Twoja skóra potrzebuje odmłodzenia? Szukasz skutecznej i bezpiecznej metody na zahamowanie procesów starzenia się skóry? Nasi specjaliści proponują fotoodmładzanie zabiegiem T3. Poniżej możesz zobaczyć efekty terapii oraz dowiesz się na czym ona polega. Jeśli jesteś zainteresowany nieablacyjnym fotoodmładzaniem, umów się na wizytę w naszym gabinecie. Pacjentów przyjmujemy na ulicy Staszica 9AB/U3 w Zielonej Górze.

Fotoodmładzanie z technologią T3 – delikatny lifting skóry

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona

nieablacyjne fotoodmładzanie skóry, odmładzanie twarzy

 

Na czym polega T3 – nieablacyjne, odmładzanie skóry przy użyciu lasera


Obniżenie aktywności fibroblastów (komórek tworzących kolagen) w tkance łącznej i obniżenie napięcia i grubości włókien kolagenowych warstwy brodawkowatej to główne przyczyny starzenia się skóry. Najpowszechniejsze techniki odmładzania skóry opierają się na stymulowaniu procesu reakcji warstwy brodawkowatej skóry właściwej.

Porównanie z innymi metodami

Złuszczania chemiczne i dermabrazja są popularnymi opcjami odmładzania skóry, ale ich stosunkowo niska skuteczność i wysokie ryzyko uszkodzenia oraz bliznowacenia warstwy brodawkowatej są głównymi wadami. Bezinwazyjna technika przebudowy kolagenu Fotona Nd: YAG – zabieg T3 jest bardziej atrakcyjny od peelingów głębokich z uwagi na krótki czas rekonwalescencji po zabiegu. Zabieg T3 jest oparty na absorpcji energii lasera Nd: YAG przez hemoglobinę z częściową koagulacją mikroukładu naczyniowego warstwy brodawkowatej skóry właściwej i uwolnieniu mediatorów zapalnych. Proces wywołuje odnowienie mikronaczyń, stymulację fibroblastów oraz przebudowę kolagenu.

Efekty nieablacyjnego fotoodmładzania skóry T3

Efektem końcowym będzie gładsza skóra, mniejsza wielkość porów, poprawione napięcie i odcień skóry. Zabieg nie wymaga znieczulenia. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta stosuje się chłodzenie skóry podczas zabiegu T3.