Lacto Tonic

Indeks towarów 00035
100.00zł
Dostępny
1
Szczegóły produktu

Tonik przeznaczony do pielęgnacji skóry odwodnionej, wrażliwej i naczynkowej. Pielęgnuje, nawilża i wzmacnia barier ochronną skóry.


Lacto Tonic - Peel Mission®

Tonik do codziennej pielęgnacji skóry twarzy bazujący na kwasie laktobionowym, posiadającym silne właściwości nawilżające. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, teleangiektazji oraz wiotczeniu skóry.

Składniki aktywne preparatu Lacto Tonik


Kwas laktobionowy

W odróżnieniu od alfa i beta hydroksykwasów jest polihydroksykwasem. Jest nowej generacji kwasem otrzymywanym z naturalnie występującej laktozy. Kwas laktobionowy posiada wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla kwasów AHA, a dodatkowo wykazuje łagodniejsze działanie, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry, co jest wynikiem budowy alfa i beta hydroksykwasów.


Hydrolat z kwiatu jaśminu wielokwiatowego

Działa zmiękczająco, przywraca skórze uczucie komfortu, wygładza ją, tonizuje, uspokaja cerę, przywraca jej naturalne pH, łagodzi podrażnienia, zmniejsza zaczerwienienia.


Niacynamid

Trwała forma wit. B3, jest łatwo przyswajana przez skórę i dobrze tolerowana. Stymuluje produkcję składników lipidowych skóry (głównie ceramidów) oraz prekursorów składników odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiedniego nawodnienia skóry (keratyny, inwolukryny, filagryny), dzięki czemu widocznie poprawia barierę lipidową naskórka, skóra staje się bardziej odporna na czynniki zewnętrzne i lepiej nawilżona.


Pantenol

Zmniejsza utratę wody przez naskórek i skutecznie nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność, stymuluje podziały komórkowe, dzięki czemu działa regenerująco, poprawia barierę lipidową naskórka.


Alantoina

Posiada właściwości łagodzące podrażnienia, działa przeciwzapalnie, przyspiesza podziały komórkowe i ziarninowanie ran, wygładza skórę.


Sposób użycia Lacto Tonik

Przemywać twarz 2 razy dziennie wacikiem nasączonym tonikiem. Produkt przedłuża działanie zabiegów gabinetowych.

Zapisz ten produkt na później