Co należy wiedzieć o modzelach?

Modzele są przeważnie owalne o żółtawym zabarwieniu. Często spotyka się modzele warstwowe. Z reguły nie są bolesne. Jednakże przy dłuższym chodzeniu może pojawić charakterystyczne pieczenie.

Modzele na stopach tworzą się najczęściej:

  • na opuszkach palców,
  • na stawach stopy lub podeszwach
  • nad główkami kości śródstopia.

Usuwanie modzeli w gabinecie podologicznym Dermasana

Podolog potrafi prawidłowo rozpoznać i odróżnić stany chorobowe jakimi są modzel i odcisk. Zastosowana terapia usuwania modzeli zależy od tego czy składa się on z jednej czy z kilku warstw rogowych. Jednorazowo powinna być usuwana jedna warstwa. Wielowarstwowy modzel powinien być usuwany etapami.

Dlaczego ważne jest leczenie podologiczne?

Tylko regularne zabiegi w gabinecie podologicznym polegające na dokładnym usunięciu zrogowaciałej skóry zapobiegają pogłębianiu zmian i poprawiają komfort chodzenia. Do usuwania modzeli podolog używa odpowiedniego frezu lub skalpela czy dłuta, dlatego możesz być pewien, że zabieg będzie szybki i skuteczny.

BRODAWKI

BRODAWKI WIRUSOWE  są potocznie zwane kurzajkami

Zmiany skórne wywołane wirusem HPV, umiejscawiają się zwykle na:

  • podeszwie stóp
  • palcach
  • w okolicach paznokci.

Brodawki mogą występować pojedynczo lub mnogo. Im jest ich więcej, tym trudniej o komfortowe i bezbolesne chodzenie.

Jak wyglądają brodawki i dlaczego ważne jest ich usuwanie?

Powierzchnia brodawki jest zrogowaciała, przybiera kalafiorowaty kształt. Brodawki mogą sprawiać dolegliwości bólowe mogące utrudniać chodzenie. Często mylone są z odciskami. Najczęściej pojawiają się u osób z nadmierną potliwością stóp, z obniżoną odpornością oraz u osób często odwiedzających baseny oraz sauny. Dotyczy to zarówno dzieci jak i osób w starszym wieku. Brodawki na stopach należy usuwać ponieważ dość szybko się rozprzestrzeniają, są zakaźne i mogą ulegać stanom zapalnym.

Usuwaniem brodawek w naszym gabinecie zajmuje się lekarz Dermatolog.

Niezmiernie ważne jest prawidłowe rozpoznanie i ocena zmienionego chorobowo miejsca. Podolog potrafi odróżnić czy ma do czynienia z brodawką (kurzajką) wirusową czy np. z modzelem albo odciskiem i w razie potrzeby kieruje pacjenta do lekarza.
Lekarz lub podolog albo usuwa brodawki (za pomocą lasera lub przy zastosowaniu krioterapii), albo zaleca zastosowanie środków podologicznych.

PĘKAJĄCE PIĘTY

Dlaczego skóra na piętach pęka?

Oto najczęstsze powody:

  • Skłonność genetyczna
  • Źle dobrane obuwie – za ciasne lub z materiałów syntetycznych
  • Nadwaga
  • Nieodpowiednia dieta, uboga w witaminę A
  • Przyjmowanie dużej ilości leków, w szczególności leków na rozrzedzenie krwi, reumatyzm czy łuszczycę
  • Źle przeprowadzony pedicure kosmetyczny (zbyt częste i głębokie usuwanie naskórka)
  • Brak odpowiedniej pielęgnacji stóp

Jak podolog w Zielonej Górze leczy popękane pięty?

Zabiegi wykonywane w gabinecie podologicznym mają na celu stopniowe usuwanie nadmiaru zrogowaciałej skóry i likwidację pęknięć. Terapia pękających pięt wymaga współpracy ze strony pacjenta i stosowania się do zaleceń podologa w pielęgnacji domowej.

WRASTAJĄCE PAZNOKCIE

Kogo dotyczy problem wrastających paznokci?

Wrastanie płytki paznokciowej w wały okołopaznokciowe to bardzo częsty problem, który dotyka ludzi w różnym wieku. Najbardziej podatne na ten problem są:

  • osoby otyłe
  • kobiety ciężarne
  • diabetycy
  • młodzież
  • seniorzy

Dlaczego paznokcie u stóp wrastają?

Oto kilka powodów:

  • wada wrodzona, w której paznokcie rosną samoistnie w dół wbijając się w wał paznokciowy
  • uraz mechaniczny, w wyniku którego paznokcie zaczynają wrastać w tkankę miękką otaczającą paznokieć. Bardzo częstym powodem takich urazów jest uderzenie się w stopę, lub chodzenie w ciasnych, zwężanych i mało wygodnych butach
  • zbyt krótkie lub nieprawidłowe obcinanie paznokci stóp
  • dodatkowym czynnikiem może być przeciążenie stóp podczas uprawiania sportu

 

Metody leczenia wrastających paznokci:


Klamra korygująca 

najczęstszą formą leczenia jest usunięcie wrastającej części paznokcia i założenie klamry ortonyksyjnej. Zabieg przeprowadzony jest zazwyczaj podczas jednej wizyty. Klamra ukierunkowuje płytkę paznokciową tak aby paznokieć mógł rosnąć prawidłowo, nie dając przy tym żadnych skutków ubocznych. Efekty widoczne są po pierwszym tygodniu od zakończenia zabiegu, a dolegliwości bólowe ustępują zazwyczaj od razu po założeniu klamry.

Kostka Arkady

innowacyjna i bezinwazyjna Metoda Arkady pozwalająca na bezpieczne i skuteczne usunięcie wrastających paznokci. Metoda polega na utwardzeniu paznokcia żywicą akrylową w celu nadania mu właściwego kształtu, a tym samym nadaniu mu właściwego kierunku wzrostu. Po wykonaniu zabiegu niezbędne są okresowe wizyty kontrolne (może zaistnieć potrzeba wykonania niewielkiego zabiegu korekcyjnego). Metoda ta przynosi natychmiastową ulgę połączoną z nadaniem zdrowego wyglądu płytce paznokcia.

Tamponada

to element procesu korekcji wrastających paznokci. Polega na umieszczeniu w wale okołopaznokciowym miękkiego materiału opatrunkowego nasączonego środkiem antyseptycznym lub płynem z antybiotykiem. Opatrunek ten poszerza przestrzeń między płytką paznokciową a wałem, robiąc miejsce na rosnący paznokieć oraz zmniejsza miejscowo rogowacenie okołopaznokciowe. W przypadku obecności stanu zapalnego tamponada wchłania płyn tkankowy czy ropę, osuszając w ten sposób wał okołopaznokciowy.

REKONSTRUKCJA PAZNOKCIA

Rekonstrukcja paznokcia polega na odbudowaniu uszkodzonej lub problematycznej płytki paznokciowej. Przyczyną uszkodzenia są najczęściej urazy mechaniczne lub proces chorobowy. Uraz mechaniczny paznokcia taki jak uderzenie, przygniecenie czy przytrzaśnięcie może powodować powstanie krwiaka, uszkodzenie macierzy lub odsłonięcie łożyska, a nawet prowadzić do oddzielania się paznokcia od łożyska (onycholiza).

Zabieg rekonstrukcji paznokcia:
Rekonstrukcja paznokcia jest bardzo ważna, ponieważ kierunkuje jego wzrost i zapobiega deformacji, zabezpiecza łożysko paznokcia przed wnikaniem drobnoustrojów, bakterii, grzybów czy pleśni. Polega na użyciu specjalnej masy, która upodabnia się do naturalnego paznokcia i staje się jego protezą. Masy stosowane do rekonstrukcji paznokci są elastyczne oraz zawierają składniki grzybobójcze.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ STÓP

Nadpotliwość może być konsekwencją choroby, np. cukrzycy, nadczynności tarczycy, otyłości lub schorzeń neurologicznych, jak również może być konstytucjonalna (samoistna). Także zmiany hormonalne, dojrzewanie oraz w dużej mierze stres zaliczane są do czynników wyzwalających nadpotliwość. Kolejnym możliwym powodem pocenia się stóp jest wzmożony wysiłek fizyczny (sportowcy, pracownicy fizyczni).

Nadmiernej potliwość może być także efektem noszenia nieodpowiedniego obuwia lub skarpet wykonanych ze materiałów sztucznych. Nieprzyjemny zapach pojawia się wówczas gdy żerujące na stopach mikroorganizmy rozkładają składniki potu, tłuszcze i łuski skórne. Spożywanie dużej ilości ostrych przypraw, brak prawidłowej higieny dodatkowo wpływają na nasilanie się nieprzyjemnego zapachu stóp.

Leczenie nadpotliwości:

– Jonoforeza – zabieg polegający na wykorzystaniu jonizacji wody przy użyciu prądu stałego

– Botoks – miejscowe ostrzyknięcie toksyną botulinową w celu okresowego zahamowania nadmiernej potliwości

– Podolog ma do dyspozycji specjalistyczne środki pielęgnacyjne, które stosuje się na skórę stóp

Brak działań w kierunku zahamowania nadpotliwości stóp prowadzi do wielu nieprzyjemnych powikłań. Można do nich zaliczyć m.in. brodawki wirusowe, infekcje bakteryjne lub grzybicze.

HALUKS

Hallux Valgus

Haluks to deformacja stopy potocznie nazywana paluchem koślawym. Polega na przyśrodkowym ustawieniu głowy pierwszej kości śródstopia przy jednoczesnym ustawieniu palucha w stronę reszty palców.

Za najczęstszą przyczynę powstawania haluksów uważa się płaskostopie poprzeczne oraz koślawość pięt. W profilaktyce haluksa należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie obuwie. Bardzo pomocne są indywidualnie zaprojektowane wkładki do butów.

Obuwie powinno zapewnić odpowiednią ilość miejsca w przodostopiu, posiadać miękką podeszwę oraz wymodelowaną piętę i podpiętkę.
Bardzo ważne są regularne ćwiczenia, na przykład jazda na rowerze, pływanie, stawanie na palcach czy też chodzenie boso po miękkim podłożu.

W gabinecie podologicznym można zaopatrzyć się w odpowiednie ortezy korygujące „paluch koślawy” oraz poddać się zabiegowi tapingu podologicznego, który dodatkowo przyspiesza leczenie stanu zapalnego i łagodzi dolegliwości bólowe.

Pacjenci powinni także dbać o prawidłową postawę oraz masę ciała.

GRZYBICA STÓP I PAZNOKCI

Na infekcje grzybicze narażone są osoby, które przebywają w ciepłych, wilgotnych i ciemnych pomieszczeniach oraz te, które korzystają z publicznych saun, basenów i ośrodków sportowych; pracownicy kopalń, hut, pralni, murarze, policjanci i żołnierze, czyli wszyscy, którzy w czasie pracy lub uprawiania wybranej dyscypliny sportowej silnie się pocą, korzystają z ogólnodostępnych natrysków; osoby chodzące boso po dywanach i wykładzinach hotelowych czy też noszące ciężkie, sznuro­wane, opinające kostkę buty lub obuwie gumowe; osoby o zmniejszonej odporności, cukrzycy.

Wyróżnia się trzy główne odmiany grzybicy stóp:

Grzybica stóp międzypalcowa
Bardzo powszechna postać grzybicy stóp. Zmiany lokalizują się w przestrzeniach międzypalcowych stóp (najczęściej III i IV przestrzeń), gdzie grzyby rozwijają się dzięki dużej wilgotności oraz podwyższonej temperaturze. Obraz choroby to złuszczanie, maceracja naskórka i pęknięcia.

Pod zmacerowanym naskórkiem widoczne są ogniska rumieniowe. Powierzchnia zmian jest często wilgotna, o kolorze biało-szarawym. Zdarza się, że zmiany rozprzestrzeniają się poza okolice międzypalcowe, obejmując również powierzchnie palców, nierzadko przyczyniając się do zakażenia płytek paznokciowych stóp. Zmianom skórnym często towarzyszy świąd. Choroba może mieć przebieg ostry, bolesny.

Grzybica stóp potnicowa
Obrazem choroby są ogniska zgrupowanych pęcherzyków z treścią surowiczą na tle rumienia, umiejscowione najczęściej na podeszwach stóp. Pęcherzyki zlewają się, pękają i następnie złuszczają.

Grzybica stóp złuszczająca
Jest to postać grzybicy o szczególnie przewlekłym przebiegu. Charakteryzuje się rumieniowymi zmianami z nadmiernym rogowaceniem, o suchej, jakby przysypanej mąką powierzchni. Zmiany te obejmują nierzadko całe podeszwy i mogą przechodzić na powierzchnie boczne stóp, a czasami nawet na ich grzbiety. Ze względu na to, że przypominają kształtem mokasyny, ten rodzaj grzybicy stóp zwany jest również grzybicą mokasynową. Nie zawsze występuje świąd.

Często występującą odmianą grzybicy złuszczającej stóp, jest grzybica hiperkeratotyczna,która charakteryzuje się nadmiernym rogowaceniem skóry stóp, z obecnością drobnej, silnie przylegającej łuski na rumieniowym podłożu.

Grzybica paznokci może być wywołana różnymi rodzajami grzybów, przez co objawy grzybicy nie są jednorodne. Najczęściej jednak grzybica paznokci prowadzi do przebarwień i zgrubienia płytki. Leczenie jej jest długotrwałe.

Początkowe objawy grzybicy paznokci to drobne przebarwienia na płytce paznokciowej.

Zwykle są białe, potem stają się żółtawe, wreszcie brązowieją. Płytka paznokciowa zaczyna się rozwarstwiać i łuszczyć. Do tego staje się coraz grubsza, tak, że trudno paznokieć obciąć czy spiłować. Paznokieć staje się matowy, traci swoją naturalną przejrzystość. Pojawiają się na nim rozmaite bruzdy i pofałdowania. Jest postrzępiony na brzegach. Najbardziej krępujący objaw grzybicy paznokci stóp to nieprzyjemny zapach, występujący nawet mimo perfekcyjnej higieny. Powodem tego przykrego zapachu są grzyby, które sadowią się pod coraz bardziej odstającą płytką. Zaatakowany przez grzybicę paznokieć, łamie się, łuszczy, oddziela od skóry, aż wreszcie odpada. Grzybica paznokci stóp występuje często razem z grzybicą skóry stóp, ale może występować jedynie na paznokciach. Schorzeniem powinien zająć się dermatolog.

Trzeba stosować środki przeciwgrzybicze. Czasem niezbędne jest wykonanie badań mykologicznych, by określić rodzaj grzyba, który zaatakował paznokcie.

Leczenie grzybicy paznokci
Najczęstszą metodą leczenia grzybicy jest farmakologia. W tym celu podolog lub dermatolog pobiera materiał do badania mykologicznego, na podstawie którego rozpoznawany jest rodzaj grzybicy i dobierane jest odpowiednie leczenie- lekidoustne, zewnętrzne lub laseroterapia. Podolog jednocześnie oczyszcza zmienioną chorobowo płytkę paznokciową.

Możliwa jest również rekonstrukcja zmienionego chorobowo paznokcia.

Leczenie laserowe
Leczenie polega na naświetlaniu paznokcia i skóry przylegającej wiązką lasera FOTONA. W miejscu naświetlonym dochodzi do kontrolowanego podniesienia temperatury i to ona jest odpowiedzialna za zabicie grzybów. Zabieg jest alternatywą dla leczenia grzybicy paznokci opornej na tradycyjne metody lub dla osób chcących uniknąć obciążenia organizmu długoterminowym przyjmowaniem doustnych leków przeciwgrzybiczych.

Zalecenia pielęgnacyjne dla osób mających grzybicę:
– codzienne mycie i dokładne osuszanie przestrzeni międzypalcowych
– stosowanie preparatów przeciwgrzybicznych zalecanych przez podologa lub lekarza
– unikanie pumeksów (roznoszą bakterie)
– noszenie obuwia wykonanego z naturalnych surowców
– w ciągu dnia zmiana obuwia na bardziej przewiewne
– dezynfekcja obuwia
– noszenie bawełnianych skarpetek, ich codzienna zmiana i pranie w temperaturze minimum 60°C
– leczenie grzybicy jest trudne, wymaga dyscypliny i cierpliwości ze strony pacjenta.

SUCHA SKÓRA STÓP

Leczenie suchej skóry stóp

Sucha skóra stóp jest najczęstszym zwiastunem problemów ze stopami. Przyczyną może być zaburzenie naturalnego czynnika nawilżenia skóry, prawidłowej gospodarki hydro-lipidowej, zaburzenia mikrokrążenia, choroby endokrynologiczne, nieodpowiednia pielęgnacja. Suchość skóry często towarzyszy okresowej zwiększonej potliwości skóry. Skóra tracąc elastyczność łuszczy się, często swędzi, piecze, jest szorstka i pogrubiona. Z czasem suchość skóry stóp może przybrać postać pękających pięt. Pojawiają się wówczas bolesne szczeliny, krwawiące rozpadliny ułatwiające wnikanie organizmów chorobotwórczych powodujących stany zapalne.

W gabinecie podologicznym zawsze na początku wizyty, przed rozpoczęciem zabiegu, przeprowadza się wnikliwy wywiad w celu ustalenia przyczyn suchości skóry stóp.

Po dokładnych oględzinach stanu naszej skóry, podolog wykona odpowiednio dobrany zabieg i zastosuje właściwe preparaty lecznicze. Zabieg rozpocznie się od zmiękczenia naskórka, usunięcia nadmiaru zrogowaceń przy pomocy sterylnych frezów ścierających, a następnie odpowiednim frezem zamknie pory skóry. Zabieg kończy wmasowanie odpowiedniego preparatu natłuszczającego, przywracającego prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Do samodzielnej pielęgnacji skóry stóp zalecane jest stosowanie płynów, maści lub kremów z zawartością mocznika.

INDYWIDUALNE WKŁADKI

Kiedy pojawia się dyskomfort stóp oraz ból podczas chodzenia, rozwiązaniem mogą być INDYWIDUALNE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE. Minimalizują one objawy bólowe oraz ustawiają stopę w prawidłowej pozycji tym samym zapobiegając deformacjom.

Nasze stopy są stworzone do chodzenia po naturalnych, miękkich powierzchniach, takich jak piasek czy ziemia. Niestety na co dzień mają kontakt z innym środowiskiem. Chodzenie i stanie na nienaturalnych, płaskich i twardych podłożach np. chodniku lub podłodze, zmusza nasze stopy do rotacji wewnętrznej, a ich łuki naraża na spłaszczanie.

