Szukasz specjalisty wykonującego pedicure leczniczy w Zielonej Górze? Świetnie trafiłeś. Nasz podolog w sposób profesjonalny zajmie się zdrowiem Twoich stóp. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, na czym polega zabieg oraz jak często powinno się powtarzać pedicure podologiczny. Jeśli twoje stopy potrzebują opieki doświadczonego podologa, umów się na wizytę w naszym gabinecie na ulicy Staszica 9AB/U3. 

Pedicure medyczny jest także zwany pedicurem leczniczym lub podologicznym.

Anatomicznie, naskórek podeszwy jest około 4 razy grubszy niż w innych miejscach ludzkiego ciała, a warstwa rogowa, pod wpływem ucisku spowodowanego ciężarem ciała, ciągle ulega pogrubieniu. Jest to naturalny mechanizm ochronny, amortyzujący naciski podczas chodzenia i stania. Zmusza nas jednak do ciągłego i systematycznego usuwania powstających zrogowaceń. Paznokcie stóp, chociaż nie pełnią szczególnej roli i rosną wolniej niż paznokcie dłoni, również wymagają systematycznego skracania, w taki sposób, aby płytka nie drażniła i nie raniła sąsiadującej skóry.

Pedicure medyczny zapobiega powstawaniu schorzeń stóp

Nieprawidłowe skracanie paznokci jest częstą przyczyną ich wrastania oraz tworzenia się odcisków w wałach okołopaznokciowych. Podstawowy zabieg podologiczny jest ważnym elementem profilaktyki zdrowotnej stopy.
Pozwala na zachowanie funkcjonalności stopy, utrzymanie dobrego stanu skóry oraz paznokci.

Na czym polega pedicure podologiczny?

Pedicure Zielona Góra polega na prawidłowym skróceniu i oszlifowaniu płytek paznokciowych, dokładnym oczyszczeniu wałów okołopaznokciowych oraz usunięciu nadmiernych zrogowaceń ze skóry stopy. W tym celu podolog posługuje się precyzyjnym urządzeniem- frezarką. Przy nadmiernie rozbudowanych zrogowaceniach stosuje ostrze chirurgiczne, którym, w krótkim czasie, bezboleśnie zeskrobuje martwy naskórek, nie naruszając zdrowej tkanki. Na zakończenie zabiegu dezynfekuje skórę oraz zabezpiecza ją odpowiednio dobranym preparatem pielęgnacyjnym.

pedicure leczniczy Zielona Góra

Jak często wykonywać pedicure u podologa w Zielonej Górze?

Podstawowy zabieg podologiczny powinien być powtarzany nie częściej niż raz w miesiącu, gdyż nadmierne i zbyt częste usuwanie zrogowaceń powoduje szybsze i bardziej intensywne ich odrastanie, może być przyczyną dolegliwości bólowych i nieprzyjemnego pieczenia skóry stóp, a nawet trudności w chodzeniu.