Chcesz pozbyć się niedoskonałości skóry twarzy? Szukasz metody skutecznego i precyzyjnego peelingu. Laserowy peeling może być rozwiązaniem Twoich problemów. Poniżej przeczytasz, na czym polega zabieg. Jeśli interesuje Cię peeling laserowy, umów się na konsultacje z naszym specjalistą pod adresem Staszica 9AB/U3 w Zielonej Górze.

Na czym polega peeling laserowy i dlaczego różni się od mechanicznego?

Peeling laserowy Zielona Góra jest to metoda o wiele bardziej precyzyjna w usuwaniu wierzchniej warstwy skóry aniżeli zabiegi mechaniczne (np. mikrodermabrazja) lub chemiczne (np. kwasy). Zabieg powoduje odmłodzenie skóry, poprawia jej gęstość i jędrność, redukuje blizny, zmarszczki, uszkodzenia posłoneczne, powiększone pory i przebarwienia oraz ujednolica koloryt. Skóra staje się odświeżona, napięta i odzyskuje utracony blask. W zależności od użytej mocy wyróżnia się peelingi: lekki, średni i głęboki.

Czas oczekiwania na efekty peelingu laserowego

Efekty zabiegu peelingu laserowego zależą od jego głębokości, np. po peelingu lekkim i średnim stosunkowo szybko, bo już po kilku dniach, można zauważyć wyrównanie kolorytu skóry, zanikanie przebarwień, skóra staje się „świetlista” , w przeciągu 4 – 5 tygodni pojawia się poprawa gęstości skóry.

Bezpośrednio po zabiegu

Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i lekki obrzęk. Skóra wygląda jak po przesadnym opalaniu się na słońcu, ze wszystkimi dla tego stanu widocznymi dolegliwościami. Zaczerwienienie zwykle mija po 3 – 5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach, po 3 – 4 znika. W następnym etapie skóra może się delikatnie przyciemnić ( zbrązowieć ) i zaczyna się złuszczać. Powyższe zmiany są zminimalizowane przy zastosowaniu peelingu lekkiego.W przypadku peelingu głębokiego efekty są mocniejsze, ale odczyn pozabiegowy jest silniejszy, a okres rekonwalescencji ulega wydłużeniu.

Do czego używamy peelingu laserowego, oraz jak wygląda jego proces

Peelingi laserowe są wykorzystywane do resurfacingu twarzy, redukcji blizn i rozstępów, redukowania przebarwień, rogowaceń różnego pochodzenia, zmarszczek palacza wokół ust.
Pełen obraz terapeutyczny otrzymuje się po 6 miesiącach od zabiegu – tyle trwa cały proces przebudowy tkanki, zapoczątkowany peelingiem.
Peelingi można wykonywać pełną plamką lasera lub w metodzie frakcyjnej.
Można też łączyć obie techniki.

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona

laserowe peelingi

Głowica frakcjonująca

Lasery erbowe Fotony korzystają z fali 2940nm dla minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów, które usuwają mikroelementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termalny. Klasyczne zabiegi frakcyjne pozostawiają w skórze tysiące mikroelementów składających się z gorących, martwych pozostałości leczonej tkanki. Nadmiar ciepła z tej tkanki zostaje uwięziony w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort. Głowica frakcjonująca Fotony natychmiast usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyśpieszając rekonwalescencję. Czyste mikrokanaliki posiadają tę samą strefę oddziaływania cieplnego co mikrokanaliki po klasycznym zabiegu frakcyjnym, lecz nie powodują irytacji, obrzęku i bólu.

Po zabiegu przy pomocy frakcjonującej głowicy Fotony mikrokanaliki zamykają się i leczą o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych technik frakcyjnych.

Laser wytwarza od kilkudziesięciu do kilkuset maleńkich kolumn uszkodzeń, które są otoczone zdrową skóra nie poddaną działaniu lasera. Powoduje to, iż skóra regeneruje się bardzo szybko, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, zagęszcza cerę, a także wytwarza kontrolowane nagrzewanie skóry, co wzmacnia efekt odmłodzenia.

W pierwszym zabiegu uszkadza się nie więcej niż 20 % wierzchniej warstwy skóry, stąd wynika konieczność powtórzenia zabiegu od 2 do 5 razy. Przerwa między zabiegami to około 2 – 8 tygodni, w zależności od tego, jak wysokie parametry były użyte w poprzednim zabiegu (od lekkiego peelingu po głęboki).

Użycie techniki frakcyjnej pozwala na ograniczenie odczynów pozabiegowych oraz skrócenie okresu rekonwalescencji przy utrzymaniu dobrych efektów zabiegu.