Niewłaściwe ułożenie stóp i nóg może powodować przeciążenia i uszkodzenia innych części ciała, w konsekwencji upośledzenie prawidłowego funkcjonowania stawu kolanowego i biodrowego, może zwiększać napięcie mięśniowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Aby wyeliminować te dolegliwości należy ustawić stopy i ciało w ich prawidłowej pozycji, czyli inaczej mówiąc przywrócić naturalną oś kończyny dolnej. Takie zadanie maja do spełnienia INDYWIDUALNIE DOBRANE WKŁADKI.

W naszym gabinecie wykonywane są indywidualne, termoutwardzalne wkładki neuroaktywne NEUROPEDIX. Wykonanie wkładki poprzedza podoskopowa ocena statyczno-diagnostyczna stóp oraz testy funkcjonalne. NEUROPEDIX to orteza/wkładka korygująca stwierdzone wady.

Wkładka może zostać wykonana podczas 1 wizyty. Dpasowuje się ją do obuwia w którym pacjent przychodzi do gabinetu. Ważne aby było to obuwie płaskie, które jest często używane. Wkładkę można przekładać do innych butów. Na wizytach kontrolnych wkładka jest korygowana tak aby zmieniała się wraz ze zmianą kondycji stopy.

WSKAZANIA DLA ZASTOSOWANIA INDYWIDUALNYCH WKŁADEK:
– Stopa szpotawa, koślawa
– Płaskostopie
– Paluch koślawy - haluks
– Palce młoteczkowate
– Bóle śródstopia
– Bóle pięty
– Bóle łydek, kolan i bioder
– Bóle krzyża
– Rwa kulszowa
– Wrastający paznokieć
– Odciski, modzele, zwapnienia
– Cukrzyca, RZS.

ZAOPATRZENIE PODOLOGICZNE

W gabinecie podologicznym stosujemy różnego rodzaju jałowe i sterylne opatrunki, odciążenia, gąbki, tamponady czy odciążające ortezy .

Tamponadę stosuje się najczęściej przed i po założeniu klamry korygującej wrastający paznokieć. Jest to rodzaj opatrunku, fizeliny, który nasącza się odpowiednim preparatem i aplikuje pod paznokieć, wzdłuż bocznego wału okołopaznokciowego. Tamponada daje dodatkowy efekt terapeutyczny, jakim jest zapobieganie stanom zapalnym oraz nadmiernemu rogowaceniu wałów okołopaznokciowych, podnosi lekko paznokieć, przez co pozwala odciążyć już uwrażliwione wały okołopaznokciowe.

Rurki są to swoistego rodzaju protektory stosowane w przypadku niewielkiego wrastania paznokcia. Mogą być one aplikowane nawet u dzieci, które nie ukończyły jeszcze piątego roku życia. Rurki korygujące wrastające paznokcie osłaniają skórę, która jest uciskana przez wrastającą część paznokcia.

Opatrunki. Miejsce pozabiegowe należy odpowiednio zabezpieczyć, aby uchronić je przed zakażeniem lub przedostaniem się do niego bakterii. Pacjenci z tzw. stopą cukrzycową, u których można spotkać się z trudno gojącymi się ranami, muszą mieć zapewnioną bezwzględną czystość i bezpieczeństwo. W związku z tym w gabinecie podologicznym stosuje się najwyższej jakości i najefektywniejsze opatrunki, m.in. opatrunki jałowe, sterylne, gazy, bandaże, plastry z opatrunkiem lub bez opatrunku, odciążenia, gąbki, pianki.

W nowoczesnej podologii stosujemy materiały opatrunkowe w postaci gąbki która posiada perfekcyjne właściwości pochłaniające wydzieliny ropne znajdujące się nawet w głębokich ranach lub rozpadlinach. Zastosowanie opatrunków ze specjalnej gąbki poprawia odżywienie tkanek
oraz przemianę materii w obrębie rany. Rana poprzez ziarninowanie goi się szybciej niż przy użyciu standardowych opatrunków. nie przykleja się do rany, optymalnie dotlenia tkanki przepuszczając powietrze. Oczyszcza ranę i zmniejsza ilość bakterii, działa przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo.

Odciążenia stosuje się po wykonanym zabiegu usunięcia odcisków, nagniotków lub brodawek wirusowych w celu osłonięcia danego miejsca oraz pozbycia się dolegliwości bólowych. Są wykonane ze specjalistycznego, miękkiego materiału dzięki czemu poprawiają komfort chodzenia oraz tempo gojenia.

Ortezy stosowane są w celu skorygowania lub usunięcia skutków zniekształceń stopy spowodowanych deformacjami kostno-stawowymi (np. haluks). Wykonane są z miękkich, przebadanych dermatologicznie, trwałych i odpornych na rozciąganie materiałów, silikonu lub polimerów.

DIAGNOSTYKA STÓP

Podologia – diagnostyka stóp

W naszym gabinecie jest wykonywane badanie komputerowe stóp i wkładki indywidualne.

Jest to badanie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, przede wszystkim komputerowego wraz z analitycznym oprogramowaniem. Wsparte technikami tradycyjnymi. Podstawą jest komputerowa platforma (podobaroskop), badająca rozkład nacisku na podeszwową stronę stopy. Na podobaroskopie możemy badać obciążenia stóp podczas stania (badanie statyczne) i podczas chodu (badanie dynamiczne). Badanie trwa krótko i nie jest stresujące nawet dla małych dzieci.

Do badania wykorzystujemy także podoskop - podświetloną płytę, dzięki której widać miejsca styku stopy z podłożem, a tym samym wysklepienie łuków stopy, ustawienie pięt w odciążeniu i obciążeniu. Na podstawie wyników badań można ustalić terapię u fizjoterapeuty, a także projektujemy indywidualne zaopatrzenie profilaktyczno – rehabilitacyjne (wkładki ortopedyczne, odciążenia, obuwie zindywidualizowane). Wkładki są stosowane w celu korekty wad stóp (koślawość, szpotawość pięt, stopa płaska, wydrążona, obniżenie łuku poprzecznego, haluxy, ostroga piętowa, palce młotkowate, odciski, modzele). Wkładki doskonale wspomagają fizjoterapię.

ARTYKUŁY

Przeczytaj artykuł : Sposób na szybką poprawę kondycji skóry

 

O DERMATOLOGII

Dermatologia
- zajmujemy się leczeniem chorób skóry, paznokci i włosów dorosłych i dzieci, oraz leczeniem chorób wenerycznych i  niektórych ogólnoustrojowych

Wenerologia
- dział medycyny zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową (np.: rzeżączka, świerzb, kiła oraz inne).

ZAKRES PORADNICTWA

W mojej praktyce prywatnej świadczę między innymi następujące usługi:
• porady w zakresie chorób skóry, włosów i paznokci dorosłych i dzieci
• porady w zakresie chorób przenoszonych drogą płciową (wenerycznych)
• badanie z użyciem dermatoskopu i videodermatoskopu ( możliwość archiwizacji)
• badanie mikroskopowe zeskrobin ze skóry, paznokci i włosów (grzybice, demodex)
• badanie w lampie Wooda
• zabiegi laserem chirurgicznym CO2, laserem Nd:Yag, laserem Er:Yag
  – leczenie grzybicy paznokci
  – usuwanie naczynek
  – usuwanie narośli skórnych i znamion
  – trwałe usuwanie owłosienia
  – peelingi laserowe
  – redukcja blizn i rozstępów
  – leczenie trądziku
  – peeling frakcyjny
  – zabiegi frac 3
  – usuwanie przebarwień
  – usuwanie zwiotczeń skóry
  – resurfacing skóry twarzy
• zabiegi przy użyciu ciekłego azotu
• zamykanie naczynek na twarzy metodą elektrokoagulacji
• testy genetyczne w kierunku łysienia androgenowego kobiet i mężczyzn
• testy genetyczne w kierunku łuszczycowego zapalenia stawów
• testy genetyczne w kierunku opryszczki genitalnej
• testy genetyczne w kierunku atopowego zapalenia skóry
• testy genetyczne w kierunku cellulitu
• pobieranie wycinków do badań histopatologicznyc

REJESTRACJA NA WIZYTĘ

Przyjęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki, o uprzednim umówieniu się.

Proszę o punktualne stawianie się na wyznaczoną godzinę.
Jednocześnie proszę o wyrozumiałość w przypadku opóźnień (taka jest specyfika porad i zabiegów lekarskich).

Wskazane jest, aby pacjent posiadał przy sobie dokumentację medyczną swoich schorzeń oraz orientował się w przyjmowanych do tej pory lekarstwach.
Koszt wizyty – 150 PLN.
Koszt zabiegów wg cennika

Rejestracja telefoniczna:
pn. – pt. godz. 6:00 – 22:00
sob. godz. 9:00 – 17:00
tel. 68 478 61 06

MIRADRY USUWANIE NADPOTLIWOŚCI

miraDry™ Przełomowy system do leczenia nadpotliwości
Ostateczne rozwiązanie dolegliwości związanych z nadmierną potliwością.

System miraDry® firmy Miramar Labs®, Inc. wykorzystuje technologię miraWave™ polegającą na emitowaniu precyzyjnych, płytko wnikających i ukierunkowanych dawek energii mikrofalowej w tkankę miękką dołu pachowego pacjenta w celu leczenia nadmiernej potliwości (pierwotnej nadpotliwości pach). System jest przeznaczony do użytku w placówkach medycznych przez personel medyczny pod nadzorem lekarza. Podczas emisji energii mikrofalowej system chroni powierzchnię tkanki przez chłodzenie kontaktowe.

Technologia zabiegu
System miraDry® jest jedyną procedurą zatwierdzoną przez FDA która zapewnia trwałą redukcję potu pod pachami w całkowicie nieinwazyjny sposób. Istnieją też opcje operacyjne polegające na przecięciu nerwów - jednak stwarzają one oczywiste ryzyko operacyjne.

Jak wygląda zabieg?
Procedura redukcji potu za pomocą systemu miraDry jest bezpieczna, klinicznie udowodnioda oraz posiadająca certyfikat FDA. Jest również szybka, nieinwazyjna i wykonywana w gabinecie lekarskim.

Jak działa miraDry?
System miraDry precyzyjnie dostarcza kontrolowaną elektromagnetyczną energię w regiony pod pachą gdzie znajdują się gruczoły potowe, podgrzewając je dzięki czemu są eliminowane na dobre.

Co się dzieje podczas procedury miraDry?
Lekarz dostosowuje zabieg dla każdej pachy, bazując na tym gdzie ulokowane są gruczoły potowe. Skóra pod pachami jest miejscowo znieczulana, aby zapewnić większy komfort podczas zabiegu. Następnie lekarz ustawia pod pachami głowicę miraDry, która dostarcza energię w miejsce znajdowania się gruczołów potowych.

Jak długo trwa zabieg?
Zabieg trwa zazwyczaj około godziny po podaniu znieczulenia.

Czy zabieg jest bolesny?
Przed zabiegiem wymagane jest odpowiednie przeprowadzenie znieczulenia miejscowego. Podczas procedury większość klientów odczuwa nacisk i odczucia ciepła pod skórą. Mogą wystąpić okazjonalnie krótkotrwałe lokalne odczucia gorąca, które są zwykle dobrze tolerowane. Średnio pacjenci opisują dyskomfort na 2 w skali od 1-10 (10 najwyższa).

Czym miraDry różni się od innych metod leczenia nadpotliwości?
Opcje alternatywne, włączając w to antyperspiranty i toksyny, mają na celu tymczasowe wyłączenie gruczołów potowych na pewien czas - wymagają powtarzania czynności aby utrzymać efektywność.

Inne opcje obejmują operacje, co stwarza ryzyko. Leczenie miraDry jest jedyną nieinwazyjną procedurą pozwalającą na wyłączenie gruczołów potowych trwale po jednym zabiegu.

Czy jeden zabieg jest wystarczający?
Dla większości pacjentów (ponad 80%) jeden zabieg jest wystarczający. Tylko u nielicznych, u których występuje bardzo zaawawnsowana nadpotliwość, poleca się wykonać kolejny zabieg.

BLUECONTROLE UV DO LECZENIA ŁUSZCZYCY

BlueControle – domowe urządzenie UV do leczenia łuszczycy

Zapytaj o to urządzenie lekarza w trakcie wizyty.

BlueControl to pierwsze na świecie noszone na ciele urządzenie do leczenia łuszczycy zwykłej o postaci lekkiej lub umiarkowanej. Dzięki innowacyjnej konstrukcji tego niewielkiego, zasilanego bateryjnie urządzenia użytkownik może odnieść klinicznie potwierdzone korzyści wynikające z zastosowania niebieskiego światła LED, wykonując normalne codzienne czynności.

• Łagodna terapia bez promieniowania UV

Niebieskie światło LED mieści się w zakresie światła widzialnego, dlatego nie stwarza zagrożenia takiego jak promieniowanie UV. 40 niebieskich diod LED wbudowanych w urządzenie Philips BlueControl stanowi trwałe i wydajne energetycznie źródło światła. Emitowane przez diody światło zostało zoptymalizowane pod kątem leczenia łuszczycy na podstawie wieloletnich badań.

• Nie są stosowane żadne substancje chemiczne

Badania potwierdzają, że niebieskie światło LED zastosowane w urządzeniu Philips BlueControl nie jest toksyczne dla skóry.* Terapia niebieskim światłem stymuluje naturalne procesy zachodzące w skórze, dzięki czemu pomaga łagodzić objawy łuszczycy. Terapia jest łagodna dla skóry, ponieważ nie wykorzystuje żadnych substancji chemicznych.

• Wygodne i przynoszące ulgę rozwiązanie do noszenia na ciele

Urządzenie jest bezprzewodowe, dzięki czemu użytkownik może swobodnie decydować o miejscu i czasie zabiegów. Dołączony regulowany tekstylny pasek umożliwia bezpieczne przymocowanie urządzenia Philips BlueControl do kończyn, zapewniając tym samym komfort użytkowania w trakcie terapii przy wykonywaniu prostych czynności domowych.

• Łagodzi objawy łuszczycy, nie zaburzając rytmu dnia

Przekonaj się, jak łatwo możesz uzyskać wspaniałe efekty leczenia, nie zakłócając swojego rytmu dnia. Wystarczy przymocować urządzenie do ramienia lub nogi, nacisnąć przycisk i… wrócić do codziennych zajęć. Urządzenie Philips BlueControl wyłącza się automatycznie po 30-minutowym zabiegu na jednym znamieniu łuszczycy — nie trzeba korzystać z wyłącznika czasowego!

• Niebieskie światło stymuluje naturalne procesy

Niebieskie światło łagodzi objawy łuszczycy poprzez stymulowanie naturalnych procesów zachodzących

w skórze. Wspomaga prawidłową regenerację skóry, spowalniając nadmierne wytwarzanie komórek skóry. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym niebieskie światło kontroluje trudne do opanowania stany zapalne i zmniejsza objawy choroby na skórze.

• Klinicznie potwierdzona skuteczność terapii

Badania kliniczne wykazały korzystny wpływ niebieskiego światła LED na objawy łuszczycy, takie jak zaczerwienienie, zgrubienie i łuszczenie się skóry.* W przypadku pacjentów poddanych badaniom klinicznym w ciągu 12 tygodni objawy uległy znacznemu zmniejszeniu. U niektórych pacjentów zaobserwowano całkowite ustąpienie objawów. W okresie miesięcznej obserwacji po zakończeniu leczenia znamiona nie uległy pogorszeniu, a wręcz nieznacznie złagodniały. 83% pacjentów oceniło urządzenie pod względem skuteczności i wygody użytkowania jako doskonałe lub znakomite.

W naszym gabinecie istnieje możliwość wypożyczenia urządzenia. W tym celu należy kontaktować się z lekarzem.

FOTOFINDER

FotoFinder – system do analizy znamion skóry

FotoFinder Systems to odpowiedź na wymogi współczesnej diagnostyki dermatologicznej. Dzięki cyfrowej dermatoskopii możemy prowadzić obserwację makro i mikroskopowe oraz kontrolę zmian barwnikowych. Dodatkowo archiwizowane w systemie obrazy możemy porównywać, co daje nam kompletną dokumentację procesu leczenia.

Zmiany barwnikowe poddawane są analizie na podstawie algorytmów diagnostycznych, bazujących na skali ABCD, co pozwala nam na ocenę parametrów takich jak rozmiar, średnica, regularność krawędzi, a w rezultacie diagnozę pomocniczą dla lekarza prowadzącego badanie. To doskonałe narzędzie do kompleksowej analizy kondycji skóry, zarówno pod kątem unaczynienia jak i występowania przebarwień.

FotoFinder jako jedyny system na rynku daje możliwość pracy w trybie maksymalnej rozdzielczości w obu trybach: podgląd na żywo, fotografia. Opatentowany precyzyjny obiektyw zapewnia znakomity, krystalicznie czysty obraz przy różnych powiększeniach - w świetle spolaryzowanym lub z użyciem imersji. Kamera używa tylko zoomu optycznego, dzięki czemu nie obserwujemy utraty jakości w zależności od powiększenia. Oświetlenie diodami LED zapewnia doskonałą widoczność.

FotoFinder zapewnia nowy poziom opieki nad pacjentem. System oferuje kompleksową platformę diagnozy skóry. Obrazy dermoskopowe sa przypisane do pacjenta oraz do konkretnej lokalizacji dzięki temu znacznie łatwiej śledzić zmiany, porównywać zdjęcia i obserwować postępy leczenia. Dodatkowy adapter do fluorescencji umożliwia wykrycie rogowacenia słonecznego, a oprogramowanie eksperckie daje możliwość wykonania trichoskopii. Pozwala to oferować kompleksowe usługi dla szerokiego grona pacjentów. Analizując dwa obrazy z różnych badań równolegle, może obliczyć zmiany jakie zaszły w obrębie danej zmiany od czasu ostatniej wizyty. FotoFinder pomaga poprawić dokładność diagnostyczną.

OSOCZE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

Osocze i fibryna bogatopłytkowa

Osocze bogatopłytkowe oraz fibryna bogatopłytkowa dają natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. W ciągu kolejnych tygodni regenerują tkankę od wewnątrz, inicjują naturalne procesy naprawcze naszej skóry, stymulują fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg jest autologiczny, naturalny, nie wywołuje powikłań.

