Martwi Cię wygląd twoich paznokci? Chcesz aby znowu wyglądały pięknie i zdrowo? W naszym gabinecie kosmetologicznym stosujemy zabiegi metodą IBX System, która pomaga zregenerować paznokcie, a także ochrania je przed niszczeniem. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej o zasadzie działania IBX System. Jeśli twoje paznokcie potrzebują specjalnej opieki, umów się do naszego kosmetologa w Zielonej Górze przy ulicy Staszica 9AB/U3.

IBX System – wszystko, co warto wiedzieć o rewolucyjnej odbudowie paznokci

ib system na zniszczone paznokcie

Zdrowe i wypielęgnowane paznokcie to wizytówka każdego człowieka. Szczególnie kobietom zależy na odpowiednim wyglądzie swoich paznokci, dlatego chętnie poddają je rozmaitym zabiegom stylizacyjnym. Jednak, długotrwałe noszenie tipsów i częste malowanie paznokci uszkadza płytki paznokci, przez co zaczynają wyglądać nieestetycznie i niezdrowo. Podobnie niszczący wpływ ma wiele innych czynników zewnętrznych, np. detergenty, uszkodzenia mechaniczne, niedobór witamin i mikroelementów w organizmie. Nie wszystkie przyczyny da się całkowicie wyeliminować, dlatego warto wiedzieć, jak prawidłowo dbać o swoje paznokcie, aby nie wstydzić się za ich wygląd podczas podawania dłoni na przywitanie. Niezwykle pomocny w pielęgnacji i odbudowie jest innowacyjny IBX System.

Działanie i efekty stosowania IBX System

IBX System to rewolucyjny produkt sygnowany marką Famous Names. Za jego innowacyjnością stoi opatentowana formuła, która pozwala na ochronę paznokci od środka. To jedyny taki zabieg na świecie, który, w przeciwieństwie do innych produktów, przenika do wnętrza płytki paznokcia, dzięki czemu wzmacnia go od środka.

IBX System to zabieg dwuczęściowy, na który składa się produkt o nazwie IBX oraz drugi – IBX Repair. Działanie pierwszego z nich służy odbudowie osłabionych paznokci, dlatego polega na spajaniu górnych warstw płytki, co zapobiega rozdwajaniu, kruszeniu i łuszczeniu. Paznokcie rosną mocniejsze, dłuższe i gładkie, mają zdrowy połysk oraz naturalny kolor. Dzięki temu, że preparat naprawia poważne uszkodzenia nie tylko na wierzchu płytki, ale też w głębszych warstwach, przyczynia się do stworzenia możliwości naturalnego wzrostu paznokci. Natomiast, druga część produktu IBX System świetnie sprawdza się w roli bazy pod różnego rodzaju stylizacje paznokci: akrylowe, żelowe czy hybrydowe. Tworzy specjalną powłokę ochronną i przyczynia się do redukcji białych plamek, które często powstają na naturalnej płytce paznokcia pod stylizacjami. IBS Repair chroni przed ewentualnym, ponownym uszkodzeniem paznokci.

Warto mieć świadomość, że IBX System nie działa na zasadzie tradycyjnych odżywek do paznokci, ponieważ jest to preparat naprawczy. Dzięki temu, efekty jego stosowania będą nie tylko spektakularne, ale i długotrwałe.

Kto może skorzystać z IBX system?

IBX system to preparat przeznaczony dla każdego, kto marzy o pięknych paznokciach, które nie tylko będą zdrowo wyglądały, ale też w rzeczywistości takie będą. To również idealne rozwiązanie dla salonów kosmetycznych, które mogą wzbogacić swoje oferty o ten innowacyjny zabieg. W związku z tym, IBX System jest przeznaczony dla każdego:
dla osób, które wykonują stylizacje paznokci – jako baza ochronna;
dla osób, które mają zniszczone i osłabione paznokcie – jako zabieg odbudowujący;
dla profesjonalistów – jako dodatkowy zabieg do zaproponowania swoim klientom w salonie kosmetycznym.

Jak prawidłowo dbać o paznokcie?

Oprócz stosowania specjalistycznych produktów naprawczych i regeneracyjnych, jak IBX System, konieczna jest codzienna pielęgnacja paznokci, która powinna przebiegać we właściwy sposób. Aby dłonie i paznokcie jak najdłużej zachowały zdrowie i piękny wygląd, konieczne jest ich regularne nawilżanie – najlepiej po każdym kontakcie z wodą nałożyć krem, zarówno na skórę dłoni, jak i na paznokcie. Oprócz tradycyjnych kremów, warto zainwestować w specjalne preparaty, które są przeznaczone wyłącznie do paznokci. Dobrym pomysłem jest również wykonywanie zabiegów złuszczających, które nie uszkodzą płytki paznokcia, ale sprawią, że będą one gładsze, a skórki zadbane i miękkie. W przypadku osób, które często malują paznokcie lakierami albo wykonują różnorodne stylizacje, konieczne jest robienie przerw na regenerację pomiędzy kolejnymi zabiegami. W tym celu warto zastosować IBX System, który nie tylko odbuduje uszkodzone płytki, ale też przyczyni się do ochrony paznokci podczas ponownego zakładania tipsów.

W prawidłowej pielęgnacji paznokci istotne są nie tylko zasady, zgodnie z którymi należy postępować, ale też pewne zakazy:

nie powinno się stukać paznokciami, np. o blat biurka, ponieważ to znacznie osłabia ich płytki i sprawia, że będą się rozdwajać oraz kruszyć. W przypadku pracy, np. przy komputerze, warto mieć krótko obcięte paznokcie, aby tylko opuszki palców miały kontakt z klawiaturą;
nie należy skubać lakieru, który zaczyna odpryskiwać, ponieważ w ten sposób można uszkodzić płytki paznokci;
skórek wokół paznokci nie należy wycinać, tylko odsuwać. W przeciwnym razie będą szybciej odrastały;

nie warto zbyt często używać polerki do paznokci, ponieważ to je osłabia i stają się kruche;
nie należy nakładać tipsów bezpośrednio na płytkę paznokci, ponieważ to znacznie je uszkadza. Należy stosować preparaty ochronne takie, jak IBX System, które stworzą na powierzchni paznokci ochronną powłokę.

Stosowanie się do wymienionych zasad pozwoli zachować piękny i zdrowy wygląd paznokci, bez względu na to, jakie zabiegi stylizacyjne się wykonuje i z jakimi szkodliwymi czynnikami ma się styczność na co dzień. Warto też mieć świadomość, że stosowanie specjalnych preparatów ochronnych i naprawczych nie tylko odbuduje zniszczone paznokcie, ale też będzie je chronić przed kolejnymi ewentualnymi uszkodzeniami.

regenerowanie zniszczonych paznokci
regenerowanie zniszczonych paznokci