Na twojej skórze pojawiły się niepożądane przekrwienia? Szukasz sposobu na skuteczne usunięcie naczynek? Dobrze trafiłeś. W naszym gabinecie wykonujemy laserowe usuwanie naczynek, dzięki któremu zapomnisz o problemie. Poniżej przeczytasz w jaki sposób naczynka usuwane są za pomocą lasera. Jeśli jesteś zainteresowany zabiegiem, umów się na wizytę w naszym gabinecie Na ulicy Staszica 9AB/U3 w Zielonej Górze.

Jak działa leaserowe usuwanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych wykonuje się najczęściej w okolicy twarzy oraz kończyn dolnych. Głównym punktem działania światła lasera Nd: YAG jest hemoglobina.

Wraz z pochłanianiem energii przez krew temperatura w naczyniu wzrasta i zniszczeniu ulega ściana naczynia krwionośnego. Rozszerzone naczynie ulega obumarciu a wskutek naturalnych procesów organizmu, uszkodzone naczynko usuwane jest tak, jak siniak – w ciągu kilku dni do kilku tygodni (zależnie od wielkości naczynia).

Zabiegowi towarzyszą odczucia lekkiego ciepła oraz delikatnego ukłucia, które również są minimalizowane dzięki użyciu nadmuchu zimnym powietrzem z chłodziarki Cryo.

Czego należy unikać po zabiegu usuwania naczynek?

Po zabiegu najlepiej unikać zwiększonego wysiłku fizycznego, peelingów, stosowania substancji mogących podrażnić skórę oraz ekspozycji na promieniowanie słoneczne – należy stosować kremy z filtrem UV. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona. Zaczerwienienie znika w ciągu 1-3 dni.

Skuteczność usuwania naczynek za pomocą lasera

W większości przypadków wystarcza jeden zabieg, aby usunąć dane naczynia krwionośne. Ilość wymaganych zabiegów jest jednak determinowana ilością rozszerzonych naczyń. Raz zamknięte naczynie krwionośne nie otworzy się powtórnie lecz zabieg nie zapobiegnie rozszerzeniu się kolejnych. Dlatego ważne jest aby stosować odpowiednią profilaktykę, w celu utrzymania efektu jak najdłużej.

Laserowe usuwanie popękanych naczynek jako kompleksowa usługa

Nasza oferta obejmuje również specjalistyczne zabiegi na twarz i nogi, w tym laserowe usuwanie naczynek na nosie oraz likwidację pajączków na nogach, zapewniające szybką i bezpieczną poprawę wyglądu skóry.

W naszym gabinecie w Zielonej Górze stosujemy tylko sprawdzone i bezpieczne metody, dzięki którym możesz cieszyć się gładką i zdrowo wyglądającą skórą bez długotrwałej rekonwalescencji.

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona

laserowe zamykanie naczynek krwionośnych