Przed zabiegiem zalecamy wypicie 1,5 l wody, oraz nie przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

TRICHOSKOPIA

Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosa, opierającą się na technice wideodermoskopii. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów. Podczas badania za pomocą kamery uzyskuje się obraz włosów i skóry głowy w trzech okolicach. W każdej z lokalizacji lekarz wykonuje 4 zdjęcia. Trichoskopia pozwala na różnicowanie różnych typów łysienia. Trichoskopia umożliwa obiektywną ocenę skuteczności prowadzonej terapii.

TRICHOLAB

Laboratorium TrichoLAB specjalizuje się w badaniach trichoskopowych skóry głowy i analizie wyników tych badań, której celem jest diagnostyka chorób włosów. Trafna diagnoza powodów wypadania włosów to pierwszy krok w stronę skutecznego leczenia łysienia.

a Analiza obrazu

najnowocześniejsza metoda.

b Bezinwazyjna metoda

nie wymaga pobierania włosów.

c Cyfrowy zapis

pozwala na analizę zmian w czasie.

d Diagnostyka

jest kluczem do skutecznego leczenia.

  • TrichoLAB™ współpracuje WYŁĄCZNIE z lekarzami dermatologami specjalizującymi się w leczeniu łysienia w tym z naszym Gabinetem Dermatologicznym
  • Trichoskopia jest badaniem nieinwazyjnym, nie wymagającym pobierania włosów.

O KOSMETOLOGII

KOSMETOLOGIA zajmujemy się pielęgnacją skóry i wspieraniem leczenia zmian skórnych oraz profilaktyką antyageing.

To dziedzina nauki mająca na celu opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia. Zajmuje się zagadnieniami leczniczymi dotyczącymi zmian skórnych niekorzystnie wpływających na wygląd zewnętrzny, zagadnieniami związanymi z upiększaniem, ze składem preparatów kosmetycznych i ich zastosowaniem oraz wpływem na poszczególne rodzaje skóry.

ELEKTROPORACJA

ELEKTROPORACJA / MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Mezoterapia bezigłowa - jest to technika wykorzystująca zjawisko elektroporacji, używana
w medycynie estetycznej w celu zwiększenia przepuszczalności tkanki skórnej dla substancji kosmetycznych. Działa bezpośrednio na mechanizmy komórkowe za pomocą impulsów elektrycznych i wibracji wytwarzanych przez dynamiczne mikroprądy, które otwierają w skórze kanały umożliwiając przekazanie w głąb skóry substancji dobranych w zależności od potrzeb. Elektroporacja jest pomocna w leczeniu wielu chorób skóry, zarówno twarzy jak i ciała,
u mężczyzn i kobiet, z doskonałymi rezultatami, widocznymi już od pierwszego zastosowania. Elektroporacja jest procesem odwracalnym, a parametry prądu ustala się indywidualnie
do danej linii komórek. Dobrze dobrane parametry zabiegu powodują, że jest to metoda bezpieczna i rzadko wywołuje działania niepożądane. Zabieg elektroporacji jest rewelacyjną alternatywą dla mezoterapii igłowej. Przeznaczony jest dla osób nielubiących i niestosujących zabiegów inwazyjnych.

Zalety:
– zabieg całkowicie nieinwazyjny
– bezpieczny
– przyjemny i odprężający dla klienta
– zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA jest to niechirurgiczna metoda profilaktyki i leczenia chorób skóry, jej regeneracji i poprawy wyglądu. Zabiegi polegają na dostarczeniu bezpośrednio do skóry substancji leczniczych, nawilżających, regenerujących lub odżywczych. Cząstki preparatów wnikają w głąb skóry wcześniej ponakłuwanej mikroigiełkami.

W mezoterapii płytkie nakłuwanie pełni rolę promotora przejścia dla nakładanych preparatów kosmetycznych, tj. umożliwia wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry, a tym samym odżywianie jej i nawilżanie. Głębsze nakłucia dodatkowo wywołują fizjologiczną reakcję skóry na uraz.

Skóra reaguje na mikronakłucia jak na mikrouszkodzenia, co stymuluje procesy regeneracyjne i naprawcze. Podczas gojenia dochodzi do wzrostu częstotliwości podziałów fibroblastów, które zwiększają produkcję włókien kolagenu, elastyny.

Zabiegi polecane są dla osób w każdym wieku, gdyż rewitalizują, ujędrniają oraz nawilżają skórę, redukują zmarszczki, przebarwienia, trądzik, rozstępy i cellulit, stymulują produkcję kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego, wzmacniają osłabione i wypadające włosy.

Działanie mezoterapii mikroigłowej:
– Stymulacja naskórka (intensywna, ale ściśle kontrolowana)
– Natychmiastowy i optymalny transport aktywnych substancji w głąb skóry
– Polepszenie procesów samonaprawczych skóry
– Regeneracja skóry
– Stymulacja produkcji kolagenu i elastyny

Efekty po zabiegu:
– Redukcja zmarszczek
– Zwiększenie elastyczności skóry
– Odmłodzenie i rozświetlenie skóry
– Wzmocnienie odporności tkanki łącznej
– Poprawa owalu twarzy
– Zmniejszenie blizn i rozstępów.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

MEZOTERAPIA IGŁOWA jest zabiegiem polegającym na ostrzykiwaniu poszczególnych obszarów skóry odpowiednio dobranymi preparatami. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne, omijając barierę naskórkową. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótszym czasie. Zabieg rekomendowany jest zarówno na twarz, jak i na ciało.

Wskazania:
– obrzęki (worki) i cienie pod oczami
– zmarszczki palacza
– suchość skóry
– utrata jędrności
– zmarszczki linijne czoła
– szary koloryt cery
– wypadające włosy
– miejscowe otłuszczenie skóry
– cellulit
– rozstępy

Zabieg zaleca się wykonywać w serii 6-8 zabiegów co 1-2 tygodnie, następnie zabiegi podtrzymujące.

MAKIJAŻ PERMANENTNY

MAKIJAŻ PERMANENTNY

to technika trwałego makijażu polegająca na wprowadzeniu hipoalergicznych barwników syntetycznych do zewnętrznych warstw skóry. Makijaż permanentny jest alternatywą dla tradycyjnego makijażu. Dobrze wykonany makijaż powinien pozostawać w harmonii z naturalnymi rysami twarzy, a efekt końcowy podkreślać naturalną urodę lub korygować drobne niedoskonałości, dlatego też ważne jest odpowiednie dopasowanie barwy i intensywności pigmentu. Stosujemy go do podkreślenia konturu ust, zmiany pełnego koloru ust, podkreślenia zarysu brwi czy wykonania kresek na powiekach, do zabiegów medycznych takich, jak tuszowanie blizn czy przebarwień. Efekt zabiegu widoczny jest przez kilka lat.


MAKIJAŻ PERMANENTNY - DLA KOGO?
1. Masz mało czasu na makijaż? Wołałabyś pospać nieco dłużej?
2. Wcale się nie malujesz, a mimo to chciałabyś wyglądać piękniej i bardziej świeżo?
3. Nosisz okulary lub szkła kontaktowe, przez co masz problemy z wykonaniem makijażu?
Wzrok już nie ten i wykonanie makijażu sprawia Ci kłopot?
4. Czy z biegiem lat czerwień Twoich ust straciła kolor?
5. Jesteś uczulona na kosmetyki kolorowe?
6. A może chciałabyś dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody? Wyglądać inaczej?
7. Czy często podróżujesz, zażywasz morskich kąpieli, korzystasz ze spa, łaźni parowych, gdzie nawet najlepsze tusze wodoodporne nie spełniają Twoich oczekiwań?
8. Prowadzisz aktywny tryb życia? Zajmujesz się sportem i marzysz by mieć przy tym delikatny makijaż, którego nie trzeba poprawiać?
9. Twoje brwi są rzadkie, oczy małe, a usta blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie?
10. Po chemioterapii zostałaś pozbawiona brwi i rzęs?
11. Widać prześwity na owłosionej skórze głowy?

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Chcąc zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia opryszczki, profilaktycznie przed wykonaniem pigmentacji ust, zaleca się przyjmowanie przez 5 dni przed zabiegiem oraz 5 dni po zabiegu preparatu HEVIRAN (lek wydawany na receptę) - 2 razy dziennie po jednej tabletce - 400 mg (ewentualnie lekarz może zalecić inne dawkowanie).

Podobnie postępujemy przed wykonaniem zabiegu korekty ust. Aby zwiększyć absorpcję pigmentu, należy w dniu poprzedzającym zabieg wykonać peeling ust, a następnie nałożyć delikatny krem.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO
Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne).

W tym okresie występuje intensywne zabarwienie pigmentowanych miejsc. Jest to naturalna reakcja, a objawy szybko ustępują. W 2-3 dniu po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, dlatego istotne jest stałe nawilżanie specjalnym kremem. W 3-4 tygodniu po zabiegu, początkowe zabarwienie blednie o 40-50%. Dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne. Po minimum 28 dniach po zabiegu (czas potrzebny na pełną regenerację naskórka) wykonuje się korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.

Przez okres ok. 2 tygodni po pierwszym zabiegu i po korekcie nie należy korzystać z sauny, basenu. Przez około 1 miesiąc należy zrezygnować z solarium oraz przebywania na słońcu (gdyż może dojść do przebarwień).

PRZECIWWSKAZANIA:
– ciąża, anemia, cukrzyca, łuszczyca, hemofilia
– infekcja dróg oddechowych
– przyjmowanie leków sterydowych i antybiotyków
– opryszczka (w aktywnej fazie i nie zagojona do końca)
– przebyte choroby gałki ocznej
– tendencje do stanów zapalnych spojówek i odwarstwiania siatkówki
– aparat na zębach (w wypadku makijażu ust)
– choroby zakaźne
– choroby nowotworowe (wymagana konsultacja lekarska).

MIKRODERMABRAZJA

MIKRODERMABRAZJA

zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu powierzchownych warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Zabieg stymuluje naturalny wzrost komórek, wzrost ilości kolagenu i elastyny. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest nieregularnie zaczerwieniona z niewielkim uczuciem gorąca. Po paru dniach następuje delikatne złuszczanie i skóra staje się gładsza, równiejsza.

W zależności od wykorzystywanej technologii złuszczania, rozróżniamy mikrodermabrazję diamentową, korundową i oxybrazję.

Wskazania:
– trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowy)
– blizny potrądzikowe
– łojotok
– rozszerzone pory
– zaskórniki, prosaki
– blizny
– przebarwienia i odbarwienia
– uszkodzenia posłoneczne
– szorstki, zrogowaciały naskórek
– rozstępy
– cellulit
– wiotkość skóry
– rogowacenie okołomieszkowe.

PEELING KAWITACYJNY

PEELING KAWITACYJNY - zabieg polegający na oczyszczeniu skóry poprzez zastosowanie ultradźwięków. Polega na powstawaniu pęcherzyków próżniowych w cieczy pod wpływem ultradźwięków. Peeling ultradźwiękowy działa na skórę łagodnie poprzez przyjemne, naturalne wibracje. Pozwala na głęboką regenerację skóry poprzez błyskawiczne i efektywne jej odnowienie oraz oczyszczenie na dużej głębokości, czego rezultatem jest skóra odnowiona i odświeżona.

Peeling kawitacyjny pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, pozbycie się zrogowaciałego naskórka, zaskórników i bakterii.

Głębokie oczyszczenie porów pozwala na lepszą wymianę jonów i natlenienie skóry, przygotowuje skórę do wszelkich kosmetycznych aplikacji, odbywa się naturalna, głęboka penetracja produktów w głąb skóry. Efekt wzbudzonej energii powoduje, że poziom melaniny spada, a odbarwienia i skazy cery znikną.

Peeling kawitacyjny przeznaczony jest do bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek, a także jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej się.

Peeling kawitacyjny można przeprowadzić na twarzy, dłoniach oraz plecach.

Bardzo dobre efekty uzyskuje się łącząc peeling kawitacyjny z sonoforezą (ultradźwiękami). Fale emitowane przez specjalne urządzenie masują skórę i wprowadzają substancje aktywne w głąb, do skóry właściwej.

Efekty:
– oczyszczenie skóry
– ujędrnienie tkanek (mikromasaż)
– leczenie trądziku
– usuwanie martwych komórek, zaskórników
– stymulacja metabolizmu komórek
– efekt rozjaśnienia skóry.

SONOFOREZA

SONOFOREZA zabieg wykorzystujący ultradźwięki, za pomocą których przy użyciu specjalnego żelu składniki czynne wtłaczane są w głąb skóry. W czasie sonoforezy wykonywany jest tzw. mikromasaż dzięki zastosowaniu fali dźwiękowej o zmienionym kształcie. Masaż taki poprawia mikrokrążenie, dotlenienie i odżywienie komórkowe i ułatwia penetrację składników aktywnych w głąb skóry (np. witamin, kwasu hialuronowego, kolagenu).Zwiększają one aktywność komórkową, czyli aktywują metabolizm, wzmagają oddychanie komórkowe, a co najważniejsze zwiększają przepuszczalność błon komórkowych.

Efekty:
– odżywienie i dotlenienie skóry
– kolorytu skóry
– przyspieszenie procesów regeneracyjnych
– wspomaga wprowadzanie preparatów w głąb skóry.

PEELING CHEMICZNY

To procedura polegająca na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Tym samym seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa odmładzająco, likwidując oznaki starzenia się skóry.

Ze względu na głębokość działania możemy podzielić peelingi na: bardzo powierzchowne, powierzchowne, średniogłębokie i głębokie.

Główne wskazania do wykonania peelingów chemicznych:
– uszkodzenia związane z wiekiem: zmarszczki, utrata jędrności skóry
– odświeżenie, rozjaśnienie wygładzenie i dotlenienie skóry, redukcja drobnych zmarszczek, poprawa napięcia i sprężystości skóry
– zmiany chorobowe skóry: trądzik zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy, trądzik różowaty w okresie remisji
– powikłania po trądziku – przebarwienia, blizny zanikowe i poszerzone pory
– skóra tłusta, rozszerzone pory
– zaburzenia rogowacenia: suchość skóry, rogowacenie okołomieszkowe
– przebarwienia (pozapalne, posłoneczne, hormonalne, plamy barwnikowe)
– powierzchowne blizny zanikowe
– rozstępy skórne.

W zależności od stężenia i składu kwasu możemy uzyskać różne efekty zabiegu:
– odnowa komórek naskórka
– wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny
– regulacja wydzielania sebum
– działanie przeciwbakteryjne
– działanie przeciwzapalne
– zmniejszenie drobnych zmarszczek
– rozjaśnienie przebarwień
– dermostymulacja skóry
– regeneracja skóry.

Peelingi chemiczne, a starzenie się skóry.

Eksfoliacja chemiczna umożliwia stymulację histologiczną i ultrastrukturalną skóry, odnawiając naskórek i remodelując mikroarchitekturę skóry właściwej. Prowadzi to między innymi do wzrostu gęstości włókien kolagenowych, wydłużenia i zmniejszenia fragmentacji włókien sprężystych. Tworzenie się i odnowa kolagenu następuje 14- 90 dni po zabiegu.

Dłużej i w mniejszym stopniu odbudowują się włókna sprężyste. Korzystne zmiany w przebudowie skóry zauważalne są jeszcze po 4-6 miesiącach po zabiegu złuszczania. Powrót do stanu wyjściowego (sprzed serii zabiegów złuszczania) następuje po około 12 miesiącach.

Widoczne efekty:
– usunięcie powierzchownych zmarszczek
– spłycenie głębokich zmarszczek
– rozjaśnienie przebarwień
– wygładzenie zrogowaciałej skóry
– pobudzenie i wzmożenie odbudowy naskórka oraz skóry właściwej
– odwrócenie naskórkowych i skórnych objawów fotostarzenia
– świetlistość, poprawa struktury skóry.

Peelingi chemiczne, a trądzik pospolity (młodzieńczy):
Peelingi chemiczne stanowią istotny element składowy złożonej terapii trądziku pospolitego. Szczególne znaczenie mają zabiegi złuszczania (peelingi), stosowane w łagodnych i średnio-nasilonych postaciach trądziku, a także w korygowaniu blizn i przebarwień skóry.

Zabiegi złuszczania regulują procesy rogowacenia w ujściach mieszków włosowych, zmniejszają ilość mikrozaskórników. Działają przeciwzapalnie. Pomagają lepiej przenikać lekom zewnętrznym, redukują przebarwienia, poprawiają wygląd blizn.

Przeciwwskazania ogólne do wykonania peelingu chemicznego:
– ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato)
– alergie skórne na składniki zawarte w peelingu
– aktywna opryszczka
– skłonność do powstawania bliznowców
– zabieg chirurgiczny w obrębie twarzy (3- 6 miesiecy)
– ciąża, karmienie piersią
– liczne znamiona melanocytowe
– liczne teleangiektazje
– zabieg krioterapii (do 6 miesięcy)
– choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce)
– skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia)
– ciężkie postacie trądziku (liczne krosty, torbiele ropne) wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej
– doustna terapia pochodnymi retinolu
– „niewyrównane” choroby metaboliczne i ogólnoustrojowe.

Kwalifikacja do zabiegu:
W naszym Gabinecie przeciwwskazania i wskazania do przeprowadzenia określonego rodzaju peelingu są ustalane na podstawie przeprowadzonego wywiadu (uwzględniając przebyte i istniejące choroby, alergie, wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej, przyjmowane leki i inne) oraz po wnikliwie przeprowadzonej analizie i diagnozie skóry określającej jej problemy.

Po zabiegu ustalamy także profesjonalną pielęgnację oraz przedstawiamy propozycje innych zabiegów wspomagających utrzymywanie skóry w dobrej kondycji.

Przygotowanie do zabiegu:
– skóra przed zabiegiem nie może być podrażniona
– na 7-10 dni przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, środków samoopalających
– należy odstawić na kilka dni przed zabiegiem silnie działające kremy np. z tlenkiem benzoilu, retinolem czy siarką, kwasy AHA
– mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu
– w przypadku niektórych peelingów takich jak np. kwas glikolowy lub Biomedic lekarz zaleca stosowanie odpowiedniego preparatu na 2 tyg. przed planowanym zabiegiem
– przed peelingiem nie opalać się, nie korzystać z solarium.

