Meczy cię ciągły ból stopy? Podejrzewasz, że możesz mieć wadę? Nie zwlekaj i umów się na badanie komputerowe stóp w naszym gabinecie. Dzięki niemu podolog będzie mógł skorygować wadę i uwolnić cię od problemów takich jak modzele, odciski, czy haluxy. Poniżej dowiesz się za pomocą jakich przyrządów przeprowadzamy diagnostykę stóp. Jeśli odczuwasz dyskomfort podczas chodzenia, umów się na badania w naszym gabinecie. Pacjentów przyjmujemy w budynku na ulicy Staszica 9AB/U3 w Zielonej Górze.

W naszym gabinecie jest wykonywane badanie komputerowe stóp i wkładki indywidualne.

gabinet podologiczny badanie matą elektryczną

Jest to badanie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, przede wszystkim komputerowego wraz z analitycznym oprogramowaniem. Wsparte technikami tradycyjnymi. Podstawą jest komputerowa platforma (podobaroskop), badająca rozkład nacisku na podeszwową stronę stopy. Na podobaroskopie możemy badać obciążenia stóp podczas stania (badanie statyczne) i podczas chodu (badanie dynamiczne). Badanie trwa krótko i nie jest stresujące nawet dla małych dzieci.

Badanie stóp za pomocą podoskopu

diagnostyka stóp przy użyciu podoskopu

Do badania wykorzystujemy także podoskop – podświetloną płytę, dzięki której widać miejsca styku stopy z podłożem, a tym samym wysklepienie łuków stopy, ustawienie pięt w odciążeniu i obciążeniu. Na podstawie wyników badań można ustalić terapię u fizjoterapeuty, a także projektujemy indywidualne zaopatrzenie profilaktyczno – rehabilitacyjne (wkładki ortopedyczne, odciążenia, obuwie zindywidualizowane). Wkładki są stosowane w celu korekty wad stóp (koślawość, szpotawość pięt, stopa płaska, wydrążona, obniżenie łuku poprzecznego, haluxy, ostroga piętowa, palce młotkowate, odciski, modzele). Wkładki doskonale wspomagają fizjoterapię.

nowoczesna diagnostyka wad stóp