Po wyleczeniu trądziku na twarzy pozostały blizny? Szukasz sposobu na poprawę wyglądu skóry? Dobrze trafiłeś. W naszym gabinecie w Zielonej Górze przeprowadzamy laserową redukcję blizn trądzikowych. Poniżej dowiesz się na czym polega ten zabieg oraz zobaczysz jego efekty. Wszystkich pacjentów zainteresowanych laserową redukcją blizn trądzikowych zapraszamy na wizytę na ulicy Staszica 9AB/U3.

Poprawa wyglądu blizn trądzikowych

Niejednokrotnie po wyleczeniu trądziku, obserwujemy pozostałe na twarzy blizny. Jest to defekt źle wpływający na samopoczucie pacjentów.

Mimo, że blizn nie można całkowicie usunąć, to można poprawić ich wygląd ogólny. Efekt to wygładzona i jędrna powierzchnia skóry, mniej widoczne blizny i zredukowane nierówności skóry, zwężone pory, redukcja przebarwień.

W zależności od rodzaju i nasilenia blizn używa się często łączonych technik ablacyjnych i frakcyjnych z odpowiednio dobranymi głowicami i parametrami.

Laserowe techniki redukcji blizn trądzikowych

Technika ablacyjna polega ona na usuwaniu warstwa po warstwie nierówności naskórka wraz z kontrolowanym podgrzewaniem skóry właściwej dającym efekt remodelingu głębszych struktur.

Technika frakcyjna polega na tworzeniu w obrębie blizn mikro-kolumn uszkodzeń termicznych, w miejscu których dochodzi do intensywnego namnażania się kolagenu. W efekcie zanikowe dołki zostają wypychane ku górze, co wizualnie daje efekt wygładzenia powierzchni skóry.

Ile trwa proces gojenia?

Czas gojenia zależy od agresywności zabiegu determinowanego nasileniem problemu i przewidywanym czasem rekonwalescencji. Zabiegi wymagają powtórzeń. W przypadku niemożności usunięcia całkowitego blizn istnieją możliwości dołączania innych technik celem poprawy wyglądu (np. iniekcji wypełniaczy, punktowe zastosowanie TCA).

O czym pamiętać po zabiegu?

Po zakończeniu terapii laserowej ważne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry, aby maksymalizować efekty i przyspieszyć gojenie. Zaleca się unikanie bezpośredniego nasłonecznienia i stosowanie kremów z wysokim filtrem UV. Należy również unikać stosowania kosmetyków mogących podrażniać skórę.

 

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona

Laserowa redukcja blizn trądzikowych