Zalecenia ogólne po peelingu chemicznym:
– zakaz opalania się przez 4 tygodnie
– wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 30
– zakaz stosowania kremów z AHA przez 7-14 dni
– makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach)
– bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka
– wskazane intensywne nawilżanie skóry preparatami bezzapachowymi, hipoalergicznymi
– wskazane oczyszczanie skóry preparatami do skóry wrażliwej, hipoalergicznymi, bezzapachowymi.

Częstotliwość wykonania zabiegu:
Ilość zabiegów i odstępy między zabiegami uzależnione są od rodzaju i stężenia kwasu, oraz substancji pomocniczych stosowanych w trakcie, jak i po zabiegu. Najczęściej peelingi wykonywane są w seriach. Takie postępowanie wywiera istotny wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze.

Tym samym seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, działa odmładzająco, likwidując oznaki starzenia się skóry takie jak przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości. Polecamy również peeling chemiczny jako zabieg jednorazowy w celu odświeżenia, oczyszczenia skóry i nadania jej zdrowego wyglądu. Bardzo dobre efekty terapeutyczne można uzyskać poprzez łączenie peelingu mechanicznego (mikrodermabrazji) oraz chemicznego (kwasów) lub peelingu chemicznego z mezoterapią.

Obecnie, aby poszerzyć działanie kwasów i wzmocnić ich oddziaływanie na poszczególne problemy, klasyczne substancje do peelingu chemicznego uzupełniane są różnego typu związkami.

Również po peelingu polecamy stosowanie aktywnych substancji w postaci maski, lub kremu, olejku, które mają za zadanie wzmocnić efekt działania kwasów lub go złagodzić, oraz przyspieszyć regenerację skóry po zabiegu.

ZABIEGI PIELĘGNACYJNE

W naszym gabinecie oferujemy zabiegi Ericson Laboratoire – skuteczność w kosmetyce

MARKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE ERICSON LABORATOIRE to francuski lider na rynku kosmetyki profesjonalnej działający od ponad 30 lat na pograniczu kosmetologii i dermatologii. W samej Francji ERICSON LABORATOIRE oferowany jest w ponad 500 salonach kosmetycznych.

Marka ERICSON LABORATOIRE reprezentowana jest w ponad 70 krajach na całym świecie.

Oferowane przez firmę produkty i zabiegi oparte są na innowacyjnych składnikach aktywnych, uzyskanych w nowoczesnych procesach ekstrakcji z substancji pochodzenia morskiego, fitobiologicznego (hormony roślinne) i biotechnologicznego. Dzięki innowacyjności rozwiązań popartej użyciem najwyższych dopuszczalnych stężeń unikalnych substancji aktywnych, zabiegi i produkty oferowane przez ERICSON LABORATOIRE należą do najskuteczniejszych na rynku i zapewniają natychmiastowo widoczne efekty.

KONCEPCJA MULTITERAPII
Jednym z głównych założeń marki jest koncepcja multiterapii, polegająca na komponowaniu kuracji z poszczególnych linii zabiegowych w celu zoptymalizowania efektów i pełnego wykorzystania potencjału Ericson Laboratoire. Umiejętne stosowanie się do założeń koncepcji daje gwarancję efektów porównywalnych z działaniami inwazyjnej medycyny estetycznej, a nawet chirurgii plastycznej. Jednocześnie działanie każdego zabiegu z linii profesjonalnej może być uzupełniane kompleksową pielęgnacją domową.


GWARANCJA JAKOŚCI I SATYSFAKCJI
Zabiegi Ericson Laboratoire wpisują się do nurtu nieinwazyjnej medycyny estetycznej, wykorzystywane są w nich zaawansowane biotechnologiczne składniki aktywne.

W związku z tym w ofercie znajdziemy zabiegi będące alternatywą dla tradycyjnej mezoterapii igłowej, ostrzykiwań toksyną botulinową, czy chirurgicznego liftingu.

Efekty tych zabiegów potwierdzają wieloetapowe badania in vivo i in vitro, ale najlepszą rekomendacją jest satysfakcja klienta, którą Ericson Laboratoire gwarantuje.

Drugą marką, której zabiegi wykonujemy w naszym gabinecie, jest M’onduniq Cosmetiques Professionnel; to profesjonalna marka kosmetyczna należąca do międzynarodowego koncernu Naturioska, posiadającego centra badawcze i linie produkcyjne w różnych częściach Europy Zachodniej.

Największa część produktów marki opracowywana i produkowana jest we Francji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu laboratoriów badawczych, które starannie opracowują innowacyjne formuły dermokosmetyczne, marka M’onduniq jest w stanie oferować swoim odbiorcom produkty najwyższej jakości. Proces badań dermatologicznych oraz hipoalergicznych obejmuje wszystkie nasze produkty, gwarantując ich skuteczność
i potwierdzając deklarowane właściwości. Proces oceny bezpieczeństwa produktu daje wszystkim użytkownikom i profesjonalistom pracującym z naszymi produktami gwarancję bezpieczeństwa gotowego wyrobu oraz możliwość czerpania satysfakcji ze stosowania bezpiecznych i przebadanych kosmetyków. We wszystkich kosmetykach oferowanych przez M’onduniq stosowane są tylko i wyłącznie składniki aktywne pozyskiwane bez jakiejkolwiek szkody dla zwierząt czy otaczającego nas środowiska. Laboratoria przy opracowywaniu nowych formuł korzystają z surowców najwyższych jakości i zanim produkt zostanie wprowadzony na rynek wszystkie jego formuły testowane są przez kilkunastu kosmetologów i dermatologów, aby sprawdzić ich działanie, konsystencję, zapach i odczucia Klientów. Daje to możliwość opracowania takiej formuły finalnej produktu, która ma być przede wszystkim bardzo skuteczna.

ERICSON LABORATOIRE

Jesteśmy autoryzowanym salonem ERICSON-LABORATOIRE

ENZYMACID - Skuteczna metoda eksfoliacji. Alternatywa dla pilingu medycznego.

Kosmetologia ma coraz więcej wspólnego z dermatologią, proponuje zabiegi zainspirowane medycyną estetyczną. Przyspieszona eksfoliacja i piling to część metod stosowanych przez dermatologów oraz gabinety medycyny estetycznej w celu poprawiania niedoskonałości skóry i pobudzenia procesu odnowy komórkowej.

Francuska marka Ericson Laboratoire proponuje niezwykle skuteczną metodę eksfoliacji - Enzymacid, zainspirowaną nowoczesnymi metodami z dziedziny medycyny estetycznej oraz która łączy 5 rodzajów innowacji dermokosmetycznych high tech:
– podwójna mikrodermabrazja: kryształki aluminium i glukonian żelaza.
– alfa-hydroksykwasy o wysokim stężeniu (wykorzystanie 70-procentowego kwasu)
– stabilizowane enzymy
– kapsułki typu PLGA
– witamina C stabilizowana glukozą: typ AA2G

Nowoczesny piling o wielorakim działaniu pozwala znacznie poprawić stan skóry.

Poprzez działanie mechaniczne natychmiastowo usuwa martwe komórki. Widoczne wygładzenie i rozświetlenie cery to efekt działania chemicznego. Działanie biologiczne długotrwale pobudza proces odnowy tkanek. Podczas zabiegu mamy do czynienia także z działaniem rewitalizującym komórki skóry oraz z działaniem rozjaśniającym.

Naskórek stanowi zewnętrzną strukturę skóry i pełni funkcję ochronną. Jednak to, co widzimy, czyli warstwa rogowa, jest tylko małą częścią wielowarstwowej struktury. Do tej warstwy komórki wędrują podczas procesu keratynizacji (trwającego 4-6 tygodni). Proces odnowy naskórka wynika zatem z równowagi między utratą powierzchniowych komórek (kornecytów) i przybywaniem nowych komórek naskórka w procesie różnicowania.

Zabieg Enzimacid to rozwiązanie dla wielu problemów skóry:
– cera ziemista
– przebarwienia
– zbyt gruby naskórek
– blizny
– zmęczona skóra
– skóra osób palących
– nadmierna pigmentacja
– powierzchniowe krosty
– powierzchniowe zmarszczki.

Regularnie wykonywanie zabiegu w widoczny sposób poprawi stan skóry, usuwając wszelkie niedoskonałości z jej powierzchni. Skuteczność zabiegu gwarantuje doskonałe efekty nawet w trudnych i złożonych przypadkach. Intensywność działania Enzymacid sprawdzi się również jednorazowo, doskonale wygładzając skórę i przygotowując ją do wszelkich kuracji pielęgnacyjnych. Enzymacid może jednocześnie uzupełniać działanie inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Czas trwania zabiegu: ok. 75 minut

FEMINITY - Zabieg zapobiegawczy anti-aging. OCHRONA URODY I KOBIECOŚCI

Feminity, efekt badań naukowców w dziedzinie hormonokosmetyki i biologii komórkowej, to ostatnie wyzwanie naszych laboratoriów. Nowa linia jest zainspirowana naturalnymi cyklami miesięcznymi, którym podporządkowane jest ciało kobiety. Skóra jest organem hormonozależnym, który odczuwa zmiany poziomu hormonów i z czasem staje się coraz wrażliwsza, reagując odwodnieniem, zwiotczeniem, utratą gęstości, pojawieniem się zmarszczek czy zmian trądzikowych. Niestety zdolność skóry do samoregeneracji z czasem słabnie, komórki macierzyste są mniej aktywne i w efekcie skóra wcześniej się starzeje.

Zabieg Feminity chroni młodość i urodę dzięki dwóm rodzajom działania, które mają na celu uzupełnić zaburzenia podstawowych mechanizmów, będących źródłem życia: przywraca równowagę hormonalną skóry, chroni komórki macierzyste, poprzez aktywowanie podstawowych dla ich życia protein.

To pierwszy zabieg zapobiegawczy anti-aging. Jest opracowany z myślą o kobietach między 25. i 45. rokiem życia, których skóra jest narażona na odwodnienie i zmiany trądzikowe spowodowane cyklicznymi zmianami hormonalnymi.

Czas trwania zabiegu: ok. 75 minut

MESO-VIT Kuracja rewitalizująca – alternatywa dla mezoterapii.

REGENERACJA, OCHRONA, ROZJAŚNIANIE. NIEINWAZYJNA MEDYCYNA ESTETYCZNA

Skuteczność i natychmiastowe rezultaty zabiegów to elementy, na których najbardziej zależy wymagającym klientom salonów kosmetycznych. Dlatego też pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym ma coraz więcej wspólnego z zabiegami medycyny estetycznej.

Czerpiąc z innowacji naukowych, Ericson Laboratoire opracowało Meso-Vit, nowy zabieg w linii nieinwazyjnej medycyny estetycznej, który może być stosowany jako zabieg zastępujący mezoterapię lub uzupełniający ostrzykiwanie praktykowane w tym rodzaju kuracji. Ponadto Meso-Vit stanowi doskonały koktajl witaminowy o działaniu regenerującym, rozjaśniającym i ochronnym.

W zabiegu wykorzystuje się 2 urządzenia znacznie poprawiające wnikanie składników aktywnych w głąb skóry. Micro-Pick z rotacyjnymi mikroigłami stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Skinjector poprawia wnikanie serum, fluidu oraz kremu dzięki plastikowym igłom, które – wibrując – stymulują mikrokrążenie.

NAJWAŻNIEJSZE SKŁADNIKI AKTYWNE
Recepturę kosmetyków z linii Meso-Vit oparto na składniku Phycosaccharide pozyskiwanym z algi Laminaria digitata, który jest bogaty m.in. w kwas mannuronowy. Phycosaccharide ma działanie przeciwzapalne, łagodzące oraz odbudowujące. Preparaty zawierają również starannie wyselekcjonowane witaminy.

Witamina A reguluje proces keratynizacji oraz działa naprawczo, witamina C stymuluje syntezę kolagenu i ma działanie rozjaśniające, a witamina E działa antyrodnikowo i przeciwstarzeniowo.

Preparaty zawierają ponadto wyciąg z melisy o działaniu przeciwzapalnym oraz oleje roślinne bogate w podstawowe kwasy tłuszczowe, które odżywiają i regenerują skórę.

Czas trwania zabiegu: ok. 75 minut

SKINJEXION - ZABIEG SILNIE REDUKUJĄCY ZMARSZCZKI
Skuteczny zabieg przeciwzmarszczkowy o działaniu szczepionki anti-age, wykorzystujący innowacyjne połączenie trzech składników aktywnych high-tech, o szybkim działaniu na zmarszczki:
1. IMUDILIN - czynnik przeciwutleniający o efekcie „No Age VXN”, który pozwala zahamować powstawanie zmarszczki,
2. SNAP-8 - czynnik BTX, który likwiduje skurcze skóry, dzięki czemu wygładza zmarszczkę,
3. wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, który wpełnia zmarszczkę.

IMUDILIN pozwala zahamować powstawanie zmarszczki, a działa w niezwykły sposób: produkuje niewielkie ilości rodników, przy jednoczesnym działaniu antyoksydacyjnym (w wysokim stężeniu) i prooksydacyjnym (w słabym stężeniu).

Drugi składnik – SNAP-8 – to połączenie ośmiu aminokwasów, naśladujących rolę toksyny botulinowej w biochemicznych reakcjach neuroprzekaźników. Redukując skurcze mięśni, zmniejsza głębokość zmarszczek mimicznych.

Wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, dzięki silnej absorpcji 1000-krotnie zwiększa swoją objętość, skutecznie wypełniając zmarszczki. Uelastycznia, nawilża i wygładza skórę.

Łącząc te trzy składniki aktywne wywodzące się z nowoczesnej dermokosmetyki, zabieg SKINJEXION stanowi doskonałą alternatywę dla ostrzykiwań stosowanych w medycynie estetycznej. Uzyskujemy bowiem podobny efekt wypełnienia i redukcji zmarszczek oraz poprawę ogólnej kondycji skóry, unikając nieprzyjemnych skutków ubocznym towarzyszących inwazyjnym ostrzykiwaniom.

PERFECTION – kuracja przeciw przebarwieniowa

Zabieg Perfection umożliwia skuteczną regulację barwy skóry i rozjaśnianie cery, korygując równocześnie lokalne przebarwienia pigmentacyjne. Perfection działa na źródło pigmentacji poprzez modyfikację jego procesu już na poziomie genów. Moduluje informację przenoszoną przez geny, aby utrudnić powstawanie melaniny i skutecznie hamuje powstawanie przebarwień.

Proces pigmentacji może ulegać zaburzeniu, jeśli np. skóra jest narażona na zbyt silne działanie słońca, albo gdy z wiekiem pojawiają się na skórze, szczególnie twarzy i dłoni, plamy spowodowane dużym stężeniem melaniny w kreatynocytach naskórka.

Trzy rodzaje działania charakteryzujące tę linię to:

1. Działanie genetyczne: kolor skóry jest głęboko wpisany w nasze geny i jest zdefiniowany genetycznie. Opracowaliśmy kompleks melano-inhibitora, który oddziałuje na poziomie genezy komórkowej. Ten ultra innowacyjny kompleks „przeprogramowuje” wewnętrznie nasze melanocyty i przekodowuje nasze komórki barwnikowe powodując ich rozjaśnienie.

2. Działanie depigmentacyine: intensywne oddziaływanie pozwala również na działanie powierzchniowe, przez blokowanie produkcji melaniny, pigmentu odpowiedzialnego za zabarwienie skóry, zapobieganie powstawaniu nowych brązowych przebarwień i rozjaśnianie już istniejących.

3. Działanie ochronne: obecność filtrów ochronnych w produktach pielęgnacyjnych tej linii pozwala na ochronę i trwałe zabezpieczenie skóry przed promieniami UV.

MONDUNIQ

"SIŁA JADU JADU WĘŻ HYDRAPLUS” - zabieg silnie ujędrniający i przeciwzmarszczkowy dla skóry suchej i wrażliwej.

Zawartość składników aktywnych gwarantuje skuteczne i szybkie działanie powstrzymujące efekt biologicznego i mechanicznego starzeniu się skóry poprzez blokadę skurczy nerwowo-mięśniowych. Prosty i bezpieczny sposób na świeży i idealny wygląd każdego dnia.

Składniki aktywne preparatów: SYN®-AKE, Argireline®, Kolagen Morski, Witaminy A, C i E, Masło Shea, Alantoina, HydraPLus Agent.

Skóra: odwodniona z widocznymi oznakami starzenia, przesuszona i pozbawiona elastyczności, wymagająca liftingu i odżywienia, skóra bardzo dojrzała i delikatna, wrażliwa.

Efekt: głębokie nawilżenie i nawodnienie skóry, ochrona przed wysuszaniem, regeneracja, poprawa elastyczności skóry, zmniejszenie widoczności zmarszczek, powstrzymanie efektu starzenia się skóry (AGE KILLING EFFECT)

SYN®- AKE
Innowacyjny trójpeptyd, który wiąże się z receptorami nikotynowymi Acetylocholiny i zapobiega wchłanianiu Acetylocholiny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za skurcz mięśni. Dzięki temu tłumi transdukcję sygnału i powstrzymuje mechaniczny proces starzenia się skóry. Dzięki swoim  właściwościom antyoksydacyjnym działa również na biologiczne procesy starzenia się komórek skóry.

Argireline®
Jest heksapeptydem, który został zaprojektowany specjalnie do działania w presynaptycznym mechanizmie po to, aby zapewnić jednocześnie mięśniom relaks i przy okazji redukować zmarszczki mimiczne.

Kolagen Morski – Pogromca zmarszczek
Główne białko tkanki łącznej. Posiada ono bardzo wysoką odporność na rozciąganie i stanowi główny składnik ścięgien. Jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Ubytek kolagenu ze skóry powoduje powstawanie zmarszczek, w trakcie jej starzenia. Stosuje się go tez, jako wypełniacz w chirurgii kosmetycznej – np. do wypełniania ust.

Kolagen stanowi powszechny składnik organizmów kręgowców.

U osób młodych synteza kolagenu w skórze przewyższa procesy degradacyjne, jednak po 40 roku życia zależność ta odwraca sie i jest to praktycznie ostatni moment by zacząć efektywnie uzupełniać niedobory kolagenu z zewnątrz.

HydraPlus Agent
Specjalny kompleks głęboko nawilżajacy skórę uzyskiwany z właściwości Kolagenu Morskiego. Intensywnie nawilża skórę, tworzy delikatny film zabezpieczający przed jej wysuszaniem. Bardzo szybko przenika przez skórę i zaopatruje jej komórki w wodę.

