Jeśli doznałeś poważnego urazu paznokcia, w wyniku którego jego część odpadła, prawdopodobnie potrzebujesz rekonstrukcji paznokcia. Podolog stosuje ją nie tylko ze względów estetycznych ale także terapeutycznych. Poniżej dowiesz się dlaczego taki zabieg jest ważny dla zdrowia palca stopy. Jeśli potrzebujesz rekonstrukcji paznokcia, umów się na wizytę w naszym gabinecie na ulicy Staszica 9AB/U3 w Zielonej Górze.

Rekonstrukcja paznokcia 

Polega na odbudowaniu uszkodzonej lub problematycznej płytki paznokciowej. Przyczyną uszkodzenia są najczęściej urazy mechaniczne lub proces chorobowy. Uraz mechaniczny paznokcia taki jak uderzenie, przygniecenie czy przytrzaśnięcie może powodować powstanie krwiaka, uszkodzenie macierzy lub odsłonięcie łożyska, a nawet prowadzić do oddzielania się paznokcia od łożyska (onycholiza).

Zabieg rekonstrukcji paznokcia

Rekonstrukcja paznokcia jest bardzo ważna, ponieważ kierunkuje jego wzrost i zapobiega deformacji, zabezpiecza łożysko paznokcia przed wnikaniem:

  • drobnoustrojów
  • bakterii
  • grzybów
  • pleśni

 

Polega na użyciu specjalnej masy, która upodabnia się do naturalnego paznokcia i staje się jego protezą. Masy stosowane do rekonstrukcji paznokci są elastyczne oraz zawierają składniki grzybobójcze.