Na twojej skórze pojawiły się rumienie lub przebarwienia? Masz problem z trądzikiem? A może chcesz pozbyć się zbędnego owłosienia? Wszystkie te dolegliwości mogą zniknąć dzięki naszym skutecznym terapiom laserowym. Skontaktuj się z kosmetologiem w gabinecie w Zielonej Górze przy ulicy Staszica 9AB/U3, aby dowiedzieć się więcej.

Korzystamy z najnowszego ILP – IV generacji, skuteczne zabiegi bez bólu. Zobacz, na jakie zabiegi pozwala nasze urządzenie.

Laserowa redukcja rumienia

Starzenie się, ekspozycja na słońce i inne czynniki mogą powodować pękanie naczyń krwionośnych także na twarzy, zwanych teleangiektazjami. Czasami pęknięte naczynia włosowate mogą powodować zaczerwienienie skóry, zwane rumieniem. Rosacea jest częstym schorzeniem skóry, charakteryzującym się rozproszonym rumieniem.

Na wszystkie te zmiany dobrze działa IPL.

Większe naczynia są zamykane laserem Nd:Yag. Połączenie tych 2 technologii pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów.

Podczas zabiegu Intensywne Pulsujące Światło lub światło laserowe jest absorbowane przez krew. Prowadzi do ogrzania i zniszczenia pękniętych naczyń krwionośnych. Z biegiem czasu uszkodzone naczynia są wchłaniane i zniszczone

Korzyści: rozjaśniona skóra, z mniejszą ilością naczynek i mniejszą tendencją do zaróżowiania się.

Efekty:  6 zabiegów, 4 IPL + 2 laser nd:Yag
laserowa redukcja rumienia

Laserowa redukcja przebarwień

Zmiany pigmentowe pojawiają się, w momencie gdy duże stężenie melaniny jest skoncentrowane blisko powierzchni skóry. Melanina jest ciemnym pigmentem obecnym w skórze, który jest wytwarzany przez melanocyty.

Zabiegi pigmentacyjne IPL firmy Forma-TK działają poprzez przekazywanie ciepła z aplikatora IPL F-SR do obszarów skóry z przebarwieniami. Technologia IPL działa na ciemną pigmentację, skutecznie rysując odbarwienia na powierzchni skóry, co pozwala skórze na rozpoczęcie procesu gojenia poprawiającego skazy w czasie.

IPL Photo Zabiegi odmładzające są często doskonałym uzupełnieniem zabiegów pigmentacyjnych.

W połączeniu ze sobą można nie tylko działać na pigmentację, ale również odmłodzić skórę, pozostawiając jeszcze wyraźniejszą cerę.

Poczujesz się lepiej patrząc na swoją młodą i świeższą skórę, pozbawioną piegów, plam posłonecznych i starczych oraz innych przebarwień na skórze.

Stan pigmentacji skóry: zmiany skórne, plamy wątroby, plamy starcze, plamki brązowe, plamki słoneczne, uszkodzenia słoneczne, przebarwienia skóry, piegi.

Zabieg jest wykonywany na twarz, szyję i dekolt a także grzbiety dłoni.

Wyniki zabiegu na redukcję przebarwień

Zmniejszanie pigmentacji, eliminuje plamki słoneczne, eliminuje plamki słoneczne i starcze. Odświeża skórę przed uszkodzeniem słońca, usuwa przebarwienia skóry i eliminuje piegi.

Odstępy leczenia: 4-6 tygodni

Czas zabiegu: 5-30 min opierający się na obszarze stymulacyjnym.

Czas odbudowy: Minimalny czas, lekkie zaczerwienienie przez 1-2 dni, unikanie słońca przez 48 godzin od wykonania zabiegu.

Korzyści laserowej redukcji przebarwień:

  • Minimalizacja i eliminacja zmian pigmentacyjnych.
  • Minimalizacja i eliminacja plam posłonecznych, starczych i piegów.
  • Usuwa odbarwienia skóry szybko i skutecznie.

Efekty po 4 zabiegach:

Laserowa redukcja przebarwień

Efekty po 6 zabiegach:

Laserowa redukcja przebarwień po 6 zabiragach

Efekty po 5 zabiegach:

Laserowa redukcja przebarwień po 5 zabiragach

Laserowa epilacja owłosienia

Dzięki zastosowaniu unikatowej technologii IPL firmy Forma-TK (obejmującej zarówno technologię USP, jak i UPC) uzyskujemy skuteczną i bezpieczną procedurę usuwania włosów w miarę stosowania na powierzchnię skóry widma o szerokim spektrum, które jest skierowane na melaninę.

Światło przenika przez skórę, do momentu aż dotrze do korzenia włosa, gdzie znajduje się największe stężenie melaniny. W miarę wnikania światła dochodzi do podgrzania struktur włosa i niszczenia brodawki. Dodatkowo konwersja ciepła następuje bezpośrednio w ciemniejszych naczyniach włosowych, które doprowadzają krew do mieszków włosowych.

Nie wszystkie włosy rosną równocześnie.

Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen). Jedynie włosy w fazie wzrostu ulegają zniszczeniu podczas zabiegu. Pozostałe włosy znajdują się w fazie „uśpienia” (telogen). Po tym okresie następuje faza wzrostu (anagen), w której można znowu zniszczyć włos. Aby dokładnie usunąć najbardziej widoczne włosy, konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów.

W zależności od rodzaju włosa, jego grubości i koloru potrzeba wykonać od 4 do 10 zabiegów.

Dodatkowo w naszym Gabinecie pracujemy na laserze Foton Nd:Yag, którym uzupełniamy zabiegi IPL.

Efekty przed i epilacji owłosienia:

laserowa epilacja owlosienia laserowa epilacja owlosienia laserowa epilacja owlosienia laserowa epilacja owlosienia

Laserowe leczenie trądziku

Główną rolę w etiopatogenezie trądziku odgrywają predyspozycje genetyczne oraz zmiany hormonalne zachodzące w okresie dojrzewania, które powodują:

  • zwiększenie aktywności gruczołów łojowych oraz wzrost wydzielania łoju,
  • zwiększone rogowacenie ujść mieszków włosowych, które prowadzi do zablokowania gruczołów łojowych,
  • namnażanie się beztlenowych bakterii acne w obrębie zaczopowanych przewodów gruczołów łojowych,
  • powstawanie nacieków zapalnych w otoczeniu gruczołów łojowych.

Terapia trądzikowa IPL niszczy najczęstsze bakterie, które powodują trądzik (Propionibacterium acne) – bez leków i bez bólu. IPL, „Intensywne światło impulsowe” jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów na trądzik.

Okazało się, że leczenie jest bardzo skuteczne w przypadku lekkiego i  umiarkowanego stanu zapalnego w trądziku. Technologia Forma-light wykorzystuje światło, które jest odporne na promieniowanie UV i nie ma żadnych skutków ubocznych.

Większość pacjentów zauważa poprawę ich skóry kilka dni po pierwszym zabiegu.

Terapia IPL skutecznie może zastąpić antybiotykoterapie, lecz należy pamiętać iż konieczna jest odpowiednia terapia wspierająca uzyskany efekt. Dlatego w Dermasana w terapii trądziku silnie współpracujemy z Dermatologiem.

Terapia trwa 4-6 zabiegów w odstępach co 7 dni.

Efekty:

laserowe leczenie tradziku laserowe leczenie tradziku