Witaminy A, C i E
W połączeniu działają odmładzająco, reitalizującio i antyosydacyjnie. Delikatnie zmiękczają i sprawiają, że skóra staje się świeża i wygląda promiennie.

Masło Shea
Substancje zawarte w maśle Shea (Karite) chronią i wzmacniają cement komórkowy warstwy rogowej skóry, co poprawia jej elastyczność. Jest naturalnym filtrem słonecznym, łagodzi podrażnienia, uelatycznia i poprawia koloryt skóry. Posiada wysokie właściwości odżywcze.

ZALECENIA:
Zabieg stosować na twarz, szyję i dekolt. Zabieg można wykonywać na delikatnej i wrażliwej skórze. Najlepszy efekt osiąga się po serii 10 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu. Serię zabiegów można powtórzyć po 3 miesiącach od zakończenia kuracji. Dla podtrzymania efektu pielęgnacyjnego można wykonać 1-2 zabiegi w miesiącu. Zabieg idealnie nadaje się jako „zabieg bankietowy”, jednorazowo przed specjalnymi okazjami.

Czas trwania zabiegu: ok. 70 minut

„SEKRET ŚLIMAKA” - zabieg silnie regenerujący i wygładzający.

Zabieg, który swoje działanie czerpie z naturalnych właściwości jakie daje ekstrakt ze śluzu ślimaka. Doskonała propozycja dla osób, które chcą głęboko zregenerować i wygładzić swoją skórę.  Składniki aktywne preparatów: Ekstrakt ze śluzu ślimaka (naturalny kwas glikolowy, naturalna allantoina, kolagen, elastyna, witamina A, C i E), Argan Ghassoul, Palmarosa oil, Piperyna. Elementem zabiegu jest specjalna innowacyjna technologia Shaker®Mask, która zapewnia intensywną i głęboką absorpcję składników w głąb skóry.

Skóra: zniszczona, szara i pozbawiona blasku, odwodniona, trądzikowa, wymagająca intensywnej regeneracji.
Efekt: silna regeneracja, odbudowa, zmniejszenie zmian trądzikowych i niedoskonałości, skóra staje się gładka i bardzo miła w dotyku.
ZALECENIA:
Bezpośrednio po zabiegu zabrania się ekspozycji na słońce lub w solarium. Zabieg stosować na twarz, szyję i dekolt (można zastosować również na dłonie), najlepszy efekt osiąga się po serii 8-10 zabiegów wykonywanych 2–3 razy w tygodniu przez okres miesiąca. Serię zabiegów można powtórzyć po 2 miesiącach od zakończenia kuracji. Dla podtrzymania efektu pielęgnacyjnego można wykonać 1-2 zabiegi w miesiącu. W trakcie kuracji na skórze trądzikowej, po ok. 2 tyg. (w połączeniu z codziennym stosowaniem produktów ze śluzem ślimaka w domu), może dojść do uaktywnienia zmian trądzikowych. Jest to efekt pożądany kuracji i świadczy o jej skuteczności. Ustąpienie zmian ma miejsce w późniejszej fazie, w zależności od stanu zanieczyszczenia i problemów skórnych.

Czas trwania zabiegu: ok. 75 minut

LASER IQ – fotodynamiczny zabieg do skóry wrażliwych
Linia zabiegowa stworzona z myślą o terapiach dla skór wrażliwych, nadreaktywnych, naczyniowych i delikatnych.

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom aktywnym koi i łagodzi podrażnioną skórę, zmniejsza pieczenie i zaczerwienienie. Działa wyciszająco na skórę nadwrażliwą, a także zmniejsza rumień i widoczność teleangiektazji. Zastosowany innowacyjny składnik botaniczny zamienia promienie UV na światło czerwone, które znane jest ze swoich właściwości przyspieszających procesy naprawcze skóry. Pod wpływem światła czerwonego następuje zwiększenie elastyczności, redukcja zmarszczek oraz poprawa kolorytu skóry. Zabieg działa również przeciwzmarszczkowo i wygładzająco na skórę, oraz delikatnie ją rozświetla.

*Skuteczność potwierdzona badaniami przeprowadzonymi pod kontrolą lekarza dermatologa.

Właściwości:
– zastosowany w produkcie innowacyjny składnik botaniczny zamienia promienie UV na światło czerwone, które znane jest ze swoich właściwości przyspieszających procesy naprawcze skóry. Pod wpływem światła czerwonego następuje zwiększenie elastyczności, redukcja zmarszczek oraz poprawa kolorytu skóry.
– rozświetla skórę
– Ważne składniki aktywne: Troxerutyna, Alantoina, Syricalm, Ekstrakt z rumianku, Algi brunatne, Laser'IQ, Witamina E, Witamina Właściwości:
– koi i łagodzi podrażnienia
– działa wyciszająco na skórę nadwrażliwą
– zmniejsza rumień i zaczerwienienia
– poprawia ukrwienie skóry
– redukuje rumień i zmniejsza widoczność teleangiektazji
– idealny dla skór z trądzikiem różowatym i rumieniem
– wyrównuje koloryt i zmniejsza widoczność niedoskonałości oraz zaczerwienień skóry
– Działa przeciwzmarszczkowo i wygładzająco na skórę

Czas trwania zabiegu: ok. 75 minut

GOMMAGE MÉDICAL AGL 40% - Peeling medyczny AGL 40%, ph 1,15

Profesjonalny peeling medyczny przygotowany do kuracji skór z problemami trądzikowymi, plamami pigmentacyjnymi, nadmiernym wydzielaniem sebum oraz utratą jędrności.
Właściwości:
– może być wykorzystywany pomocniczo przy terapiach trądziku różowatego i teleangiektazji
– wspomaga odbudowę bariery lipidowej skóry, łagodzi podrażnienie.
– pomocny w przypadku przebarwień i niewielkich blizn potrądzikowych
– zmniejsza widoczność zaczerwienień
– rozjaśnia przebarwienia posłoneczne i pozapalne
– poprawia naturalny koloryt skóry
– działa silnie nawilżająco
– poprawia elastyczność i jędrność skóry
– wygładza i przyspiesza regenerację
– idealny dla skór trądzikowych, tłustych z niedoskonałościami, delikatnymi przebarwieniami i bliznami

Czas trwania zabiegu: ok. 45 minut

GOMMAGE MEDICAL PHH 10% - Peeling medyczny PHH 10%, ph 1,30

Profesjonalny peeling medyczny przygotowany do kuracji skór wrażliwych i delikatnych z problemami naczynkowymi, przebarwieniami oraz odwodnieniem.

Właściwości:
– zapobiega nadmiernej pigmentacji skóry i rozjaśnia istniejące przebarwienia
– rozjaśnia przebarwienia posłoneczne i plamy pigmentacyjne
– działa nawilżająco
– zwiększa elastyczność skóry
– normalizuje wydzielanie sebum
– zmniejsza widoczność  drobnych zmarszczek ze względu na swoje złuszczające właściwości
– przyspiesza proces złuszczania
– wygładza i wyrównuje koloryt skóry

Czas trwania zabiegu: ok. 45 minut

MAROKAŃSKI SEKRET PUSTYNI "Rytuał Oléo+In Re'lax"

- zabieg silnie regenerujący i nawilżający do twarzy, szyi i dekoltu z olejem arganowym.

Zastosowanie: Zabiegi na twarz, Zabiegi regenerujące , Zabiegi przeciwzmarszczkowe

Silnie regenerujący, nawilżający i relaksujący rytuał do twarzy z mocą naturalnych olejów pielęgnacyjnych. Profesjonalny zabieg odżywczy i regenerujący do twarzy, który swoje właściwości odmładzające, nawilżające i naprawcze czerpie z bogactwa naturalnych olejów i składników aktywnych. Idealna propozycja dla osób, które chcą utrzymać piękny i zdrowy wygląd skóry na dłużej. Dzięki wykorzystaniu w preparatach zabiegowych olejów takich jak: arganowy, słonecznikowy, canola, sojowy, migdałowy czy oliwy z oliwek, skóra natychmiast po profesjonalnym rytuale staje się niewiarygodnie gładka, nawilżona oraz odzyskuje swój piękny i naturalny wygląd. Dodatkowe składniki takie jak Betaina, Alantoina, D-panthenol, Witamina E, Masło shea czy L-Arginina zapewniają właściwości łagodzące, kojące, antyoksydacyjne, naprawcze, przyspieszające regenerację naskórka oraz pomagające utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia.

SMOCZA KREW 'DRAGON'ECL LIGHT+' - Rozjaśniający i wybielający rytuał przeciwzmarszczkowy do twarzy.

Zastosowanie: Zabiegi na twarz
Rozświetlający, poprawiający koloryt skóry, antyoksydacyjny i przeciwzmarszkowy zabieg do twarzy, szyi i dekoltu. Specjalnie przygotowana formuła z kompleksem 'Smocza Krew' Dragon’s Blood, żywicą pozyskiwaną z drzewa Croton Lechleri działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie i odmładzająco na skórę redukując zaczerwienienia oraz przyspieszając regenerację i rewitalizację. Ekstrakt z Palmaria palmata redukuje syntezę melaniny odpowiedzialnej za pigmentację skóry, zmniejsza widoczność plam i przebarwień oraz ogranicza pigmentację wywołaną promieniowaniem UV. Kwas  hialuronowy przyspiesza procesy rewitalizacji skóry, wygładza zmarszczki od wewnątrz, długotrwale nawilża oraz liftinguje.

KARBOKSYTERAPIA

KARBOKSYTERAPIA - jest to bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia.

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2). Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne poprzez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek. CO2 wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do danego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększoną jej sprężystością. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Tak więc zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

CO2 jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za „ekologiczny”, terapeutyczny czynnik.

Karboksyterapia jako zabiegiem medyczny jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych.

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 5 do 15 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Zastosowanie:
– redukucja cellulitu
– alternatywa dla liposukcji
– zmniejszenie rozstępów (60-80%)
– spłycenie zmarszczek
– przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
– zmniejszenie worków i cieni pod oczami
– redukcja podwójnego podbródka
– wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych
– zwiększenie grubości skóry
– łuszczyca
– łysienie plackowate.

Wskazania

REWITALIZACJA OKOLIC OCZU
Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego wymaga starannej pielęgnacji. Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturów oczu uruchomionych zostaje kilka mechanizmów wydatnie poprawiających wygląd skóry. Jednymi z wielu będą stymulacja produkcji kolagenu, przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) oraz działanie lipolityczne( redukujące tkankę tłuszczową).

Wskazania:
– Worki i cienie okolic oczu
– Zmarszczki statyczne okolic oczu
– Poduszeczki tłuszczowe okolic oczu

REWITALIZACJA SKÓRY SZYI, DEKOLTU I DŁONI
Głównym celem karboksyterapii okolic szyi, dekoltu i dłoni jest zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze, a zatem jej pogrubienie.

Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych, w związku z dostawą większej ilości tlenu i substancji odżywczych, przekłada się na widoczną poprawę jakości skóry.

LOKALNE AKUMULACJE TŁUSZCZU I CELLULITU
Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Karboksyterapia odtłuszczeń i celulitu jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.

ROZSTĘPY
Rozstępy są wrzecionowatymi pasmami, występującymi najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Do dnia dzisiejszego nie opracowano żadnej metody skutecznego usuwania tych zmian. Najskuteczniejszą techniką jest terapia dwutlenkiem węgla, która przy optymalnych warunkach i współpracy osoby poddawanej zabiegowi jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych), co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Powyższe implikuje sprawniejszą pigmentację skóry (co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry). Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływa na wyrównanie powierzchni miejsc zmienionych. Karboksyterapia jest terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień. Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd.

BLIZNY
Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. Następnie blizna „dojrzewa”, trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości. Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Leczenie można rozpocząć około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.

Przeciwwskazania:
– Ciąża
– Ciężka niewydolność nerek
– Ciężka niewydolność płuc
– Ciężka niewydolność serca
– Nowotwory
– Zapalenie żył
– Jaskra – zabiegi na oczy
– Hemofilia
– Skłonność do powstawania bliznowców

LINERASE

LINERASE – atelokolagen do regeneracji i odbudowy skóry.

Zdrową, młodą i jędrną skórę zawdzięczamy głównemu jej budulcowi, którym jest kolagen. Niestety z wiekiem jego produkcja spada, włókna stają się coraz słabsze, a nasza skóra mniej elastyczna. Po 25 roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek.

Kolagen ulega degradacji pod wpływem enzymów zwanych kolagenozami. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w owalu twarzy.

Możemy jednak temu przeciwdziałać, a najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku poprzez włoski kolagen Linerase, przeznaczony do zabiegów regeneracji i odbudowy tkanek. Preparat ten jest przeznaczony do pobudzenia fibroblastów do wytwarzania włókien, endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki.

Jest to jedyny dostępny na rynku kolagen typu I, przeznaczony do zabiegów medycyny estetycznej, a kuracja ta może stać się przełomem w walce z oznakami starzenia. W efekcie dochodzi do poprawy kondycji skóry poprzez zwiększenie jędrności, nawilżenia i kolorytu skóry.

WSKAZANIA:
• wspomaganie biorewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni,
• regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej (tworzy optymalne warunki fizjologiczne do wytwarzania nowego kolagenu),
• zmniejszenie oznak starzenia się skóry,
• poprawa elastyczności skóry.

Całkowita kuracja składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po tym czasie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry, można cieszyć się efektami młodszego wyglądu.

Niedogodności: po zabiegu może pojawić się w miejscu podania zaczerwienienie, zasinienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość.

PRZECIWWSKAZANIA:
• ciąża, okres karmienia piersią
• choroby autoimmunologiczne
• niewyrównana cukrzyca
• tendencje do powstawania bliznowców
• aktywne zakażenia okolicy zabiegu
• choroba nowotworowa.

PRX-T33

Kosmetologia – PRX-T33 – biorewitalizacja skóry bez skalpela

Zabieg PRX T33 to zupełnie nowa, szybka i skuteczna, metoda chemicznej biorewitalizacji skóry bez użycia igieł.

Biorewitalizacja PRX T33 to bardzo bezpieczna, nieinwazyjna i bezbolesna metoda wykorzystywana w terapii wielu problemów dermatologicznych oraz w walce ze starzeniem się skóry.

Preparat PRX T33
W skład preparatu wchodzą znane substancje: TCA – kwas trójchlorooctowy, który stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów oraz H2O2 – nadtlenek wodoru i kwas kojowy, które działają rozjaśniająco.

PRX T33 może być łączony z innymi zabiegami, np.: mikronakłuwanie, osocze bogatopłtkowe, karboksyterapia. Jego działanie biorewitalizujące wspomaga działanie tych zabiegów
i wzmacnia ich efekty końcowe.

PRX T33 wskazany jest dla osób w każdym wieku, zarówno dorosłych jak i dzieci.
Zabiegi można wykonywać o każdej porze roku – również w lecie.

Ilość zabiegów oraz odstępy pomiędzy nimi dopasowujemy do każdego pacjenta indywidualnie.

Wskazania
• blizny różnego pochodzenia (m.in. ospa wietrzna, liszajec, trądzik, blizny zanikowe)
• rozstępy
• utrata napięcia, jędrności, zwiotczenie skóry twarzy i ciała
• melasma
• przebarwienia skóry
• zaskórniki
• rozszerzone pory
• profilaktyka procesu starzenia się skóry

Produkt ma postać żelu, który nakłada się na skórę, wmasowując kilka warstw, jedna po drugiej. Następnie żel zmywany jest wodą. Zabieg jest bezbolesny, a skóra zyskuje naturalny, zdrowy wygląd.

Czas trwania zabiegu:
Zabieg trwa ok 15 minut.

Efekty zabiegu:
• nawilżenie i napięcie skóry
• wygładzenie skóry
• redukcja zaskórników
• poprawa jędrności i korekcja zwiotczałej skóry (np. dekolt, biust)
• biorewitalizacja twarzy i ciała.

YELLOW PEEL

Kosmetologia Yellow Peel – peeling progresywny

Yellow Peel
to progresywny peeling, którego rezultat zależny jest od ilości nakładanych warstw. W ciągu paru godzin po zabiegu zwiększa się mikrokrążenie, poprawia utlenienie skóry oraz następuje dostarczenie substancji odżywczych. W wyniku działania peelingu zachodzi wzrost glikozaminoglikanów, jak np. polisacharydów odpowiedzialnych za utrzymywanie wody, to główny czynnik natychmiastowo zwiększający jędrność i napięcie skóry a tym samym spłycenie zmarszczek. Jest to prosty zabieg i przynosi takie same korzyści jak bardziej agresywne peelingi chemiczne, a jego dodatkową zaletą jest znikoma uciążliwość dla pacjenta. Efekt złuszczenia jest niewielki i wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo.

Yellow Peel stymuluje poprzez kwas retinolowy, a dzięki działaniu 3 innych składników: kwasu fitowego, kojowego i azelainowego spełnia również blokadę endogennej syntezy melaniny usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając powstawaniu nowych.

Powtarzalność zabiegu
Zaleca się powtarzanie zabiegu co 1 miesiąc.
Długość okresu stosowania kuracji zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta.

SCHEMAT TERAPII

1 Faza: Pre-Peel
Na początku twarz zostanie oczyszczona preparatem Pre-Peel Cleanser, zawierającym 20% kwasu glikolowego, a następnie jest zmywana wodą.

2 Faza: Peeling wstępny
Wykonany będzie powierzchniowy peeling za pomocą produktu Alpha & Beta Complex Gel. Preparat pozostaje na twarzy do momentu uzyskania rumienia, a następnie zmywany wodą.

3 Faza: Peeling
• Peeling bardzo powierzchowny:
Maska Yellow Peel jest nakładana na skórę twarzy i pozostawiana na 20-30 minut. Następnie zmywana wodą z neutralnym mydłem oraz nakładana kolejna warstwa maski, pozostawiając kolejne 20-30 minut. Czynności z maską powtarzane są aż do uzyskania jednolitego, różowego rumienia, zwykle po 1-2 warstwach.
• Peeling powierzchowny:
Czynności z maską powtarzane są aż do uzyskania jednolitego, różowego rumienia, zwykle
po 2-4 warstwach.

• Peeling średnio-głęboki:
Maskę Yellow Peel nakładana jest co 20-30 minut, aż do uzyskania silnego rumienia (zaczerwienienie podobne jak po silnym opaleniu). Zazwyczaj tego rodzaju rumień osiąga się po 4-6 warstwach.

• Peeling głęboki:
Zabieg przeznaczony dla jasnych skór. Maskę Yellow Peel nakłada się co 20-30 minut,
aż do uzyskania silnego rumienia oraz lekkiego obrzęku na obszarze poddanym zabiegowi. Zazwyczaj tego rodzaju efekt osiąga się po 6-8 warstwach. Proces zapalny wywołany podczas zabiegu jest reakcja normalną i gwarantuje lepsze rezultaty.

4 Faza: Post-Peel
Po zmyciu ostatniej warstwy skóra zostaje zabezpieczona preparatem Post Peel Recovery – kremem w postaci wazeliny, przywracający barierę hydrolipidową, zapewniającym ochronę skórze podrażnionej, zapobiegającym wysuszaniu skóry.

Zalecenia pozabiegowe
• Od 1 do 10 dnia po zabiegu należy zawsze myć skórę wyłącznie delikatnymi preparatami myjącymi
• W przypadku zbyt silnego rumienia nakładamy hydrokortyzon 2 lub 3 razy dziennie.
• Zabezpieczamy podrażnioną skórę tłustym preparatem
• Na podrażnioną skórę stosujemy Post Peel Recovery.
• W okresie słonecznym koniecznie należy używa filtrów przeciwsłonecznych.

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne
• Podrażniona wrażliwa skóra,
• infekcje skórne w aktywnej formie (opryszczka),
• zapalenie tkanki łącznej,
• alergie skórne na substancje stosowane w peelingu,
• liczne znamiona melanocytowe,
• teleangiektazje,
• leczenie ogólne retinoidami w ciągu kilku poprzednich miesięcy,
• zaburzenia psychiczne,
• ciąża i karmienie piersią.

Wskazania
• Płytkie zmarszczki
• Zmiany trądzikowe
• Zaburzenia łojotokowe skóry
• Drobne przebarwienia
• Hiperpigmentacje
• Photoaging
• Melasma powierzchniowe
• Blizny po trądziku.

INFUZJA TLENOWA – BIO OXY INFUSION

Innowacyjne urządzenie do przeprowadzania zabiegu komórkowej BioOxy Infusion. Jest to wyjątkowy sposób iniekcji skoncentrowanych składników aktywnych w głąb skóry, na kilka sposobów i w oparciu o różne metody. Metoda BioOxy Infusion to specjalnie przygotowane urządzenie, które w bezbolesny, bezpieczny i ciekawy sposób dostarcza skórze niezwykle cennych substancji zawartych w firmowych koncentratach oraz zaopatruje komórki w życiodajny tlen. Za pomocą specjalnej głowicy Oxy Massage, którą wykonuje się autorski 15 minutowy masaż „dermotlenowy”. Dzięki synergicznemu połączeniu technologii oraz specjalnie przygotowanym preparatom dermokosmetycznym zabieg wykonywany za posrednictwem urządzenia stanowi doskonałą alternatywę dla wszelkich działań inwazyjnych.

Metoda iniekcji BioOxy Infusion, wykorzystując najbardziej naturalne i bezpieczne koktajle zabiegowe, gwarantuje możliwość zastosowania terapii praktycznie u każdego klienta, bez względu na wiek czy rodzaj skóry.

Zabieg BioOxyInfusion wykorzystuje najbardziej naturalny i bezpieczny dla całej populacji składnik, jakim jest tlen .  Bezpieczna, autorska metoda zabiegowa stworzona przez firmę Monduniq umożliwia zastosowanie terapii u każdego pacjenta bez względu na wiek czy rodzaj skóry. Właśnie, dlatego nasze pacjentki pokochały zabiegi z bioinfuzji tlenowej, gdyż w sposób nieinwazyjny mogą napiąć i zregenerować skórę oraz zniwelować niedoskonałości.

Dzięki terapiom łączonym z zastosowaniem BioOxyInfusion możemy oferować nasze autorskie programy pielęgnacyjne, które stanowią wspaniałe uzupełnienie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Terapie łączone z zastosowaniem autorskiego programu M'onduniq mają charakter indywidualny, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta, stanowiąc dla niego gwarancję długotrwałych efektów.

LYCON – ŁAGODNA DEPILACJA

System depilacji Lycon to perfekcyjna gładkość, ekskluzywność oraz relaksujące działanie na zmysły.

Z systemem Lycon nie musisz się już martwić o podrażnioną czy zaczerwienioną skórę po zabiegu, nawet gdy wykonujesz depilację okolic wrażliwych, takich jak twarz, pachy czy bikini. Dlaczego? Ponieważ do produkcji wosków Lycon używa się najwyższej jakości naturalnych żywic oraz wosku pszczelego. Ich niska temperatura topnienia, elastyczność oraz wyjątkowa delikatność zapewniają odżywienie i pielęgnację nawet najbardziej wrażliwej skóry. Unikalny sposób wykonywania zabiegu, szeroka gama uzupełniających go produktów oraz pobudzająca zmysły aromaterapia są istotnym dopełnieniem proponowanego przez nas systemu depilacji.

Lycon to nowe podejście do depilacji. To doskonale opracowany system, tak aby zabieg był w najwyższym stopniu skuteczny, jak najmniej bolesny dla klienta, a przy tym łatwy i przyjemny dla osoby wykonującej zabieg.

OPIGEL – BEZP. DŁUGOTRWAŁY MANICURE

Unikatowe żele OPI gel colors

Opi gel colors to innowacyjna formuła żelu do paznokci, który wyglądem oraz strukturą do złudzenia przypomina lakier. Dzięki nowoczesnej technologii, żel przepuszcza powietrze, przez co nie niszczy płytki paznokcia. Jego kolejną zaletą jest także to, że substancja nie wymaga czasochłonnego utwardzania: wystarczy 30 sekund naświetlania lampą LED, by lakier dobrze trzymał się na paznokciach. Metoda ta pozwala cieszyć się pięknymi i zadbanymi paznokciami przez długi czas, a dzięki bogatej ofercie kolorów, każda kobieta znajdzie coś idealnego dla siebie. Warto również dodać, ze marka OPI jest wielokrotnym laureatem nagród, które świadczą o wysokiej jakości produktów.

Wybierz się na zabieg już dziś, jeżeli:

- Masz przesuszone i zniszczone dłonie

- Chcesz kompleksowo oczyścić paznokcie

- Chcesz nadać im subtelny kształt

- Chciałabyś precyzyjnie usunąć nieestetyczne skórki

- Pragniesz mieć piękny i trwały kolor na paznokciach

- Nie chcesz, by po zdjęciu lakieru, paznokcie były kruche i łamliwe

- Chcesz cieszyć się zadbanymi i pięknymi paznokciami oraz nawilżoną i delikatną skórą dłoni.

 

IBX – REG. ZNISZCZONYCH PAZNOKCI

IBX System – wszystko, co warto wiedzieć o rewolucyjnej odbudowie paznokci.

Zdrowe i wypielęgnowane paznokcie to wizytówka każdego człowieka. Szczególnie kobietom zależy na odpowiednim wyglądzie swoich paznokci, dlatego chętnie poddają je rozmaitym zabiegom stylizacyjnym. Jednak, długotrwałe noszenie tipsów i częste malowanie paznokci uszkadza płytki paznokci, przez co zaczynają wyglądać nieestetycznie i niezdrowo. Podobnie niszczący wpływ ma wiele innych czynników zewnętrznych, np. detergenty, uszkodzenia mechaniczne, niedobór witamin i mikroelementów w organizmie. Nie wszystkie przyczyny da się całkowicie wyeliminować, dlatego warto wiedzieć, jak prawidłowo dbać o swoje paznokcie, aby nie wstydzić się za ich wygląd podczas podawania dłoni na przywitanie. Niezwykle pomocny w pielęgnacji i odbudowie jest innowacyjny IBX System.

Działanie i efekty stosowania IBX System


IBX System to rewolucyjny produkt sygnowany marką Famous Names. Za jego innowacyjnością stoi opatentowana formuła, która pozwala na ochronę paznokci od środka. To jedyny taki zabieg na świecie, który, w przeciwieństwie do innych produktów, przenika do wnętrza płytki paznokcia, dzięki czemu wzmacnia go od środka.


IBX System to zabieg dwuczęściowy, na który składa się produkt o nazwie IBX oraz drugi – IBX Repair. Działanie pierwszego z nich służy odbudowie osłabionych paznokci, dlatego polega na spajaniu górnych warstw płytki, co zapobiega rozdwajaniu, kruszeniu i łuszczeniu. Paznokcie rosną mocniejsze, dłuższe i gładkie, mają zdrowy połysk oraz naturalny kolor. Dzięki temu, że preparat naprawia poważne uszkodzenia nie tylko na wierzchu płytki, ale też w głębszych warstwach, przyczynia się do stworzenia możliwości naturalnego wzrostu paznokci. Natomiast, druga część produktu IBX System świetnie sprawdza się w roli bazy pod różnego rodzaju stylizacje paznokci: akrylowe, żelowe czy hybrydowe. Tworzy specjalną powłokę ochronną i przyczynia się do redukcji białych plamek, które często powstają na naturalnej płytce paznokcia pod stylizacjami. IBS Repair chroni przed ewentualnym, ponownym uszkodzeniem paznokci.


Warto mieć świadomość, że IBX System nie działa na zasadzie tradycyjnych odżywek do paznokci, ponieważ jest to preparat naprawczy. Dzięki temu, efekty jego stosowania będą nie tylko spektakularne, ale i długotrwałe.

Kto może skorzystać z IBX system?


IBX system to preparat przeznaczony dla każdego, kto marzy o pięknych paznokciach, które nie tylko będą zdrowo wyglądały, ale też w rzeczywistości takie będą. To również idealne rozwiązanie dla salonów kosmetycznych, które mogą wzbogacić swoje oferty o ten innowacyjny zabieg. W związku z tym, IBX System jest przeznaczony dla każdego:
dla osób, które wykonują stylizacje paznokci – jako baza ochronna;
dla osób, które mają zniszczone i osłabione paznokcie – jako zabieg odbudowujący;
dla profesjonalistów – jako dodatkowy zabieg do zaproponowania swoim klientom w salonie kosmetycznym.

Jak prawidłowo dbać o paznokcie?


Oprócz stosowania specjalistycznych produktów naprawczych i regeneracyjnych, jak IBX System, konieczna jest codzienna pielęgnacja paznokci, która powinna przebiegać we właściwy sposób. Aby dłonie i paznokcie jak najdłużej zachowały zdrowie i piękny wygląd, konieczne jest ich regularne nawilżanie – najlepiej po każdym kontakcie z wodą nałożyć krem, zarówno na skórę dłoni, jak i na paznokcie. Oprócz tradycyjnych kremów, warto zainwestować w specjalne preparaty, które są przeznaczone wyłącznie do paznokci. Dobrym pomysłem jest również wykonywanie zabiegów złuszczających, które nie uszkodzą płytki paznokcia, ale sprawią, że będą one gładsze, a skórki zadbane i miękkie. W przypadku osób, które często malują paznokcie lakierami albo wykonują różnorodne stylizacje, konieczne jest robienie przerw na regenerację pomiędzy kolejnymi zabiegami. W tym celu warto zastosować IBX System, który nie tylko odbuduje uszkodzone płytki, ale też przyczyni się do ochrony paznokci podczas ponownego zakładania tipsów.


W prawidłowej pielęgnacji paznokci istotne są nie tylko zasady, zgodnie z którymi należy postępować, ale też pewne zakazy:


nie powinno się stukać paznokciami, np. o blat biurka, ponieważ to znacznie osłabia ich płytki i sprawia, że będą się rozdwajać oraz kruszyć. W przypadku pracy, np. przy komputerze, warto mieć krótko obcięte paznokcie, aby tylko opuszki palców miały kontakt z klawiaturą;
nie należy skubać lakieru, który zaczyna odpryskiwać, ponieważ w ten sposób można uszkodzić płytki paznokci;
skórek wokół paznokci nie należy wycinać, tylko odsuwać. W przeciwnym razie będą szybciej odrastały;


nie warto zbyt często używać polerki do paznokci, ponieważ to je osłabia i stają się kruche;
nie należy nakładać tipsów bezpośrednio na płytkę paznokci, ponieważ to znacznie je uszkadza. Należy stosować preparaty ochronne takie, jak IBX System, które stworzą na powierzchni paznokci ochronną powłokę.

Stosowanie się do wymienionych zasad pozwoli zachować piękny i zdrowy wygląd paznokci, bez względu na to, jakie zabiegi stylizacyjne się wykonuje i z jakimi szkodliwymi czynnikami ma się styczność na co dzień. Warto też mieć świadomość, że stosowanie specjalnych preparatów ochronnych i naprawczych nie tylko odbuduje zniszczone paznokcie, ale też będzie je chronić przed kolejnymi ewentualnymi uszkodzeniami.

 

 

ELECTRI – REAKTYWACJA TWOJEJ SKÓRY

Nowy zabieg preparatem Electri to odpowiedź na wymagania aktywnych i zapracowanych osób, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na długą rekonwalescencję pozabiegową, ale zależy im, aby wyglądać świeżo i atrakcyjnie już po pierwszym podaniu preparatu. Electri, implementowany w drodze mezoterapii, łączy zalety kwasu hialuronowego i bursztynianu sodu. Redukuje cienie pod oczami i przebarwienia, odżywia skórę, niweluje płytkie zmarszczki i rozświetla cerę.

Wskazania:

  • odwodnienie skóry
  • zaburzenie naczyniowego mikrokrążenia skóry właściwej
  • pogorszenie napięcia tkankowego
  • utrata blasku i zdrowego kolorytu
  • przebarwienia
  • drobne zmarszczki

Dlaczego Electri?

Skuteczność

Unikalna formuła łącząca fizjologiczne stężenie kwasu hialuronowego i bursztynianu sodu zapewnia szybką, widoczną poprawę i rozświetlenie skóry

Bezpieczeństwo

Produkt medyczny, jest wysoce biokompatybilny i hipoalergiczny. Stężenie fizjologiczne kwasu hialuronowego umożliwa łatwe podanie preparatu nie powodując obrzęku tkanek

Jakość

Electri jest produkowane w oparciu o międzynarodowe standardy jakości CE 0373

Jakie okolice można zrewitalizować?

Jak wygląda zabieg?

  • zastosowanie kremu znieczulającego
  • podanie preparatu w wybrane okolice (mezoterapia)

Jednorazowy zabieg ELECTRI zapewnia:

  • rozjaśnienie cery
  • uregulowanie mikrokrążenia
  • ochronę antyoksydacyjną komórek skóry właściwej
  • zapobieganie zmianom starzeniowym
  • poprawę struktury skóry
  • naturalne nawilżenie skóry
  • najszybszy efekt w krótkim czasie (zmniejszenie o 25-60% głębokości zmarszczek w różnych częściach skóry)

* skuteczność preparatu potwierdzona badaniami klinicznymi.

 

REDERMALIZACJA – NOWY ZABIEG ANTI-AGING

Redermalizacja to nowa metoda prewencji starzenia się i odnowy skóry. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych preparatów Xela Rederm® szwajcarskiej firmy Hyalual zawierających bursztynian sodu oraz kwas hialuronowy, następuje regulacja  biochemicznych i fizjologicznych procesów w komórkach. Zabieg polega na iniekcji preparatów (metodą mezoterapii) i skutecznie blokuje powstawanie wolnych rodników oraz zapobiega odwodnieniu skóry. Redermalizację stosuje się na twarz, szyję, dekolt, dłonie i pod oczy.

Preparaty Xela Rederm® zawierają bursztynian sodu oraz kwas hialuronowy w stężeniach 1,1%, 1,8% lub 2,2%. Bursztynian sodu jest aktywnym składnikiem preparatów, natomiast kwas hialuronowy wspomaga jego działanie dzięki przywracaniu równowagi wodnej i zapewnianiu właściwego środowiska dla aktywności fibroplastów.

Xela Rederm® to jedyny preparat na rynku, który wywiera bezpośredni wpływ na procesy metaboliczne w skórze (wzrost produkcji energii w cyklu Krebsa w fibroplastach skóry, poprawę oddychania komórkowego, transportu jonów, syntezę kolagenu, elastyny i białek, wzrost mikrokrążenia). Dzięki tym właściwościom wzrasta żywotność komórek, jak również zapewniona jest większa ochrona przed uszkodzeniami.

Wskazania do redermalizacji:

Korekcja i prewencja zmian stanu skóry spowodowanego przez:

  • starzenie się skóry
  • patologiczne czynniki środowiska (promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska, palenie papierosów itd.)
  • skutki uboczne niektórych zabiegów medycyny estetycznej (blizny, przebarwienia)

Przykłady rodzajów starzenia kwalifikujące do redermalizacji:

Jak wygląda zabieg? 

Efekty redermalizacji:

  • młoda, zdrowa skóra
  • rozjaśnienie skóry
  • lifting
  • poprawiona elastyczność skóry
  • skóra nawilżona
  • zmniejszona głębokość i długość zmarszczek
  • poprawiona powierzchnia i faktura skóry

źródło: dr n. med. A.Górnicki

Redermalizacja to doskonała metoda korekcji i profilaktyki zmian związanych z wiekiem. Pozwala na przywrócenie struktury i jakości skóry, poprawiając zarazem takie cechy morfologiczne i funkcjonalne jak: sprężystość, elastyczność i stopień nawodnienia. Zabiegi redermalizacji hamują procesy starzenia skóry nie tylko poprzez jej odpowiednie nawodnienie, ale również poprzez wpływ na procesy regulujące produkcję energii w komórkach skóry.

 

 

NANOFRAX

NANOFRAX to urządzenie do wykonywania mezoterapii frakcyjnej na poziomie naskórka i skóry właściwej. Urządzenie pozwala na stosowanie dwóch rodzajów terapii frakcyjnych:

- Nanoterapii – bezbolesnej metody nanoiniekcyjnego podania substancji czynnej do naskórka.

- Mezoterepii mikroigłowej – metoda mikroiniekcyjnego podania substancji aktywnej do naskórka i skóry właściwej, której towarzyszy stan zapalny, uwalnianie czynników wzrostu z krwi oraz remodeling skóry.

