- Laseroterapia
- Laserowe usuwanie naczynek
- Laserowa redukcja rumienia
- Laserowa depilacja włosów
- Laserowe peelingi
- Laserowe leczenie grzybicy paznokci
- Laserowe leczenie wrastającego paznokcia
- Laserowe usuwanie narośli skórnych
- Laserowa redukcja rozstępów
- Laserowa redukcja blizn
- Laserowa redukcja zwiotczeń skóry SMOOTH
- Nieablacyjne zagęszczenie skóry Frac3
- Nieablacyjne fotoodmładzanie skóry T3
- TWINLIGTH laserowy resurfacing skóry twarzy
- Laserowe leczenie trądziku
- Laserowa redukcja blizn trądzikowych
- Laserowa redukcja przebarwień
- Przeciwwskazania
- Przed zabiegiem
- Umów wizytę
- Wkrótce w ofercie
- Fotona LIPLASE – Laserowe powiększanie ust
- Laserowa stymulacja wzrostu włosów FOTONA
- SMOOTH EYE nieinwazyjny laserowy zabieg na powieki FOTONA
- Wróć do usług
Na twojej twarzy pojawiło się zaczerwienienie? Szukasz sposobu na pozbycie się problemu? Nasi specjaliści przeprowadzają zabiegi laserowej redukcji rumienia. Poniżej przeczytasz jak powstaje rumień naczyniowy i jak można go usunąć za pomocą światła lasera. Jeśli interesuje Cię taki zabieg, umów się na wizytę w naszym gabinecie na ulicy Staszica 9AB/U3 w Zielonej Górze.
Przyczyny powstawania rumienia naczyniowego
Rumień naczyniowy, czyli zaczerwienienie twarzy pojawiające się najczęściej w okolicach policzków, nosa i brody, jest wynikiem nadreaktywności włosowatych naczyń krwionośnych. Może pojawiać się na skutek działania emocji, czynników fizycznych i atmosferycznych (mróz, wiatr, ciepło) czy wzrostu ciśnienia krwi. Rumień jest efektem pobudzenia układu współczulnego działającego bez udziału świadomości, dlatego pojawia się niezależnie od naszej woli. Może on ulec utrwaleniu i stać się przyczyną pojawienia się poszerzonych naczynek, tzw. pajączków, a później – trądziku różowatego. Profilaktyka trądziku to kolejny powód, poza chęcią pozbycia się mało estetycznej czerwieni z twarzy, do podjęcia leczenia rumienia.
Na czym polega laserowe usunięcie rumienia?
Na skutek zniszczenia naczynek włosowatych po zabiegu obserwuje się: wyrównanie kolorytu skóry, redukcje rumienia, wzrost sprężystości skóry, wygładzenie i odświeżenie cery, zmniejszenie tendencji do tworzenia zaczerwienień, zmniejsza się też ryzyko wystąpienia trądziku różowatego.
Pomimo iż całkowite zlikwidowanie przypadłości jest rzadkie, to jednak technologia laserowa zawsze znacząco redukuje zaczerwienienia i w zauważalny sposób poprawia wygląd skóry.
Skuteczność laserowego usuwania rumienia
Przypadłość może powrócić. Nawrót rumienia zależy od trybu życia konkretnego Pacjenta i od jego wrodzonych predyspozycji. Z oceną, na ile pojedynczy zabieg leczenia rumienia okazał się skuteczny, należy się wstrzymać przez 2-4 tygodni – tyle czasu trwa regeneracja skóry po zabiegu i proces zanikania poddanych fototermolizie naczynek. Najczęściej po tym okresie podejmuje się decyzję o wykonaniu kolejnego zabiegu, bo rumień rzadko kiedy udaje się znacząco zredukować przez pojedynczą procedurę.
Zazwyczaj do zadowalającego efektu potrzebna jest seria zabiegów, najczęściej 3-5.
Zdjęcia przed i po terapii. Źródło: Fotona