Skóra na twoich stopach zrobiła się twarda i nieprzyjemna w dotyku? Pomimo domowej pielęgnacji problem wciąż powraca? To prawdopodobnie modzele. Podolog wie jak usunąć je w prawidłowy sposób, a także jak zapobiegać ich ponownemu powstawaniu. Poniżej dowiesz się więcej na temat modzeli. Jeśli podobny problem dotyczy także Ciebie, nie zwlekaj. Umów się na wizytę w naszym gabinecie na ulicy Staszica 9AB/U3 w Zielonej Górze.

Modzele na stopach to zgrubienia skórne o nieprzyjemnym żółtym zabarwieniu. Powstają na skutek tarcia lub ucisku oraz powodują dyskomfort lub ból podczas chodzenia.

Przyczyny powstawania modzeli:

  • niewygodne obuwie
  • zdeformowany układ kostny stóp
  • nadmierne usuwanie zrogowaciałego naskórka

 

Co należy wiedzieć o modzelach?

Modzele są przeważnie owalne o żółtawym zabarwieniu. Często spotyka się modzele warstwowe. Z reguły nie są bolesne. Jednakże przy dłuższym chodzeniu może pojawić charakterystyczne pieczenie.

Modzele na stopach tworzą się najczęściej:

  • na opuszkach palców,
  • na stawach stopy lub podeszwach
  • nad główkami kości śródstopia.
usuwanie modzela za pomocą frezarki

Usuwanie modzeli w gabinecie podologicznym w Zielonej Górze

Nasi podolodzy potrafią prawidłowo rozpoznać i odróżnić stany chorobowe jakimi są modzel i odcisk. Zastosowana terapia usuwania modzeli zależy od tego czy składa się on z jednej czy z kilku warstw rogowych. Jednorazowo powinna być usuwana jedna warstwa. Wielowarstwowy modzel powinien być usuwany etapami.

Dlaczego leczenie podologiczne w Dermasanie jest ważne?

Tylko regularne zabiegi w gabinecie podologicznym polegające na dokładnym usunięciu zrogowaciałej skóry zapobiegają pogłębianiu zmian i poprawiają komfort chodzenia. Do usuwania modzeli podolog używa odpowiedniego frezu lub skalpela czy dłuta, dlatego możesz być pewien, że zabieg będzie szybki i skuteczny.

W przypadku, gdy modzele powodują intensywny ból, szczególnie modzele na podeszwie czy bolące modzele na stopach, niezbędne jest ich szybkie usunięcie. Często modzele na palcach u nóg powstają z powodu nieodpowiedniego obuwia, dlatego ważne jest, aby wybrać takie, które zapewni odpowiedni komfort. W naszym gabinecie w Zielonej Górze oferujemy również porady dotyczące właściwej pielęgnacji stóp, aby unikać powstawania nowych modzeli.