- Kosmetologia
- Makijaż permanentny
- Infuzja tlenowa – Bio Oxy Infusion
- Oczyszczanie wodorowe
- Fotoodmładzanie
- Terapia anti-aging
- Mezoterapia igłowa
- Karboksyterapia
- Peeling chemiczny
- Zabiegi pielęgnacyjne
- KOBIDO
- Mezoterapia mikroigłowa
- NANOFRAX
- Forma light
- Oczyszczanie twarzy
- Peeling kawitacyjny
- OPIGEL – BEZP. DŁUGOTRWAŁY MANICURE
- IBX – REG. ZNISZCZONYCH PAZNOKCI
- Lycon – łagodna depilacja
- Wróć do usług
Szukasz sposobu na oszczędzenie czasu po wstaniu z łóżka? Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? Makijaż permanentny może być rozwiązaniem Twoich problemów. Przeczytaj dokładnie poniższy artykuł aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zdecydujesz się na makijaż permanentny, zadzwoń do nas i umów się na wizytę w naszym gabinecie kosmetologicznym w Zielonej Górze. Pacjentów przyjmujemy pod adresem ulicy Staszica 9AB/U3.
MAKIJAŻ PERMANENTNY Zielona Góra – sposób na podkreślenie naturalnego piękna
To technika trwałego makijażu polegająca na wprowadzeniu hipoalergicznych barwników syntetycznych do zewnętrznych warstw skóry. Makijaż permanentny brwi Zielona Góra jak i oczu i ust jest alternatywą dla tradycyjnego makijażu. Dobrze wykonany makijaż powinien pozostawać w harmonii z naturalnymi rysami twarzy, a efekt końcowy podkreślać naturalną urodę lub korygować drobne niedoskonałości, dlatego też ważne jest odpowiednie dopasowanie barwy i intensywności pigmentu. Stosujemy go do podkreślenia konturu ust, zmiany pełnego koloru ust, podkreślenia zarysu brwi czy wykonania kresek na powiekach, do zabiegów medycznych takich, jak tuszowanie blizn czy przebarwień. Efekt zabiegu widoczny jest przez kilka lat.
MAKIJAŻ PERMANENTNY – DLA KOGO?
- Masz mało czasu na makijaż? Wołałabyś pospać nieco dłużej?
- Wcale się nie malujesz, a mimo to chciałabyś wyglądać piękniej i bardziej świeżo?
- Nosisz okulary lub szkła kontaktowe, przez co masz problemy z wykonaniem makijażu?
Wzrok już nie ten i wykonanie makijażu sprawia Ci kłopot? - Czy z biegiem lat czerwień Twoich ust straciła kolor?
- Jesteś uczulona na kosmetyki kolorowe?
- A może chciałabyś dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody? Wyglądać inaczej?
- Czy często podróżujesz, zażywasz morskich kąpieli, korzystasz ze spa, łaźni parowych, gdzie nawet najlepsze tusze wodoodporne nie spełniają Twoich oczekiwań?
- Prowadzisz aktywny tryb życia? Zajmujesz się sportem i marzysz, by mieć przy tym delikatny makijaż, którego nie trzeba poprawiać?
- Twoje brwi są rzadkie, oczy małe, a usta blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie?
- Po chemioterapii zostałaś pozbawiona brwi i rzęs?
- Widać prześwity na owłosionej skórze głowy?
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Chcąc zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia opryszczki, profilaktycznie przed wykonaniem pigmentacji ust, zaleca się przyjmowanie przez 5 dni przed zabiegiem oraz 5 dni po zabiegu preparatu HEVIRAN (lek wydawany na receptę) – 2 razy dziennie po jednej tabletce – 400 mg (ewentualnie lekarz może zalecić inne dawkowanie).
Podobnie postępujemy przed wykonaniem zabiegu korekty ust. Aby zwiększyć absorpcję pigmentu, należy w dniu poprzedzającym zabieg wykonać peeling ust, a następnie nałożyć delikatny krem.
PIELĘGNACJA PO ZABIEGU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO
Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne).
W tym okresie występuje intensywne zabarwienie pigmentowanych miejsc. Jest to naturalna reakcja, a objawy szybko ustępują. W 2-3 dniu po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, dlatego istotne jest stałe nawilżanie specjalnym kremem. W 3-4 tygodniu po zabiegu, początkowe zabarwienie blednie o 40-50%. Dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne. Po minimum 28 dniach po zabiegu (czas potrzebny na pełną regenerację naskórka) wykonuje się korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.
Przez okres ok. 2 tygodni po pierwszym zabiegu i po korekcie nie należy korzystać z sauny, basenu. Przez około 1 miesiąc należy zrezygnować z solarium oraz przebywania na słońcu (gdyż może dojść do przebarwień).
PRZECIWWSKAZANIA:
- ciąża, anemia, cukrzyca, łuszczyca, hemofilia
- infekcja dróg oddechowych
- przyjmowanie leków sterydowych i antybiotyków
- opryszczka (w aktywnej fazie i niezagojona do końca)
- przebyte choroby gałki ocznej
- tendencje do stanów zapalnych spojówek i odwarstwiania siatkówki
- aparat na zębach (w wypadku makijażu ust)
- choroby zakaźne
- choroby nowotworowe (wymagana konsultacja lekarska)