Twoje włosy zaczęły się przerzedzać? Obawiasz się, że możesz niedługo wyłysieć? Doskonale trafiłeś. W naszym gabinecie dermatologicznym przeprowadzamy badania za pomocą trichoskopii. Dzięki tej metodzie dermatolog jest w stanie dokładnie określić przyczynę łysienia. Nie czekaj aż włosy wypadną. Umów się na badania w naszym gabinecie na ulicy Staszica 9AB/U3 w Zielonej Górze.

Czym jest trichoskopia i jakie daje możliwości w przypadku diagnostyki łysienia

Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosa, opierającą się na technice wideodermoskopii. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów. Podczas badania za pomocą kamery uzyskuje się obraz włosów i skóry głowy w trzech okolicach. W każdej z lokalizacji lekarz wykonuje 4 zdjęcia. Trichoskopia pozwala na różnicowanie różnych typów łysienia. Trichoskopia umożliwia obiektywną ocenę skuteczności prowadzonej terapii.

Trycholog Zielona Góra – Specjalista dla zdrowia włosów

Trycholog to wyspecjalizowany specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem różnorodnych problemów związanych z włosami i skórą głowy. W odróżnieniu od dermatologa trycholog skupia się głównie na obszarze trichologii, co oznacza, że posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie zdrowia włosów. Dobry trycholog Zielona Góra nie tylko rozpoznaje schorzenia związane z utratą włosów, łysieniem czy łupieżem, ale również proponuje skuteczne metody leczenia, dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Dlaczego warto skorzystać z usług trychologa?

Wizyta u trychologa to kluczowy krok w dbaniu o zdrowie i kondycję włosów. Dobry trycholog nie tylko posiada specjalistyczną wiedzę na temat różnorodnych schorzeń skóry głowy, ale także jest w stanie zidentyfikować przyczyny utraty włosów czy problemów z ich kondycją. Zindywidualizowane podejście do pacjenta pozwala na skuteczną diagnozę i opracowanie planu leczenia dostosowanego do konkretnych potrzeb. Trychologowie często współpracują z dermatologami, aby zapewnić kompleksową opiekę nad zdrowiem włosów. 

Badanie włosa przy użyciu kamery, trichoskopia