NANOFRAX – dzięki możliwości wykorzystywania dwóch rodzajów terapii, urządzenie jest wykorzystywane przez cały rok i oferuje niestandardowe zabiegi również na powieki, czerwień wargową oraz dla skór bardzo wrażliwych.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

W naszej ofercie znajdziecie również zabieg mezoterapii igłowej. Zabieg ten jest przeznaczony dla osób, które zauważają pierwsze objawy starzenia skóry oraz dla osób, u których proces starzenia jest bardziej zaawansowany. Zabieg ten polega na wprowadzaniu odpowiednich środków za pomocą cienkiej igły. Preparaty, które są wprowadzane w skórę w swoim składzie zawierają głównie kwas hialuronowy oraz szeroką gamę witamin. Mezoterapia jest wykonywana po uprzednim znieczuleniu. Wykonuje się ją na twarzy, szyi dekolcie ale także na dłoniach.

BOTOX I LAMINOWANIE RZĘS

Lash Botox to głęboko odżywczy zabieg na rzęsy ,Skomponowany tak aby jak najlepiej zregenerować , nawilżyć i odbudować naturalne rzęsy . Bazuje na 97,7 % na składnikach naturalnych tj: woda różana, organiczny olej jojoba, organiczny ekstrakt z bambusa, drożdże , ylang ylang, olej makadamia, witaminy: A, B, F, E, proteiny jedwabiu, olej z nasion ogórecznika i kwas mlekowy) Polecany na bardzo zniszczone rzęsy. Zabieg ma na celu pogrubienie oraz podkręcenie rzęs. Utrzymuje się przez 4-6 tygodni.

O LASEROTERAPII

Zabiegi laserowe - zajmujemy się zabiegami w zakresie redukcji blizn, znamion oraz odmładzania skóry.



W naszym gabinecie pracujemy na najbardziej wszechstronnym w medycynie estetycznej systemie laserowym Fotona.

W gabinecie stosowany jest również chirurgiczny laser CO2.

Dwa komplementarne lasery Nd:YAG i Er:YAG zawarte w laserze Fotona pozwalają wykonywać najszerszy zakres zabiegów estetycznych i medycznych dostępnych w jednym systemie.

Od delikatnego resurfacingu skóry do efektywnych zabiegów odmładzających – laser Er:Yag
Laser Er:YAG Fotony osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Laser ten jest idealnym narzędziem do szybkiej, zimnej ablacji. W trybie XLP (przedłużonego impulsu) zapewnia najgłębsze termalne efekty. Świetnie sobie radzi w usuwaniu blizn trądzikowych. Jest niezwykle precyzyjnym narzędziem chirurgicznym zdolnym do usuwania mikron po mikronie wszelkich zmian skórnych. Program wygładzania Fotona zapewnia głębokie kontrolowane efekty termalne w skórze podczas zabiegów estetycznych.

Efektywne usuwanie owłosienia i zamykanie naczyń dla wszystkich rodzajów skóry – laser Nd:Yag
Laser Nd:YAG Fotony o długich impulsach charakteryzuje się homogeniczną penetracją i niską absorpcją przez chromofory tkanki. Te dwie zalety pozwalają laserowi Nd:YAG sięgać do głębszych struktur bez uszkadzania naskórka, bez względu na typ skóry. System ten jest więc doskonałym wyborem do przeprowadzenia skutecznego usuwania owłosienia i zabiegów naczyniowych dla wszystkich rodzajów skóry. Jest to

najbardziej efektywny laser w usuwaniu włosów nie tylko ciemnych, ale i jasnych.

Współpraca ze skanerem Lasera Nd:YAG
Wsparcie skanera zapewnia jeszcze większą efektywność i dokładność procedur wykonywanych przy użyciu lasera Nd:YAG.

Laser Fotona ma szerokie zastosowanie, redukuje rumień, trądzik, blizny i rozstępy, przebarwienia, zmiany barwnikowe, służy do resurfacingu twarzy, peelingów zamykania naczynek, usuwanie owłosienia, poprawy napięcia skóry, leczy grzybice. Wykorzystywany też jest do leczenia chrapania oraz zabiegów ginekologii estetycznej.

Podczas zabiegów laserowych powierzchnia skóry chłodzona jest za pomocą nawiewu zimnego powietrza z urządzenia Zimmer Cryo, co zapewnia komfort i gwarantuje mało bolesny przebieg zabiegu.

Laser chirurgiczny CO2:
Sprawdzone narzędzie wykorzystywane do „spalania” w procesie waporyzacji tkanek zakwalifikowanych do usunięcia. Waporyzacja, czyli odparowanie, to tak szybkie niszczenie tkanki pod wpływem energii lasera, że tkanka zostaje zamieniona w parę wodną i węgiel, a tkanki pozostające na granicy nie ulegają znacznemu oparzeniu (w przeciwieństwie do zabiegów elekrokoagulacji), co przekłada się na mniejsze ryzyko nieprawidłowego bliznowacenia. Laser ten zamyka też większość drobnych naczyń, co powoduje, że krwawienia podczas zabiegów są rzadkie i nie stanowią problemu.

Korzysta się z tego lasera przy usuwaniu różnych narośli skórnych, leczeniu wrastającego paznokcia i innych zabiegach chirurgicznych.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem.
Laseroterapia nie wymaga hospitalizacji, a po jej zakończeniu pacjent może bezpiecznie opuścić gabinet zabiegowy.
W razie pytań dotyczących zabiegów, przeciwwskazań, oczekiwanych efektów, prosimy o umówienie się na wizytę.

LASEROWA REDUKCJA RUMIENIA

Rumień naczyniowy, czyli zaczerwienienie twarzy pojawiające się najczęściej w okolicach policzków, nosa i brody, jest wynikiem nadreaktywności włosowatych naczyń krwionośnych. Może pojawiać się na skutek działania emocji, czynników fizycznych i atmosferycznych (mróz, wiatr, ciepło) czy wzrostu ciśnienia krwi. Rumień jest efektem pobudzenia układu współczulnego działającego bez udziału świadomości, dlatego pojawia się niezależnie od naszej woli. Może on ulec utrwaleniu i stać się przyczyną pojawienia się poszerzonych naczynek, tzw. pajączków, a później – trądziku różowatego. Profilaktyka trądziku to kolejny powód, poza chęcią pozbycia się mało estetycznej czerwieni z twarzy, do podjęcia leczenia rumienia.

Na skutek zniszczenia naczynek włosowatych po zabiegu obserwuje się: wyrównanie kolorytu skóry, redukcje rumienia, wzrost sprężystości skóry, wygładzenie i odświeżenie cery, zmniejszenie tendencji do tworzenia zaczerwienień, zmniejsza się też ryzyko wystąpienia trądziku różowatego.

Pomimo iż całkowite zlikwidowanie przypadłości jest rzadkie, to jednak technologia laserowa zawsze znacząco redukuje zaczerwienienia i w zauważalny sposób poprawia wygląd skóry.

Przypadłość może powrócić. Nawrót rumienia zależy od trybu życia konkretnego Pacjenta i od jego wrodzonych predyspozycji. Z oceną, na ile pojedynczy zabieg leczenia rumienia okazał się skuteczny, należy się wstrzymać przez 2-4 tygodni – tyle czasu trwa regeneracja skóry po zabiegu i proces zanikania poddanych fototermolizie naczynek. Najczęściej po tym okresie podejmuje się decyzję o wykonaniu kolejnego zabiegu, bo rumień rzadko kiedy udaje się znacząco zredukować przez pojedynczą procedurę.

Zazwyczaj do zadowalającego efektu potrzebna jest seria zabiegów, najczęściej 3-5.

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona

LASEROWA DEPILACJA WŁOSÓW

Laser Nd:YAG o długich impulsach charakteryzuje się homogeniczną penetracją i niską absorpcją przez chromofory tkanki. Te dwie zalety pozwalają laserowi Nd:YAG sięgać do głębszych struktur bez uszkadzania naskórka, bez względu na typ skóry. Technologia zmiennej pulsacji kwadratowej (VSP) firmy Fotona jest unikalnym i opatentowanym rozwiązaniem, zapewniającym niezrównane bezpieczeństwo oraz gwarantującym zmniejszenie ryzyka niepożądanych skutków ubocznych i zwiększenie skuteczności leczenia. Ma bardzo wysoką skuteczność w usuwaniu włosów ciemnych (również na ciemnej skórze) oraz jest jednym z najskuteczniejszych systemów do usuwania owłosienia jasnego (w przeciwieństwie do innych laserów obecnych na rynku np. diodowego czy szeroko stosowanej lampy IPL).

Skuteczność depilacji laserowej uzależniona jest od grubości i barwy włosa oraz fazy wzrostu włosa. Tylko włosy w fazie anagenu – fazie aktywnego wzrostu - mogą być trwale usunięte.

Z tego względu konieczne jest wykonanie minimum 3-5 zabiegów laserowych, aby pozbyć się niepożądanego owłosienia. Nasz organizm ma zdolność regeneracji, dlatego może istnieć konieczność przeprowadzenia co 1-2 lata zabiegu podtrzymującego efekt, zależy to od jednostkowych cech organizmu.

Zabiegowi towarzyszy lekkie uczucie ciepła, które jest minimalizowane poprzez zastosowanie nadmuchu zimnym powietrzem z Zimmer Cryo, który poprawia komfort pacjenta, zmniejszając odczucia bólowe.

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona

LASEROWE PEELINGI

Peeling laserowy jest to metoda o wiele bardziej precyzyjna w usuwaniu wierzchniej warstwy skóry aniżeli zabiegi mechaniczne (np. mikrodermabrazja) lub chemiczne (np. kwasy). Zabieg powoduje odmłodzenie skóry, poprawia jej gęstość i jędrność, redukuje blizny, zmarszczki, uszkodzenia posłoneczne, powiększone pory i przebarwienia oraz ujednolica koloryt. Skóra staje się odświeżona, napięta i odzyskuje utracony blask. W zależności od użytej mocy wyróżnia się peelingi: lekki, średni i głęboki.

Efekty zabiegu peelingu laserowego zależą od jego głębokości, np. po peelingu lekkim i średnim stosunkowo szybko, bo już po kilku dniach, można zauważyć wyrównanie kolorytu skóry, zanikanie przebarwień, skóra staje się „świetlista” , w przeciągu 4 – 5 tygodni pojawia się poprawa gęstości skóry.

Bezpośrednio po zabiegu:
Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i lekki obrzęk. Skóra wygląda jak po przesadnym opalaniu się na słońcu, ze wszystkimi dla tego stanu widocznymi dolegliwościami. Zaczerwienienie zwykle mija po 3 – 5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach, po 3 – 4 znika. W następnym etapie skóra może się delikatnie przyciemnić ( zbrązowieć ) i zaczyna się złuszczać. Powyższe zmiany są zminimalizowane przy zastosowaniu peelingu lekkiego.

W przypadku peelingu głębokiego efekty są mocniejsze, ale odczyn pozabiegowy jest silniejszy, a okres rekonwalescencji ulega wydłużeniu.
Peelingi laserowe są wykorzystywane do resurfacingu twarzy, redukcji blizn i rozstępów, redukowania przebarwień, rogowaceń różnego pochodzenia, zmarszczek palacza wokół ust.
Pełen obraz terapeutyczny otrzymuje się po 6 miesiącach od zabiegu – tyle trwa cały proces przebudowy tkanki, zapoczątkowany peelingiem.
Peelingi można wykonywać pełną plamką lasera lub w metodzie frakcyjnej.
Można też łączyć obie techniki.

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona

Głowica frakcjonująca
Lasery erbowe Fotony korzystają z fali 2940nm dla minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów, które usuwają mikroelementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termalny. Klasyczne zabiegi frakcyjne pozostawiają w skórze tysiące mikroelementów składających się z gorących, martwych pozostałości leczonej tkanki. Nadmiar ciepła z tej tkanki zostaje uwięziony w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort. Głowica frakcjonująca Fotony natychmiast usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyśpieszając rekonwalescencję. Czyste mikrokanaliki posiadają tę samą strefę oddziaływania cieplnego co mikrokanaliki po klasycznym zabiegu frakcyjnym, lecz nie powodują irytacji, obrzęku i bólu.

Po zabiegu przy pomocy frakcjonującej głowicy Fotony mikrokanaliki zamykają się i leczą o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych technik frakcyjnych.

Laser wytwarza od kilkudziesięciu do kilkuset maleńkich kolumn uszkodzeń, które są otoczone zdrową skóra nie poddaną działaniu lasera. Powoduje to, iż skóra regeneruje się bardzo szybko, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, zagęszcza cerę, a także wytwarza kontrolowane nagrzewanie skóry, co wzmacnia efekt odmłodzenia.

W pierwszym zabiegu uszkadza się nie więcej niż 20 % wierzchniej warstwy skóry, stąd wynika konieczność powtórzenia zabiegu od 2 do 5 razy. Przerwa między zabiegami to około 2 – 8 tygodni, w zależności od tego, jak wysokie parametry były użyte w poprzednim zabiegu (od lekkiego peelingu po głęboki).

Użycie techniki frakcyjnej pozwala na ograniczenie odczynów pozabiegowych oraz skrócenie okresu rekonwalescencji przy utrzymaniu dobrych efektów zabiegu.

LASEROWE LECZENIE GRZYBICY PAZNOKCI

Leczenie polega na naświetlaniu paznokcia i skóry przylegającej wiązką lasera FOTONA.

W miejscu naświetlonym dochodzi do kontrolowanego podniesienia temperatury i to ona jest odpowiedzialna za zabicie grzybów.

Zabieg jest alternatywą w leczeniu grzybicy paznokci opornej na tradycyjne metody lub dla osób chcących uniknąć obciążenia organizmu długoterminowym przyjmowaniem doustnych leków przeciwgrzybiczych.

Zabiegi wykonuje się w serii 3-5 sesji naświetlania laserem w odpowiednich odstępach.

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona

LASEROWE LECZENIE WRASTAJĄCEGO PAZNOKCIA

Paznokieć wrastający jest to stan, w którym dochodzi do zapalenia wału paznokciowego, wywołanego jego uciskiem przez rosnącą płytkę paznokciową. Towarzyszy temu znaczna bolesność i obrzęk wału paznokciowego, a w dalszej fazie wtórna infekcja bakteryjna, tworzenie się ziarniny zapalnej. Istotą dolegliwości jest nieprawidłowe zawijanie się paznokcia z jednego lub obu boków pod spód i wrastanie w wał otaczający płytkę paznokciową.

W miejscu wrastania paznokcia rozwija się bardzo bolesny odczyn zapalny. Nowoczesną metodą rozwiązania tego problemu jest zastosowanie laserów medycznych. Mówimy wówczas o laserowej resekcji wału paznokciowego lub laserowej resekcji macierzy paznokcia Laserowa resekcja wału paznokciowego polega na usunięciu laserem stanu zapalnego i odparowaniu zmienionego zapalnie wału paznokciowego, a w efekcie umożliwienie swobodnego wzrostu płytki paznokciowej, która nie napotyka na swojej drodze narastającego na nią wału paznokciowego.

Laserowa resekcja macierzy paznokcia polega na usunięciu laserem stanu zapalnego i odparowaniu zmienionego zapalnie wału paznokciowego oraz usunięciu części paznokcia wraz z częścią macierzy paznokcia, wykluczając dalszy wzrost paznokcia w obszarze gdzie narażony jest on na dalsze wrastanie. Jest to rozwiązanie trwałe do zastosowania w sytuacji choroby o znacznym zaawansowaniu.

Zaletami metody są:
• mniejsza inwazyjność zabiegu w porównaniu do klasycznej chirurgii
• możliwość wykonania zabiegu nawet w ostrych stanach zapalnych wału paznokciowego (światło lasera nie tylko zatrzymuje krwawienie, ale także działa odkażająco i przeciwbakteryjnie)
• dość dobra skuteczność

W niektórych przypadkach oprócz resekcji, zalecane jest stosowanie terapii wspomagających, aby zwiększyć skuteczność leczenia.
Zabieg wykonywany jest laserem chirurgicznym CO2, przy znieczuleniu przewodowym.

LASEROWE USUWANIE NAROŚLI SKÓRNYCH

Na skórze z wiekiem mogą pojawić się różnego rodzaju narośle skórne. Istnieje ich ogromna różnorodność. Przed podjęciem ich leczenia konieczna jest konsultacja lekarska.

Przykłady narośli skórnych:
• Znamiona
• Rogowacenia (starcze/słoneczne)
• Włókniaki
• Cysty
• Brodawki łojotokowe (starcze)
• Brodawki zwykłe
• Brodawki stóp
• Brodawki płaskie (brodawki młodociane)
• Naczyniaki
• Ziarniniak naczyniowy
• Kępki żółte powiek

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona

LASEROWA REDUKCJA ROZSTĘPÓW

Rozstępy to linijne zmiany ułożone równolegle lub promieniście. Początkowo są koloru czerwonego – jest to faza zapalna, nazywa się je rozstępami młodymi. Stopniowo, w miarę upływu czasu, stają się bledsze, przyjmują kolor białawoperłowy.

Jest to faza zanikowa, a rozstępy przypominają blizny.

Predyspozycje do występowania rozstępów: ludzie otyli, nastolatki w okresie dojrzewania, kobiety w okresie ciąży i menopauzy, kulturyści, osoby o częstych wahaniach wagi (także podczas nagłego spadku masy ciała można nabawić się rozstępów), osoby będące wielokrotnie na dietach niskokalorycznych, osoby z predyspozycjami genetycznymi i zaburzeniami hormonalnymi oraz po terapiach sterydami.

Laserowe leczenie rozstępów przynosi zauważalne efekty. Efekt zabiegów nie jest równy dla każdej osoby. Uzależniony jest on od czynników genetycznych, od stopnia jędrności i elastyczności skóry. Zazwyczaj potrzeba serii zabiegów.

Zdjęcia przed i tydzień po 1 zabiegu. Źródło: Fotona

LASEROWA REDUKCJA BLIZN

Rodzaje blizn:
Zanikowa (atroficzna) – widoczna w postaci niewielkiego zagłębienia na powierzchni, nieregularna, ale o wyraźnych granicach, kolorze zwykle jaśniejszym od otaczającej ją zdrowej skóry, ze względu na brak komórek barwnikowych oraz melaniny w jej obrębie po zadziałaniu promieni słonecznych nie opala się jak reszta ciała; powstają najczęściej w przebiegu trądziku lub po przebytej ospie.

