Masz wieczne uczucie wilgoci pod pachami, niezależnie od pory roku? Dolegliwość jest nie tylko uciążliwa, ale także wstydliwa? Prawdopodobnie masz problem z nadpotliwością. Nasi dermatolodzy mogą Ci pomóc. W naszym gabinecie stosujemy leczenie nadpotliwości za pomocą zabiegu miraDry, który jest niesamowicie skuteczny. Jeśli szukasz dobrego dermatologa w Zielonej Górze, umów się na wizytę w naszym gabinecie na ulicy Podgórnej 45/4a.

miraDry™ Przełomowy system do leczenia nadpotliwości


Ostateczne rozwiązanie dolegliwości związanych z nadmierną potliwością.

powiedz stop poceniu się na zawsze

System miraDry® firmy Miramar Labs®, Inc. wykorzystuje technologię miraWave™ polegającą na emitowaniu precyzyjnych, płytko wnikających i ukierunkowanych dawek energii mikrofalowej w tkankę miękką dołu pachowego pacjenta w celu leczenia nadmiernej potliwości (pierwotnej nadpotliwości pach). System jest przeznaczony do użytku w placówkach medycznych przez personel medyczny pod nadzorem lekarza. Podczas emisji energii mikrofalowej system chroni powierzchnię tkanki przez chłodzenie kontaktowe.

Technologia zabiegu


System miraDry® jest jedyną procedurą zatwierdzoną przez FDA która zapewnia trwałą redukcję potu pod pachami w całkowicie nieinwazyjny sposób. Istnieją też opcje operacyjne polegające na przecięciu nerwów – jednak stwarzają one oczywiste ryzyko operacyjne.

Jak wygląda zabieg?


Procedura redukcji potu za pomocą systemu miraDry jest bezpieczna, klinicznie udowodnioda oraz posiadająca certyfikat FDA. Jest również szybka, nieinwazyjna i wykonywana w gabinecie lekarskim.

Jak działa miraDry?


System miraDry precyzyjnie dostarcza kontrolowaną elektromagnetyczną energię w regiony pod pachą gdzie znajdują się gruczoły potowe, podgrzewając je dzięki czemu są eliminowane na dobre.

Co się dzieje podczas procedury miraDry?


Lekarz dostosowuje zabieg dla każdej pachy, bazując na tym gdzie ulokowane są gruczoły potowe. Skóra pod pachami jest miejscowo znieczulana, aby zapewnić większy komfort podczas zabiegu. Następnie lekarz ustawia pod pachami głowicę miraDry, która dostarcza energię w miejsce znajdowania się gruczołów potowych.

Jak długo trwa zabieg?


Zabieg trwa zazwyczaj około godziny po podaniu znieczulenia.

Czy zabieg jest bolesny?


Przed zabiegiem wymagane jest odpowiednie przeprowadzenie znieczulenia miejscowego. Podczas procedury większość klientów odczuwa nacisk i odczucia ciepła pod skórą. Mogą wystąpić okazjonalnie krótkotrwałe lokalne odczucia gorąca, które są zwykle dobrze tolerowane. Średnio pacjenci opisują dyskomfort na 2 w skali od 1-10 (10 najwyższa).

Czym miraDry różni się od innych metod leczenia nadpotliwości?


Opcje alternatywne, włączając w to antyperspiranty i toksyny, mają na celu tymczasowe wyłączenie gruczołów potowych na pewien czas – wymagają powtarzania czynności aby utrzymać efektywność.

Inne opcje obejmują operacje, co stwarza ryzyko. Leczenie miraDry jest jedyną nieinwazyjną procedurą pozwalającą na wyłączenie gruczołów potowych trwale po jednym zabiegu.

Czy jeden zabieg jest wystarczający?


Dla większości pacjentów (ponad 80%) jeden zabieg jest wystarczający. Tylko u nielicznych, u których występuje bardzo zaawawnsowana nadpotliwość, poleca się wykonać kolejny zabieg.