Jest to pierwszy na świecie preparat peptydowy stosowany w terapii, jaką jest wypadanie włosów Zielona Góra, który skutecznie wspomaga odrost włosów i zatrzymuje proces ich wypadania.

Dr Cyj Hair Filler zawiera siedem opatentowanych peptydów połączonych ze stabilizowanym kwasem hialuronowym, które stymulują mikrokrążenie skóry głowy i odżywiają osłabione mieszki włosowe.

Dr Cyj  – Odpowiedni skład zawartych peptydów przynosi kompleksowe działanie: w preparacie znajdują się składniki stymulujące komórki do życia i „namnażania się”, a także peptydy znoszące niekorzystny wpływ środowiska na kondycję skóry głowy i te przyczyniające się do zahamowania procesu wypadania włosów czy utraty koloru.

Innowacyjne w leczeniu problemów z włosami jest powolne uwalnianie substancji aktywnych, pozwala to na stopniowe i długotrwałe wnikanie składników leczniczych i ciągłe pobudzanie komórek do regeneracji nawet przez 2 tygodnie po zabiegu.

Działanie:

Częściowo stabilizowany kwas hialuronowy, zawarty w Dr Cyj Hair Filler, ułatwia przenikanie i wprowadzenie w głąb skóry substancji i aktywnych składników preparatu. Niewielkie stale uwalniane dawki peptydów działają dokładnie tam, gdzie chcemy wywołać zmiany w komórkach, a po wniknięciu w skórę, peptydy naśladują naturalne i obecne w naszym organizmie substancje, oddziałując na procesy komórkowe odpowiedzialne za wzrost włosów.

Zabieg z wykorzystaniem Dr Cyj Hair Filler pobudza krążenie i odżywia owłosioną skórę głowy, odnawia mieszki włosowe i przyspiesza porost włosów, pielęgnując przy tym skórę głowy.

Dr Cyj – Efekty:

Pierwsze zauważalne efekty widoczne są już po 15 dniach od rozpoczęcia cyklu 4 zabiegów, składających się na kompletny program zabiegowy. Zabieg hamuje proces wypadania włosów, działając na poziomie genów i DNA. Pobudza wzrost nowych włosów – szczególnie w fazie anagenu.

Zabieg rekomendujemy dla kobiet i mężczyzn w leczeniu problemów z włosami o różnym nasileniu i podłożu.

Dr Cyj przebieg zabiegu:

Preparat podajemy metodą iniekcji, cieniutką igłą z ampułkostrzykawki w postaci mezoterapii igłowej. Niewielka bolesność w trakcie zabiegu, obserwowana u Pacjentów szczególnie wrażliwych, nie wymaga podawania znieczulenia. W razie potrzeby możemy zastosować spray chłodzący. Zabieg trwa ok. 20 min. i jest rozpisany na 4 kolejne powtórzenia w odstępie, nie mniejszym i nie większym, niż 2 tygodnie.

Co bardzo ważne, dla powodzenia procesu leczenia, w trakcie trwania kuracji bezwzględnie zakazane jest spożywanie alkoholu – nawet w niewielkich ilościach.

Dla podtrzymania efektu i przedłużenia działania zabiegu Dr. Cyj Hair Filler zalecamy wykonanie kuracji przypominającej po 6 miesiącach od zakończenia pierwszej serii iniekcji preparatem.

Wskazania:

– pacjenci z alopecją (łysieniem) – hamowanie wypadania włosów

– osoby z cienkimi, przerzedzonymi włosami

– po przeszczepie włosów w celu ich wzmocnienia

– przyspieszenie wzrostu włosa

Przeciwwskazania:

– choroba nowotworowa

– stan zapalny okolicy owłosionej skóry głowy

– otwarte rany okolicy owłosionej skóry głowy

– ciąża i okres karmienia piersią

DR CYJ to:

  • SZYBKIE EFEKTY: pełna terapia to zaledwie 8 tygodni, podczas których pacjent przechodzi 4 zabiegi w odstępach dwutygodniowych. Pierwsze zauważalne efekty występują już po 15 dni od pierwszego zabiegu.
  • INNOWACYJNA FORMUŁA: połączenie kwasu hialuronowego z kompleksem 7 peptydów .
  • POTWIERDZONE REZULTATY: badania wykazały, że preparat stymuluje wzrost włosa i hamuje ekspresję genów związanych z wypadaniem włosów (obniżenie poziomu DHT, czynnika powodującego wypadanie włosów Zielona Góra).

Bardziej skuteczną metodą jest ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym lub komórkami macierzystymi.

Czym jest łysienie, skąd się bierze i jakie są jego rodzaje?

Łysienie jest procesem, którego istotą jest utrata włosów. Dotyczy głównie skóry owłosionej głowy, choć nie tylko. Istnieje kilka rodzajów łysienia, które różnią się typem wypadania włosów i obszarami ich przerzedzenia, a przede wszystkim mechanizmem powstawania.

Łysienie może być samoistne i wynika z pewnych indywidualnych uwarunkowań i predyspozycji (na przykład łysienie androgenowe), może również być rezultatem różnych schorzeń (np. autoimmunologicznych w przypadku łysienia plackowatego), a także powikłaniem poterapeutycznym (klasyczny przykład – łysienie w przebiegu chemioterapii z powodu nowotworu złośliwego).

Najczęstszym typem łysienia jest łysienie androgenowe, wynikające z przemian hormonalnych (dokładniejszy mechanizm opisano poniżej). Funkcjonuje kilka teorii na temat tego, jak do niego dochodzi.

Najbliższa prawdy wydaje się ta o uwarunkowaniach genetycznych, która dotyczy dziedziczenia genu łysienia. Co ciekawe, gen ten jest dziedziczony wyłącznie po matce, natomiast ujawnia się u mężczyzn.

