Zauważyłeś nietypowe, twarde punkty na skórze stopy?

Powodują one ból podczas chodzenia? Z czasem pojawiło się ich więcej? To prawdopodobnie brodawki wirusowe. Zarazić nimi możemy się praktycznie w każdym miejscu publicznym, gdzie bosa stopa ma kontakt z podłożem. Podolog w Zielonej Górze pomoże Ci pozbyć się problemu raz na zawsze, dzięki odpowiednim terapiom. Umów się na wizytę w naszym gabinecie przy ulicy Staszica 9AB/U3.

Brodawki wirusowe są potocznie zwane kurzajkami

Zmiany skórne wywołane wirusem HPV, umiejscawiają się zwykle na:

  • podeszwie stóp
  • palcach
  • w okolicach paznokci.

Brodawki mogą występować pojedynczo lub mnogo. Im jest ich więcej, tym trudniej o komfortowe i bezbolesne chodzenie.

Jak wyglądają brodawki i dlaczego ważne jest ich usuwanie?

Powierzchnia brodawki jest zrogowaciała, przybiera kalafiorowaty kształt. Brodawki mogą sprawiać dolegliwości bólowe mogące utrudniać chodzenie. Często mylone są z odciskami. Najczęściej pojawiają się u osób z nadmierną potliwością stóp, z obniżoną odpornością oraz u osób często odwiedzających baseny oraz sauny. Dotyczy to zarówno dzieci jak i osób w starszym wieku. Brodawki na stopach należy usuwać ponieważ dość szybko się rozprzestrzeniają, są zakaźne i mogą ulegać stanom zapalnym.

Usuwanie brodawek w naszym gabinecie w Zielonej Górze

Niezmiernie ważne jest prawidłowe rozpoznanie i ocena zmienionego chorobowo miejsca. Podolog potrafi odróżnić czy ma do czynienia z brodawką (kurzajką) wirusową czy np. z modzelem albo odciskiem i w razie potrzeby kieruje pacjenta do lekarza.

Lekarz lub podolog albo usuwa brodawki (za pomocą lasera, przy zastosowaniu krioterapii lub kwasów), albo zaleca zastosowanie środków podologicznych.


Umów wizytę
i znajdź nas na: