Masz na skórze bliznę, której chciałbyś się pozbyć? Jest ona nie tylko nieestetyczna, ale także uciążliwa? W naszym gabinecie w Zielonej Górze proponujemy laserową redukcję blizn. Poniżej dowiesz się więcej, a także zobaczysz efekty terapii. Jeśli interesuje Cię laserowa redukcja blizn, umów się na konsultację z naszym specjalistą pod adresem Staszica 9AB/U3.

Rodzaje blizn:

  • Zanikowa (atroficzna) – widoczna w postaci niewielkiego zagłębienia na powierzchni, nieregularna, ale o wyraźnych granicach, kolorze zwykle jaśniejszym od otaczającej ją zdrowej skóry, ze względu na brak komórek barwnikowych oraz melaniny w jej obrębie po zadziałaniu promieni słonecznych nie opala się jak reszta ciała; powstają najczęściej w przebiegu trądziku lub po przebytej ospie.
  • Przerostowa – uniesiona względem otaczającej, zdrowej skóry i zwykle od niej jaśniejsza, podobnie jak odmiana zanikowa; jest wyraźnie odgraniczona, nieregularna, fragmenty sąsiadujące bezpośrednio ze zdrową skórą sprawiają wrażenie jakby wpełzały w jej obręb.
  • Bliznowce (keloidy) – rozwijają się u osób szczególnie predysponowanych do zwiększonej aktywności komórek tkanki łącznej, nie tylko w wyniku urazu lub jako zejście pierwotnych zmian chorobowych, ale też samoistnie; wytworzona blizna wyglądem do złudzenia przypomina odmianę przerostową. Niekiedy różnicę można zauważyć w znacznym uniesieniu ponad otaczającą skórę oraz w tendencji do zwiększania rozmiarów w ciągu kilku miesięcy lub lat, czego nie obserwuje się w przypadku typowych blizn przerostowych.

 

Podział blizn ze względu na przyczynę:

  • potrądzikowe
  • pourazowe (m.in. pooparzeniowe, po skaleczeniach, po samookaleczeniu, po pogryzieniach przez psy)
  • pooperacyjne

 

Każda blizna wymaga innej techniki redukcji. Istnieje konieczność przeprowadzenia kilku zabiegów.

Zdjęcia przed i tydzień po 1 zabiegu. Źródło: Fotona

laserowe usuwanie blizn Zielona Góra