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe jest najczęstszym rodzajem łysienia o charakterze samoistnym, wynikającym z pewnych procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie. Zdecydowana większość przypadków dotyczy mężczyzn, jednakże u kobiet o dużej wrażliwości mieszka włosowego na androgeny również może do niego dojść.

Bezpośrednią odpowiedzialność za przerzedzanie się i wypadanie włosów ponosi pochodna androgenowa – dihydrotestosteron. Jego działanie powoduje zwiększenie intensywności wypadania włosów, czemu często towarzyszy łojotok i występowanie tłustego łupieżu.

Ten typ łysienia najczęściej pojawia się około 50 roku życia, ale równie dobrze może pojawiać się wcześniej. Rozpoczyna się ono najczęściej od kątów czołowych, czemu towarzyszy powstawanie charakterystycznych „zakoli”, a także czubka głowy.

U kobiet jest ono dużo rzadsze, i objawia się równomierną utratą włosów na całym obszarze głowy, co w rezultacie daje obraz równomiernego przerzedzenia włosów. Istnieje skala opisująca poszczególne etapy procesu łysienia androgenowego u mężczyzn, nosząca miano skali Norwood-Hamiltona, i przedstawiająca się następująco:

  • tworzenie tak zwanych zakoli (ubytków włosów w przedniej części głowy)
  • przerzedzenie i przesunięcie w górę pierwotnej linii włosów – efekt „wysokiego czoła”
  • stopniowe przerzedzanie się włosów na środkowej części głowy oraz tak zwanej koronie
  • objęcie procesem całej głowy
  • całkowita łysina

Oczywiście, przyczyn i rodzajów łysienia jest wiele, choć występują one zdecydowanie rzadziej.

Jednym z typów jest tak zwane łysienie bliznowaciejące, występujące jako objaw niektórych chorób skóry owłosionej głowy, takich jak raki skóry czy rybia łuska, lub jako skutek działania niektórych czynników fizycznych (na przykład promieniowania jonizującego). Może być również pourazowe. Jego istotą jest uszkodzenie mieszków włosowych przez wyżej wymienione czynniki.

Mechanizmy łysienia

Mechanizm wystąpienia łysienia telogenowego i anagenowego są bardzo analogiczne, i polegają na nagłym zatrzymaniu rozwoju włosa w określonym etapie (odpowiednio w telogenie lub anagenie). Dochodzi do tego pod wpływem nagłego zadziałania czynniku zewnętrznego (na przykład chemioterapii).

Łysienie plackowate jest to specyficzna jednostka chorobowa o podłożu autoimmunologicznym, mogąca dotyczyć zarówno dorosłych jak i dzieci. Objawia się nagłą, lokalną utratą owłosienia zarówno w zakresie głowy jak i poza nią.

Aby skutecznie leczyć łysienie, konieczne jest ustalenie przyczyny. W przypadku łysienia o ustalonej przyczynie, terapia powinna objąć przede wszystkim chorobę podstawową. Nie bez znaczenia pozostaje dbanie o zdrowy styl życia, w tym prawidłową dietę, co pozwala na wzmocnienie włosów i zmniejszenie ryzyka ich wypadania.

Czym jest i jak działa Dr Cyj?

Dr Cyj jest innowacyjnym preparatem, w którego skład wchodzi częściowo stabilizowany kwas hialuronowy oraz kilka peptydów. Dzięki powyższemu składowi, preparat wykazuje wielopłaszczyznowe. Kwas hialuronowy umożliwia penetrację peptydów będących składnikami aktywnymi w głąb skóry.

Niektóre z nich powodują poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek, inne porównują stymulację wzrostu włosa. Jeszcze inne hamują niekorzystny wpływ mikrośrodowiska na rozwój włosa. Dzięki precyzyjnej aplikacji preparatu, peptydy z dużą dokładnością działają punktowo. Pozwala to na optymalne pobudzenie rozwoju i wzrostu włosów.

Jak wygląda zabieg

Zabieg zazwyczaj charakteryzuje się praktycznie całkowitą bezbolesnością. W związku z powyższym nie wymaga znieczulenia. Jednakże u osób z podwyższonym progiem wrażliwości na ból stosujemy specjalny żel chłodzący mający za zadanie znieczulenie skóry.

Następnie preparat wprowadzamy precyzyjnie za pomocą specjalnej kaniuli w pożądane miejsca. Cała procedura trwa około 20 minut, jednakże wymagane jest średnio czterokrotne powtórzenie zabiegu.

Powtórzenia odbywają się w odstępach dwutygodniowych.

Pierwsze rezultaty widoczne są już po około dwóch tygodniach od rozpoczęcia programu zabiegowego. Zaleca się przeprowadzenie przypominającej kuracji po około pół roku od zakończenia pierwszego programu zabiegowego. Bardzo istotne jest aby powstrzymać się od spożywania alkoholu przez cały okres leczenia.

Dla kogo jest przeznaczony?

Istnieje kilka wskazań do przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem preparatu Dr Cyj. Pierwszą grupę stanowią pacjenci obu płci, u których występuje problem z wypadaniem włosów. Jednakże zalecany jest również u osób z cienkimi włosami. Stosuje się go także jako terapia wspomagająca po przeprowadzonym przeszczepie włosów celem przyspieszenia ich rozwoju.

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również ten obarczony jest przeciwwskazaniami. Nie należy go wykonywać u kobiet w ciąży i w okresie laktacji, u osób z aktywną chorobą nowotworową, a także u pacjentów z otwartymi ranami oraz stanami zapalnymi w obrębie skóry głowy.