Fotoodmładzanie z technologią T3 – delikatny lifting skóry

Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona

nieablacyjne fotoodmładzanie skóry, odmładzanie twarzy

 

Na czym polega T3 – nieablacyjne, odmładzanie skóry przy użyciu lasera


Obniżenie aktywności fibroblastów (komórek tworzących kolagen) w tkance łącznej i obniżenie napięcia i grubości włókien kolagenowych warstwy brodawkowatej to główne przyczyny starzenia się skóry. Najpowszechniejsze techniki odmładzania skóry opierają się na stymulowaniu procesu reakcji warstwy brodawkowatej skóry właściwej.

Porównanie z innymi metodami

Złuszczania chemiczne i dermabrazja są popularnymi opcjami odmładzania skóry, ale ich stosunkowo niska skuteczność i wysokie ryzyko uszkodzenia oraz bliznowacenia warstwy brodawkowatej są głównymi wadami. Bezinwazyjna technika przebudowy kolagenu Fotona Nd: YAG – zabieg T3 jest bardziej atrakcyjny od peelingów głębokich z uwagi na krótki czas rekonwalescencji po zabiegu. Zabieg T3 jest oparty na absorpcji energii lasera Nd: YAG przez hemoglobinę z częściową koagulacją mikroukładu naczyniowego warstwy brodawkowatej skóry właściwej i uwolnieniu mediatorów zapalnych. Proces wywołuje odnowienie mikronaczyń, stymulację fibroblastów oraz przebudowę kolagenu.

Efekty nieablacyjnego fotoodmładzania skóry T3

Efektem końcowym będzie gładsza skóra, mniejsza wielkość porów, poprawione napięcie i odcień skóry. Zabieg nie wymaga znieczulenia. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta stosuje się chłodzenie skóry podczas zabiegu T3.