Szukasz sposobu na zahamowanie procesów starzenia się skóry? Chcesz osiągnąć znakomite efekty odmłodzenia? W naszym gabinecie przeprowadzamy laserowy resurfacing twarzy, który może być rozwiązaniem Twoich problemów. Poniżej przeczytasz na czym polega zabieg i jakie efekty przynosi. Wszystkich pacjentów zainteresowanych laserowym resurfacingiem twarzy zapraszamy na wizytę na ulicy Podgórnej 45/4a w Zielonej Górze.

Czym jest laserowy resurfacing skóry twarzy?

TWINLIGHT Resurfacing to jedyna taka metoda na świecie dająca tak spektakularne efekty kosmetyczne i estetyczne na jednej sesji zabiegowej opracowana przez dr Leonardo Marini. Głównym jej założeniem jest zastosowanie podczas jednego zabiegu dwóch rodzajów laserów: Nd:Yag (neodymowo-yagowego) o długości fali świetlnej 1064nm oraz lasera Er:Yag (erbowo-yagowego) o długości fali 2940nm, które ze względu na swoje różne, indywidualne właściwości fal wywołują określony efekt biologiczny. Laser Nd:YAG generuje światło pochłaniane przez chromatofory położone w głębokich warstwach skóry i tkanki podskórnej, dzięki czemu wpływa bezpośrednio na uzyskanie głębokich efektów remodelujących tkankę. Z kolei laser Er:YAG jest laserem działającym powierzchownie i niwelującym niedoskonałości skóry głównie z jej powierzchni.

Jak wygląda procedura resurfacingu za pomocą lasera?

Jedną z nielicznych na świecie platform laserowych tego typu dającą takie możliwości terapeutyczne jest laser FOTONA. Procedura składa się z czterech etapów: dwa pierwsze wykonywane są laserem Nd:Yag (Frakcjonowanie 3D i Fotoodmładzanie T3), natomiast dwa kolejne stanowią frakcjonowanie przy użyciu lasera Er:Yag. W efekcie uzyskujemy znaczną redukcję zmarszczek i przebarwień przy jednoczesnym ujędrnieniu i poprawie napięcia oraz kolorytu skóry.

Efekty laserowego resurfacingu

Ze względu na zastosowanie wieloetapowego leczenia podczas jednej sesji efekt końcowy jest znakomity, ale czas rekonwalescencji nieco się wydłuża. Wynika to z faktu, że skóra poddana zabiegowi musi się zregenerować, przez co pacjenci przez około tydzień muszą się liczyć z dyskomfortem. Skóra po zabiegu jest przekrwiona, obrzęknięta, pacjent może odczuwać suchość, umiarkowaną nadwrażliwość, obrzęk okołooczny, mogą się pojawić powierzchowne mikro-strupki oraz umiarkowane swędzenie. Objawy te zazwyczaj ustępują po upływie 7-10 dni. Pacjenci są objęci profilaktycznym leczeniem antybakteryjnym i antywirusowym. Po tym czasie wygląd skóry istotnie się poprawia, ale na pełną rekonwalescencję i konkretne efekty należy poczekać jeszcze około 4 tygodni, a pełny efekt obserwuje się po 6 miesiącach. Procedura może być powtarzana w regularnych odstępach czasu, co zapewnia efektywną kontrolę nad procesem starzenia się skóry.

Zdjęcia przed, tuż po, 5 i 30 dni po zabiegu. Źródło: Fotona

Laserowy Resurfacing skóry twarzy