Twój paznokieć zaczął wbijać się w skórę palca?

Głębokie obcinanie końców przyniosło chwilową ulgę, jednak z czasem sytuacja się pogorszyła? To problem z wrastającymi paznokciami. Chirurgiczne metody leczenie najczęściej nie przynoszą pożądanych skutków, dlatego warto udać się do podologa po sprawdzone rozwiązania. Przeczytaj poniższy artykuł, jeśli również masz problem z wrastającym paznokciem, umów się na wizytę w naszym gabinecie. Pacjentów przyjmujemy w lokalu przy ulicy Staszica 9AB/U3 w Zielonej Górze.

Kogo dotyczy problem wrastających paznokci?

Wrastanie płytki paznokciowej w wały okołopaznokciowe to bardzo częsty problem, który dotyka ludzi w różnym wieku. Najbardziej podatne na ten problem są:

 • osoby otyłe
 • kobiety ciężarne
 • diabetycy
 • młodzież
 • seniorzy

Dlaczego Paznokcie U Stóp Wrastają?

Oto kilka powodów wrastania paznokci w palec u stopy:

 • wada wrodzona, w której paznokcie rosną samoistnie w dół wbijając się w wał paznokciowy
 • uraz mechaniczny, w wyniku którego paznokcie zaczynają wrastać w tkankę miękką otaczającą paznokieć. Bardzo częstym powodem takich urazów jest uderzenie się w stopę, lub chodzenie w ciasnych, zwężanych i mało wygodnych butach
 • zbyt krótkie lub nieprawidłowe obcinanie paznokci stóp
 • dodatkowym czynnikiem może być przeciążenie stóp podczas uprawiania sportu

Nasi podolodzy w Zielonej Górze wiedzą jak skutecznie i bezboleśnie usunąć problem wrastania paznokci. 

Metody leczenia wrastających paznokci w Zielonej Górze:

 • Klamra korygująca 

najczęstszą formą leczenia jest usunięcie wrastającej części paznokcia i założenie klamry ortonyksyjnej. Zabieg przeprowadzony jest zazwyczaj podczas jednej wizyty. Klamra ukierunkowuje płytkę paznokciową tak, aby paznokieć mógł rosnąć prawidłowo, nie dając przy tym żadnych skutków ubocznych. Efekty widoczne są po pierwszym tygodniu od zakończenia zabiegu, a dolegliwości bólowe ustępują zazwyczaj od razu po założeniu klamry.

 • Kostka Arkady

innowacyjna i bezinwazyjna Metoda Arkady pozwalająca na bezpieczne i skuteczne usunięcie wrastających paznokci. Metoda polega na utwardzeniu paznokcia żywicą akrylową w celu nadania mu właściwego kształtu, a tym samym nadaniu mu właściwego kierunku wzrostu. Po wykonaniu zabiegu niezbędne są okresowe wizyty kontrolne (może zaistnieć potrzeba wykonania niewielkiego zabiegu korekcyjnego). Metoda ta przynosi natychmiastową ulgę połączoną z nadaniem zdrowego wyglądu płytce paznokcia, dlatego często wykorzystujemy ją w naszym gabinecie w Zielonej Górze.

 • Tamponada

to element procesu korekcji wrastających paznokci. Polega na umieszczeniu w wale okołopaznokciowym miękkiego materiału opatrunkowego nasączonego środkiem antyseptycznym lub płynem z antybiotykiem. Opatrunek ten poszerza przestrzeń między płytką paznokciową a wałem, robiąc miejsce na rosnący paznokieć oraz zmniejsza miejscowo rogowacenie okołopaznokciowe. W przypadku obecności stanu zapalnego tamponada wchłania płyn tkankowy czy ropę, osuszając w ten sposób wał okołopaznokciowy.