W Dermasanie zajmujemy się kompleksową pielęgnacją stóp oraz wspieraniem leczenia chorób stóp w Zielonej Górze, również diagnostyką stóp i doborem wkładek.

Nie tylko diagnozujemy schorzenia stóp, ale także przeprowadzamy leczenie oraz wspieramy podczas indywidualnej pielęgnacji kończyn w domu. Doradzamy, jak zadbać o stopy, aby uniknąć przykrych dolegliwości. Dobieramy wkładki ortopedyczne. Umów się na wizytę w Dermasanie i pozwól zadbać o siebie kompleksowo!

Szukasz doświadczonego podologa? Świetnie trafiłeś. Nasz gabinet podologiczny Zielona Góra świadczymy najwyższej jakości usługi podologiczne. Jeśli niepokoi Cię stan Twoich stóp, umów się do nas na wizytę. Pacjentów przyjmujemy w nowoczesnym gabinecie przy ulicy Staszica 9AB/U3.

Czym jest podologia?

Podologia to dziedzina kosmetologii ściśle związana z medycyną, zajmująca się specjalistyczną pielęgnacją stóp. Podolog Zielona Góra korzysta z zasobów wiedzy z zakresu dermatologii, ortopedii, diabetologii, anatomii, angiologii czy flebologii . Podolog zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką chorób stóp.

Na czym polega praca Podologa w Zielonej Górze?

Łącząc wiedzę oraz praktyczne umiejętności, podolog przeprowadza zabiegi wśród osób z tzw. grup ryzyka, czyli chorych na cukrzycę czy reumatoidalne zapalenie stawów.

Przeciwdziała powstawaniu zmian chorobowych na stopach, a w przypadku już występujących dolegliwości, przeprowadza odpowiedni zabieg lub terapię. Bardzo często pełni funkcję pośrednika pomiędzy pacjentem a specjalistą – dermatologiem, diabetologiem, internistą, chirurgiem, ortopedą czy rehabilitantem. Udziela wskazówek dotyczących prawidłowej pielęgnacji stóp, stosuje specjalistyczne środki farmaceutyczne, narzędzia, wykonuje protetyczne odciążenia czy indywidualne klamry korygujące wrastający paznokieć.

Spektrum działań podologicznych jest bardzo szerokie. Nasi podolodzy zajmują się:

To oczywiście nie wszystkie usługi, które wykonujemy w naszym gabinecie podologicznym w Zielonej Górze. Umów się na wizytę, a nasz podolog dobierze odpowiednie leczenie do Twojego schorzenia stopy.