Przerostowa – uniesiona względem otaczającej, zdrowej skóry i zwykle od niej jaśniejsza, podobnie jak odmiana zanikowa; jest wyraźnie odgraniczona, nieregularna, fragmenty sąsiadujące bezpośrednio ze zdrową skórą sprawiają wrażenie jakby wpełzały w jej obręb.

Bliznowce (keloidy) - rozwijają się u osób szczególnie predysponowanych do zwiększonej aktywności komórek tkanki łącznej, nie tylko w wyniku urazu lub jako zejście pierwotnych zmian chorobowych, ale też samoistnie; wytworzona blizna wyglądem do złudzenia przypomina odmianę przerostową. Niekiedy różnicę można zauważyć w znacznym uniesieniu ponad otaczającą skórę oraz w tendencji do zwiększania rozmiarów w ciągu kilku miesięcy lub lat, czego nie obserwuje się w przypadku typowych blizn przerostowych.

Podział blizn ze względu na przyczynę:
• potrądzikowe
• pourazowe (m.in. pooparzeniowe, po skaleczeniach, po samookaleczeniu, po pogryzieniach przez psy)
• pooperacyjne

Każda blizna wymaga innej techniki redukcji. Istnieje konieczność przeprowadzenia kilku zabiegów.

Zdjęcia przed i tydzień po 1 zabiegu. Źródło: Fotona

LASEROWA REDUKCJA ZWIOTCZEŃ SKÓRY

Frakcjonowanie z efektem ablacji SMOOTH - mocne ujędrnianie skóry Zabiegi trybu SMOOTH z zastosowaniem lasera FOTONA zapewniają efekt nieablacyjnego skórnego odmładzania, który jest uzupełniany w sposób unikalny elementem minimalnego ablacyjnego złuszczania skóry.

W trybie tym, energia lasera transmitowana jest na powierzchnię skóry, nie prowadząc do głębokiej ablacji ulega dalszemu rozproszeniu w głębszych warstwach tkanek.

Stosowanie tego zabiegu wskazane jest w przypadkach, gdy pacjent chce uzyskać znakomite efekty ujędrniania i wygładzania skóry przy minimalnym naruszeniu warstwy naskórka.

Zabieg poprawia wygląd skóry: ujednolica koloryt, redukuje przebarwienia, wygładza strukturę skóry, zwęża rozszerzone pory. Dzięki niemu w skórze następuje obkurczenie i wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, przebudowa kolagenu i skrócenie włókien kolagenowych, co daje efekt tzw. zagęszczenia skóry. Zabieg w wyraźny sposób ujędrnia i wygładza skórę.

Po zabiegu pacjent odczuwa wyraźne napięcie skóry, jednak na pełne efekty trzeba poczekać około dwóch tygodni. Najlepsze rezultaty uzyskujemy po wykonaniu serii 3 – 5 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych.

SMOOTH jest jedynym zabiegiem laserowym, którego wykonanie jest możliwe na obszarze powieki górnej i dolnej.

Wskazania do zastosowania:
• utrata jędrności, gęstości i elastyczności skóry
• lekkie zmiany strukturalne naskórka
• rozszerzone pory
• profilaktyka przeciwstarzeniowa
• zaburzenia pigmentacji skóry np. posłoneczne zmiany pigmentowe, piegi
• niewielkie blizny potrądzikowe
• zwiotczenie owalu twarzy
• utrata jędrności na delikatnym obszarze powieki górnej i dolnej

Zabieg jest również szczególnie polecany kobietom po porodzie czy dla osób po schudnięciu, w miejscach gdzie skóra straciła elastyczność, takich jak np. okolice brzucha.

NIEABLACYJNE ZAGĘSZCZENIE SKÓRY FRAC 3

Frakcjonowanie - FRAC3®

Nowa rewolucyjna metoda Fotony Frac3® (frakcjonowanie 3D) tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Powstałe podrażnienia stymulują w konsekwencji kolagen oraz włókna kolagenowe. W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego mikrouszkodzenia te powstają o wiele głębiej, zatem efekt jaki osiągniemy będzie mocniejszy. Jest to pierwsza nieablacyjna metoda laserowa do mocnego naciągania skóry.

Laserowe odmładzanie frakcyjne 3D skóry twarzy, szyi, dekoltu bądź dłoni. Jest to unikalny zabieg pozwalający na radykalne odmłodzenie skóry właściwej. Nowatorski i niezwykle efektywny sposób redukcji zmarszczek przy jednoczesnym ujędrnieniu i poprawie napięcia skóry.

Szczególnie również zabieg polecany jest kobietom ze zwiotczeniem ramion, gdzie skóra straciła elastyczność; jest to defekt niezwykle trudny do niwelacji tradycyjnymi technikami.

Efekty: eliminuje nierówności kolorytu skóry, obkurcza pory, redukuje zmarszczki, poprawia napięcie skóry, ujędrnia skórę. Efekt to bardziej gładka i napięta oraz rozjaśniona skóra, o zdrowym blasku.

W celu uzyskania najbardziej pożądanych efektów powinno się wykonać od 3 do 6 zabiegów w odstępach 2 - 4 tygodniowych. Zabieg jest nieinwazyjny, niebolesny, nie powoduje niedyspozycji estetycznej. W okresie od 6 do 12 miesięcy po pierwszym zabiegu obserwuje się postępujący proces odmładzania.

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona

NIEABLACYJNE FOTOODMŁADZANIE SKÓRY T3

Fotoodmładzanie z technologią T3 – delikatny lifting skóry

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona

T3 - nieablacyjne, odmładzanie skóry przy użyciu lasera
Obniżenie aktywności fibroblastów (komórek tworzących kolagen) w tkance łącznej i obniżenie napięcia i grubości włókien kolagenowych warstwy brodawkowatej to główne przyczyny starzenia się skóry. Najpowszechniejsze techniki odmładzania skóry opierają się na stymulowaniu procesu reakcji warstwy brodawkowatej skóry właściwej.

Złuszczania chemiczne i dermabrazja są popularnymi opcjami odmładzania skóry, ale ich stosunkowo niska skuteczność i wysokie ryzyko uszkodzenia oraz bliznowacenia warstwy brodawkowatej są głównymi wadami. Bezinwazyjna technika przebudowy kolagenu Fotona Nd: YAG - zabieg T3 jest bardziej atrakcyjny od peelingów głębokich z uwagi na krótki czas rekonwalescencji po zabiegu. Zabieg T3 jest oparty na absorpcji energii lasera Nd: YAG przez hemoglobinę z częściową koagulacją mikroukładu naczyniowego warstwy brodawkowatej skóry właściwej i uwolnieniu mediatorów zapalnych. Proces wywołuje odnowienie mikronaczyń, stymulację fibroblastów oraz przebudowę kolagenu.

Efektem końcowym będzie gładsza skóra, mniejsza wielkość porów, poprawione napięcie i odcień skóry. Zabieg nie wymaga znieczulenia. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta stosuje się chłodzenie skóry podczas zabiegu T3.

LASEROWY RESURFACING SKÓRY TWARZY

TWINLIGHT Reurfacing to jedyna taka metoda na świecie dająca tak spektakularne efekty kosmetyczne i estetyczne na jednej sesji zabiegowej opracowana przez dr Leonardo Marini. Głównym jej założeniem jest zastosowanie podczas jednego zabiegu dwóch rodzajów laserów: Nd:Yag (neodymowo-yagowego) o długości fali świetlnej 1064nm oraz lasera Er:Yag (erbowo-yagowego) o długości fali 2940nm, które ze względu na swoje różne, indywidualne właściwości fal wywołują określony efekt biologiczny. Laser Nd:YAG generuje światło pochłaniane przez chromatofory położone w głębokich warstwach skóry i tkanki podskórnej, dzięki czemu wpływa bezpośrednio na uzyskanie głębokich efektów remodelujących tkankę. Z kolei laser Er:YAG jest laserem działającym powierzchownie i niwelującym niedoskonałości skóry głównie z jej powierzchni.

Jedną z nielicznych na świecie platform laserowych tego typu dającą takie możliwości terapeutyczne jest laser FOTONA. Procedura składa się z czterech etapów: dwa pierwsze wykonywane są laserem Nd:Yag (Frakcjonowanie 3D i Fotoodmładzanie T3), natomiast dwa kolejne stanowią frakcjonowanie przy użyciu lasera Er:Yag. W efekcie uzyskujemy znaczną redukcję zmarszczek i przebarwień przy jednoczesnym ujędrnieniu i poprawie napięcia oraz kolorytu skóry.

Ze względu na zastosowanie wieloetapowego leczenia podczas jednej sesji efekt końcowy jest znakomity, ale czas rekonwalescencji nieco się wydłuża. Wynika to z faktu, że skóra poddana zabiegowi musi się zregenerować, przez co pacjenci przez około tydzień muszą się liczyć z dyskomfortem. Skóra po zabiegu jest przekrwiona, obrzęknięta, pacjent może odczuwać suchość, umiarkowaną nadwrażliwość, obrzęk okołooczny, mogą się pojawić powierzchowne mikro-strupki oraz umiarkowane swędzenie. Objawy te zazwyczaj ustępują po upływie 7-10 dni. Pacjenci są objęci profilaktycznym leczeniem antybakteryjnym i antywirusowym. Po tym czasie wygląd skóry istotnie się poprawia, ale na pełną rekonwalescencję i konkretne efekty należy poczekać jeszcze około 4 tygodni, a pełny efekt obserwuje się po 6 miesiącach. Procedura może być powtarzana w regularnych odstępach czasu, co zapewnia efektywną kontrolę nad procesem starzenia się skóry.

Zdjęcia przed, tuż po, 5 i 30 dni po zabiegu. Źródło: Fotona

LASEROWE LECZENIE TRĄDZIKU

Laserowe leczenie trądziku jest możliwe dzięki przeciwzapalnym oraz przeciwbakteryjnym właściwościom lasera. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry i działając na gruczoły łojowe ogranicza produkcję sebum i niszczy bakterie wywołujące trądzik. Tkanki zawierające poszczególne chromofory zostają uszkodzone bez uszkadzania sąsiednich tkanek. Światło lasera ma też właściwości odkażające i obkurczające pory. Zwiększa także produkcję kolagenu, która zwiększa elastyczność skóry i likwiduje drobne zmarszczki.

Efekty zabiegu:
• Ustępowanie zmian trądzikowych
• Obkurczenie porów skóry
• Wygładzenie skóry
• Niszczenie bakterii biorących udział w powstawaniu trądziku
• Ogólna poprawa wyglądu skóry

Leczenie trądziku z wykorzystaniem lasera przynosi rezultaty bez efektów ubocznych związanych ze stosowaniem leków miejscowych lub doustnych.

Zmiany widoczne są już od pierwszego zabiegu, jednak by uzyskać efekt satysfakcjonujący, należy wykonać kilka zabiegów, których ilość ustala lekarz w odstępie od kilku dni do kilku tygodni.

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona


LASEROWA REDUKCJA BLIZN TRĄDZIKOWYCH

Niejednokrotnie po wyleczeniu trądziku, obserwujemy pozostałe na twarzy blizny. Jest to defekt źle wpływający na samopoczucie pacjentów.

Mimo, że blizn nie można całkowicie usunąć, to można poprawić ich wygląd ogólny. Efekt to wygładzona i jędrna powierzchnia skóry, mniej widoczne blizny i zredukowane nierówności skóry, zwężone pory, redukcja przebarwień.

W zależności od rodzaju i nasilenia blizn używa się często łączonych technik ablacyjnych i frakcyjnych z odpowiednio dobranymi głowicami i parametrami.

Technika ablacyjna polega ona na usuwaniu warstwa po warstwie nierówności naskórka wraz z kontrolowanym podgrzewaniem skóry właściwej dającym efekt remodelingu głębszych struktur.

Technika frakcyjna polega na tworzeniu w obrębie blizn mikro-kolumn uszkodzeń termicznych, w miejscu których dochodzi do intensywnego namnażania się kolagenu. W efekcie zanikowe dołki zostają wypychane ku górze, co wizualnie daje efekt wygładzenia powierzchni skóry.

Czas gojenia zależy od agresywności zabiegu determinowanego nasileniem problemu i przewidywanym czasem rekonwalescencji. Zabiegi wymagają powtórzeń. W przypadku niemożności usunięcia całkowitego blizn istnieją możliwości dołączania innych technik celem poprawy wyglądu (np. iniekcji wypełniaczy, punktowe zastosowanie TCA).

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona

LASEROWA REDUKCJA PRZEBARWIEŃ

Odpowiednie wykorzystanie możliwości lasera Fotona pozwala na znaczną redukcję niektórych rodzajów przebarwień. Te z nich, które są podatne na złuszczania poddadzą się terapii przy zastosowaniu peelingu laserowego (patrz opis „laserowe peelingi”) Na pozostałe należy użyć innych technik. Efektem działania lasera jest redukowanie przebarwień, plam posłonecznych i starczych. W razie potrzeby zabieg powtarza się w zależności od rezultatów klinicznych.

Efekt to rozświetlona, rozjaśniona, i ujednolicona powierzchnia skóry. Zabieg poprawia ogólną kondycję skóry.

Należy jednak pamiętać że laser nie eliminuje tendencji do powstawania przebarwień, a jedynie działa na istniejące. Zawsze należy stosować wysokie filtry UV jako ochronę przed powstawaniem nowych przebarwień.

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona



PRZECIWSKAZANIA

Przeciwskazania do laseroterapii są uzależnione od typu lasera jaki może zostać użyty do zabiegu, jak i od rodzaju zabiegu. Poszczególne przeciwskazania podlegają indywidualnej interpretacji przez lekarza, wszystkie są omawiane podczas wywiadu lekarskiego.

PRZED ZABIEGIEM

Zabiegi laserowe są wykonywane po uprzedniej konsultacji dermatologicznej.

Poniższe postępowanie przed zabiegiem zawiera zalecenia ogólne.

Pacjent otrzymuje dokładne zalecenia dostosowane do wykonywanego zabiegu.

• Nie należy opalać się (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed zabiegiem (zabiegi z użyciem lasera Nd:Yag)
• Nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę (peeling domowy) przez tydzień przed zabiegiem (zabiegi z użyciem lasera Nd:Yag, Er:Yag)
• Nie poddawać się zabiegom złuszczania chemicznego, dermabrazji, mezoterapii przez 4 tygodnie przed zabiegiem (zabiegi z użyciem lasera Nd:Yag, Er:Yag – zwłaszcza peelingi laserowe, zamykanie naczynek)
• Może zajść konieczność odstawienia pewnych leków (głównie o działaniu fotouczulającym) na 7-14 dni przed zabiegiem
• W przeddzień i w dniu zabiegu nie stosować leków przeciwbólowych
• W przeddzień i w dniu zabiegu nie pić alkoholu
• Usunąć samoopalacz ze skóry (zabiegi z użyciem lasera Nd:Yag)
• Zabieg wykonuje się na skórze czystej (należy zmyć kosmetyki przed zabiegiem)
• Przed niektórymi zabiegami może zaistnieć potrzeba przyjmowania leków przeciwwirusowych i antybiotyków – o tym decyduje lekarz.

UMÓW WIZYTĘ

Zabiegi laserowe są wykonywane po uprzedniej konsultacji dermatologicznej.

Poniższe postępowanie po zabiegu zawiera zalecenia ogólne.
Dokładne zalecenia dostosowane do wykonywanego zabiegu pacjent otrzymuje indywidualnie.

• Nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny 14 dni po zabiegu (np. po zabiegu zamykania naczynek, peelingach laserowych)
• Nie zaleca się opalania (słońce, solarium) minimum przez 4 tygodnie po zabiegu (np. po zabiegu zamykania naczynek, peelingach laserowych, usuwaniu narośli)
• Przy zabiegach na twarzy, przez minimum 4 tygodnie po zabiegu należy stosowaćkremy z filtrem co najmniej SPF 50
• Delikatne kosmetyki można stosować od razu po większości zabiegów
• Nie stosować kosmetyków i maści zawierających alkohol przez 4 tygodnie (np. po peelingu laserowym)
• Nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem
• Nie drażnić skóry w okolicy zabiegu
• Należy unikać wysiłku fizycznego przez 3-7 dni (np. po zabiegu zamykania naczynek, głębokiego peelingu)
• Przy zamykaniu dużej liczby naczyń na nogach, przez kilka dni po zabiegu zaleca się noszenie pończoch uciskowych
• Skóry w miejscu po zabiegu nie należy złuszczać, drapać; nie należy stosować żadnych środków podrażniających skórę (np. krem z retinolem, kwasami, tonic z alkoholem) przez minimum 30 dni
• Należy zgłosić się na wizytę kontrolną po zabiegu, w przypadku jej wyznaczenia.

WKRÓTCE W OFERCIE

Laserowy zabieg endoliftingu 4d

Laserowe obkurczanie pochwy, rewitalizacja warg sromowych i leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Laserowe leczenie chrapania

Zabiegi laserowe okolic oczu

KTO WYKONUJE

Treść do przygotowania...

ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Treść do przygotowania

W NASZYM GABINECIE

W NASZYM GABINECIE

Zajmujemy się zabiegami z zakresu redukcji zmarszczek, modelowania twarzy. W naszym gabinecie zabiegi medycyny estetycznej wykonywane przez doświadczonego specjalistę z wieloletnim stażem

lek. med. Roman Karasiewicz
specjalista medycyny estetycznej
i przeciwstarzeniowej anti-aging

W ofercie m.in.:
botox – precyzja działania i przewidywalny efekt, stosowany również terapeutycznie w leczeniu nadpotliwości dłoni, pach i stóp
kwas hialuronowy – do podkreślenia konturu ust oraz dodania objętości, przy zmarszczkach wokół ust, liniach marionetki, bruzdach na czole, fałdach nosowo-wargowych, kościach policzkowych
Cosmelan, Dermamelan – najskuteczniejsza terapia usuwająca plamy barwnikowe, jednocześnie przywracająca równowagę skórze tłustej i mieszanej
Wolumetria – przywraca objętość twarzy, szczególnie w okolicy policzków
Lipoliza iniekcyjna – AQUALYX - liposukcja bez skalpela, redukcja uciążliwej tkanki tłuszczowej, tzw. chomików czy podwójnego podbródka, bryczesów, otłuszczonego brzucha
Nici Silhouette – zamiast liftingu - można nimi korygować opadanie policzków, linii żuchwy, łuków brwiowych
Masz pytania – zapraszamy na konsultację.
Pomożemy dobrać najlepszy zabieg dla Ciebie.