Szukasz skutecznego zabiegu redukcji zmarszczek, blizn oraz rozstępów. Karboksyterapia to może być rozwiązanie dla Ciebie? Zabieg ten można stosować na różne części ciała, nawet na okolicę oczu. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak działa ten zabieg. Jeśli chcesz osiągnąć wspaniałe rezultaty, które oferuje karboksyterapia umów się na wizytę w naszym gabinecie na ulicy Staszica 9AB/U3 w Zielonej Górze.

Czym jest karboksyterapia?

KARBOKSYTERAPIA – jest to bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2). Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne poprzez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek. CO2 wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do danego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększoną jej sprężystością. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Tak więc zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

CO2 jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za „ekologiczny”, terapeutyczny czynnik.

Karboksyterapia jako zabiegiem medyczny jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych.

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 5 do 15 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Zastosowanie:

 • redukucja cellulitu
 • alternatywa dla liposukcji
 • zmniejszenie rozstępów (60-80%)
 • spłycenie zmarszczek
 • przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
 • zmniejszenie worków i cieni pod oczami
 • redukcja podwójnego podbródka
 • wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych
 • zwiększenie grubości skóry
 • łuszczyca
 • łysienie plackowate

REWITALIZACJA OKOLIC OCZU

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego wymaga starannej pielęgnacji. Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturów oczu uruchomionych zostaje kilka mechanizmów wydatnie poprawiających wygląd skóry. Jednymi z wielu będą stymulacja produkcji kolagenu, przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) oraz działanie lipolityczne( redukujące tkankę tłuszczową).

Wskazania:
– Worki i cienie okolic oczu
– Zmarszczki statyczne okolic oczu
– Poduszeczki tłuszczowe okolic oczu

REWITALIZACJA SKÓRY SZYI, DEKOLTU I DŁONI

Głównym celem karboksyterapii okolic szyi, dekoltu i dłoni jest zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze, a zatem jej pogrubienie.

Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych, w związku z dostawą większej ilości tlenu i substancji odżywczych, przekłada się na widoczną poprawę jakości skóry.

LOKALNE AKUMULACJE TŁUSZCZU I CELLULITU

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Karboksyterapia odtłuszczeń i celulitu jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.

ROZSTĘPY

Rozstępy są wrzecionowatymi pasmami, występującymi najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Do dnia dzisiejszego nie opracowano żadnej metody skutecznego usuwania tych zmian. Najskuteczniejszą techniką jest terapia dwutlenkiem węgla, która przy optymalnych warunkach i współpracy osoby poddawanej zabiegowi jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych), co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Powyższe implikuje sprawniejszą pigmentację skóry (co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry). Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływa na wyrównanie powierzchni miejsc zmienionych. Karboksyterapia jest terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień. Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd.

BLIZNY

Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. Następnie blizna „dojrzewa”, trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości. Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Leczenie można rozpocząć około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.

Przeciwwskazania:
– Ciąża
– Ciężka niewydolność nerek
– Ciężka niewydolność płuc
– Ciężka niewydolność serca
– Nowotwory
– Zapalenie żył
– Jaskra – zabiegi na oczy
– Hemofilia
– Skłonność do powstawania bliznowców

Efekty: 

Oczy po 3 zabiegach:

karboksyterapia oczy

 

Uda po 5 zabiegach:

karboksyterapia uda

redukcja celulitu, alternatywa dla liposukcji, odmładzanie skóry, karboksyterapia