Podczas chodzenia odczuwasz ból stopy w konkretnym miejscu? Zauważyłeś twarde punkty na palcach lub podeszwie stóp? To mogą być odciski na stopie. Podolog pomoże Ci pozbyć się problemu prawdopodobnie podczas jednej wizyty. Dowiedz się, czym dokładnie są odciski. Jeśli widzisz podobne zmiany na swoich stopach, umów się na wizytę w naszym nowoczesnym gabinecie na ulicy Staszica 9AB/U3 w Zielonej Górze.

Odciski to twarde miejsca na skórze, powstałe na skutek tarcia oraz trwałego, punktowego ucisku.

Przyczyny powstawania odcisków:

  • deformacje kości stóp
  • atrofia (zanik) tkanek miękkich
  • ciasne, niewłaściwie dobrane obuwie
  • źle ułożone skarpety, rajstopy i szew wewnątrz buta

 

Po czym rozpoznać odciski na stopie?

Odciski na zewnątrz przybierają różny kształt. Często są bardzo bolesne. Przyczyną bólu jest rdzeń lub tzw. korzeń w kształcie stożka, który z czasem wrasta głęboko w stopę. Może on przebić się przez tkankę miękką i dotrzeć nawet do okostnej.

Gdzie pojawiają się najczęściej?

Występują głównie na powierzchni stycznej palców, stawach palców i części podeszwowej stopy. Mogą też wystąpić na pozostałych częściach stopy, na przykład w wale paznokciowym czy nawet pod płytką paznokcia.

Tylko podolog skutecznie usunie Twój odcisk- dlaczego?

Sposoby domowego usuwania odcisków za pomocą zmiękczających płynów i plastrów często są nieskuteczne. Bez odpowiedniego postępowania odcisk potrafi się odnawiać, a nawet przybierać większą i groźniejszą postać. Usuwanie odcisków w Zielonej Górze przez podologa odbywa się bezboleśnie przy użyciu odpowiednio dobranego sprzętu z zachowaniem zasad sterylności i higieny zabiegu.

Nieusuwane odciski mogą doprowadzić do coraz większego bólu i być powodem stanów zapalnych.

Usuwanie odcisków w Zielonej Górze krok po kroku:

  • Podolog w Dermasana potrafi rozpoznać, czy ma do czynienia z odciskiem, modzelem czy brodawką.
  • Po dokładnej analizie i rozpoznaniu odmiany, podolog przy pomocy odpowiednich narzędzi usuwa odcisk. Często się zdarza, że dokuczliwe odciski zakończone rdzeniem trzeba usuwać partiami, powtarzając wizytę kilkukrotnie.
  • Do usuwania odcisków najczęściej stosuje się środki zmiękczające, skalpel, dłuta podologiczne, odpowiednio dobrany frez.

Usuwanie odcisków w gabinecie podologicznym jest skuteczne i bezpieczne. Polecamy skorzystanie z usług podologa jeszcze z jednego powodu. Specjalista ten nauczy Cię, jak dbać o stopy, aby odciski więcej już nie pojawiły się na Twojej stopie lub pojawiały się wolniej.