Aza Tonic

Indeks towarów 00026
90.00zł
Dostępny
1
Szczegóły produktu

Tonik do pielęgnacji skóry trądzikowej - marki Peel Mission. Pomaga zmniejszyć przebarwienia w trądziku sterydowym, polekowym, młodzieńczym czy opryszczce.


Aza Tonic - Peel Mission®

Tonik pomaga zmniejszyć objawy trądziku, w tym trądziku różowatego. Wycisza rumień. Pielęgnuje skórę wrażliwą i naczynkową.


Składniki aktywne preparatu Aza Tonik

Kwas azelainowy

Wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno w stosunku do bakterii tlenowych, jak i beztlenowych. Przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na wolne aldehydy, kwasy tłuszczowe i ketony, które drażniąc skórę nasilają zmiany trądzikowe. Sprawdza się w terapii trądziku różowatego - prowadzi do redukcji liczby grudek i krostek, przy jednoczesnym zmniejszeniu rumienia skóry.


Hydrolat z rumianku rzymskiego

Dzięki zawartości flawonoidów posiada właściwości antyutleniające oraz przeciwzapalne. Ponadto działa przeciwbakteryjne, a także przyspiesza procesy gojenia się ran. Idealnie nadaje się do produktów dla skóry wrażliwej i podrażnionej. Z racji aktywności antymikrobiologicznej rumianku, doskonale sprawdza się także do skóry trądzikowej (działanie antyseptyczne).


Niacynamid

Trwała forma wit. B3, jest łatwo przyswajana przez skórę i dobrze tolerowana. Stymuluje produkcję składników lipidowych skóry (głównie ceramidów) oraz prekursorów składników odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiedniego nawodnienia skóry (keratyny, inwolukryny, filagryny), dzięki czemu widocznie poprawia barierę lipidową naskórka, skóra staje się bardziej odporna na czynniki zewnętrzne i lepiej nawilżona.


Pantenol

Zmniejsza utratę wody przez naskórek i skutecznie nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność, stymuluje podziały komórkowe, dzięki czemu działa regenerująco, poprawia barierę lipidową naskórka.


Alantoina

Łagodzi podrażnienia skóry wywołane przez detergenty i regeneruje skórę.


Sposób użycia Aza Tonik

Przemywać twarz rano i wieczorem wacikiem nasączonym tonikiem. Preparat do stosowania w celu przedłużenia działania efektów zabiegów przeprowadzonych w gabinecie.

Zapisz ten produkt na później