AntiScar Gel

Indeks towarów 00010
130.00zł
Dostępny
1
Szczegóły produktu

Żel wspomagający redukcję blizna marki Peel Mission. Polecany do blizn wieloletnich oraz powstałych niedawno. Zmiękcza tkankę, wspomaga regenerację naskórka.


AntiScar Gel - Peel Mission®

Lekki, bezbarwny i bezwonny żel do pielęgnacji blizn. Opracowany na bazie silikonu, którego skuteczność profilaktyczna i terapeutyczna została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych. W skład preparatu wchodzą m.in.: krzemionka, kwas hialuronowy i niacynamid - substancje, które zmiękczają tkankę naskórka i pobudzają go do odbudowy.


Składniki aktywne preparatu AntiScar Gel

Silikon

silikony to potoczna nazwa polisiloksanów, polimerów krzemoorganicznych, których łańcuch główny składa się z atomów krzemu i tlenu, przy czym atomy krzemu połączone są też z grupami alkilowymi lub arylowymi. Istotną cechą silikonów jest ich biozgodność. Charakteryzuje się podobną elastycznością jaką ma zdrowa ludzka tkanka oraz dobrą przepuszczalnością tlenu a także zapobiega procesowi nadmiernej transepidermalnej utracie wody. Wpływa znacząco na mechanizmy regeneracyjne skóry.

Kwas hialuronowy

Spełnia istotną rolę w utrzymaniu wilgotności w obrębie skóry właściwej, a także naskórka. Wiąże wodę, a także zatrzymuje ją w skórze. Wykazuje silne właściwości higroskopijne, łagodzące oraz nawilżające. Jest skutecznym środkiem dla skóry przesuszonej, a także podrażnionej. Przyczynia się do nawilżenia naskórka, co powoduje lepszą przepuszczalność substancji czynnych.


Krzem organiczny

Wpływa na reorganizację struktury tkanki łącznej oraz wypełnia nierówności, sprzyja regeneracji włókien elastycznych i kolagenowych.


Niacynamid

Trwała forma wit. B3, jest łatwo przyswajana przez skórę i dobrze tolerowana. Stymuluje produkcję składników lipidowych skóry (głównie ceramidów). Ceniony prekursora koenzymów biorących udział w przemianach energetycznych komórki oraz syntezie ważnych dla funkcjonowania skóry składników budulcowych.


Pantenol

Zmniejsza utratę wody przez naskórek i skutecznie nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność, stymuluje podziały komórkowe, dzięki czemu działa regenerująco, poprawia barierę lipidową naskórka.


Sposób użycia żelu AntiScar Gel

AntiScar Gel należy nakładać 2 razy dziennie na oczyszczoną i osuszoną skórę. Delikatnie wmasować i pozostawić do wchłonięcia. Uwaga! Nie aplikować na skórę uszkodzoną!

Zapisz ten produkt na później