Masz problem z wrastającym paznokciem? Szukasz alternatywy dla chirurgicznych i podologicznych metod leczenia? Laserowe leczenie wrastającego paznokcia może być dla Ciebie rozwiązaniem. Dowiedz się, na czym dokładnie polega zabieg. Jeśli jesteś zainteresowany laserowym leczeniem wrastającego paznokcia, umów się na wizytę z naszym specjalistą. Nasz gabinet mieści się na ulicy Staszica 9AB/U3 w Zielonej Górze.

Czym charakteryzuje się wrastający paznokieć?

Paznokieć wrastający jest to stan, w którym dochodzi do zapalenia wału paznokciowego, wywołanego jego uciskiem przez rosnącą płytkę paznokciową. Towarzyszy temu znaczna bolesność i obrzęk wału paznokciowego, a w dalszej fazie wtórna infekcja bakteryjna, tworzenie się ziarniny zapalnej. Istotą dolegliwości jest nieprawidłowe zawijanie się paznokcia z jednego lub obu boków pod spód i wrastanie w wał otaczający płytkę paznokciową.W miejscu wrastania paznokcia rozwija się bardzo bolesny odczyn zapalny.

Zastosowanie lasera w leczeniu wrastających paznokci

Nowoczesną metodą rozwiązania tego problemu jest zastosowanie laserów medycznych. Mówimy wówczas o laserowej resekcji wału paznokciowego lub laserowej resekcji macierzy paznokcia Laserowa resekcja wału paznokciowego polega na usunięciu laserem stanu zapalnego i odparowaniu zmienionego zapalnie wału paznokciowego, a w efekcie umożliwienie swobodnego wzrostu płytki paznokciowej, która nie napotyka na swojej drodze narastającego na nią wału paznokciowego.

Jak wygląda proces laserowej resekcji macierzy?

Laserowa resekcja macierzy paznokcia polega na usunięciu laserem stanu zapalnego i odparowaniu zmienionego zapalnie wału paznokciowego oraz usunięciu części paznokcia wraz z częścią macierzy paznokcia, wykluczając dalszy wzrost paznokcia w obszarze gdzie narażony jest on na dalsze wrastanie. Jest to rozwiązanie trwałe do zastosowania w sytuacji choroby o znacznym zaawansowaniu.

Zaletami metody są:

  • mniejsza inwazyjność zabiegu w porównaniu do klasycznej chirurgii
  • możliwość wykonania zabiegu nawet w ostrych stanach zapalnych wału paznokciowego (światło lasera nie tylko zatrzymuje krwawienie, ale także działa odkażająco i przeciwbakteryjnie)
  • dość dobra skuteczność

 

W niektórych przypadkach oprócz resekcji, zalecane jest stosowanie terapii wspomagających, aby zwiększyć skuteczność leczenia.
Zabieg wykonywany jest laserem chirurgicznym CO2, przy znieczuleniu przewodowym.

wrastające paznokcie laserowe leczenie