Bezpieczne opalanie

Bezpieczne opalanie

Bezpieczne opalanie

Po długiej zimie wszyscy z utęsknieniem czekamy na lato. Gdy pojawią się pierwsze promienie słońca z radością wystawiamy swe twarze w ich stronę. Słońce bowiem dzięki witaminie D ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Witamina D wzmacnia nasz układ odpornościowy, stajemy się bardziej radośni dzięki endorfinom, a dodatkowo skóra opalona wygląda zdrowo i pięknie.

Kilka rad na dobry początek

Jednak ze słońca trzeba korzystać z umiarem i rozwagą, by nie zrobić sobie krzywdy. Najczęstszym objawem jest oparzenie słoneczne. Jego nasilenie zależy od naszego fototypu skóry oraz tego jak długo byliśmy wystawieni na promienie słońca.

Oto kilka wskazówek:

  • Unikaj słońca między godziną 11:00 a 16:00
  • Ochraniaj głowę kapeluszem lub czapką
  • Szczególnie uważaj w okresie maj – sierpień – wtedy promieniowanie jest największe
  • Przygotuj skórę do opalania
  • Używaj kremów z filtrem

Złe strony słońca

Słońce bowiem tworząc piękną opaleniznę, może uszkodzić włókna kolagenowe, zmarszczki powiększają się i stają się bardziej widoczne. Powstają przebarwienia, a do tego promieniowanie UV może doprowadzić do powstania nowotworu skóry. Najważniejsze w ochronie przeciwsłonecznej jest staranie się, aby nie wystawiać jej bezpośrednio na słońce bez ochrony przeciwsłonecznej. Już nawet 20 minut bez odpowiedniego kremu może spowodować niszczenie kolagenu i elastyny. Przez to szybciej zobaczymy na naszej skórze oznaki starzenia, brak nawilżenia i elastyczności. Efektem zbyt dużej ekspozycji na słońce może być oparzenie słoneczne, szybsze starzenie się skóry, rogowacenie słoneczne aż po nowotwór skóry.

Przebarwienia posłoneczne

To, co najczęściej może nas spotkać, a dzięki czemu może ochronić nas fotoprotekcja to przebarwienia. Pojawiają się one wraz z wiekiem, po zmianach zapalnych, ale również wtedy, gdy wystawiamy skórę na działanie promieni słonecznych bez odpowiedniego przygotowania. Niestety, ale przebarwienia są nieestetyczne i kojarzą nam się głównie z upływającym wiekiem. Delikatnym sposobem na codzienną walkę z przebarwieniami, którą możemy też stosować cały rok będzie seria Peel Mission Melasma&Pih. Kwas kojowy w toniku Koji Tonic i kremie Interfuse night Dermo Koji white rozjaśni przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych. Koncentrat MelanoStop to preparat wspierający naturalną fotoochronę skóry i zapobiegający powstawaniu przebarwień. Jest to koncentrat, który można stosować cały rok, a w połączeniu z ochronną Tarczą Estgen jest kompleksowym zabezpieczeniem skóry. A na jesień warto spróbować retinoidów, np. Reti Krem lub Reti Shot Serum, które złuszczą naskórek i rozjaśnią skórę.

Jaki krem UVA/UVB wybrać?

Fantastycznym kremem, który nie tylko ochroni nas przed promieniami UVA i UVB a dodatkowo spowoduje, że skóra zyskuje sprężystość i zdrowy wygląd jest Tarcza Ochronna z firmy estGen. Krem regeneruje i hamuje działanie promieni UV. Chroni przed wpływem wolnych rodników, skóra jest nawilżona i elastyczna. Cudowny do codziennej pielęgnacji nie tylko latem.

Krem Bloc UVA/UVB 50. To specjalistyczny produkt do pielęgnacji przeciwsłonecznej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zapewnia ultra- wysoką i skuteczną ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB. Z tej samej serii możesz również stosować spray, którym w ciągu dnia warto spryskać swoją twarz. Szybko i łatwo sprawimy, że ochrona wciąż będzie mogła działać.

Polecamy również krem Avene SuniMed – to idealne rozwiązanie dla skóry nadwrażliwej na słońce. SuniMed chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym każdego dnia poprzez fotostabilny system filtrów z optymalną ochroną UVA/UVB, silny przeciwutleniacz, pre-tokoferyl dla wzmocnienia ochrony komórkowej oraz wodę termalną Avene, znaną ze swoich właściwości kojących i łagodzących podrażnienia.

Chroniąc się przed słońcem, warto też wyposażyć się w kapelusz czy czapkę i okulary przeciwsłoneczne. Będzie to również ochrona dla naszej owłosionej skóry głowy, włosów i wrażliwej skóry wokół oczu.


Zadbaj o skórę przed opalaniem

Przed wystawieniem skóry na słońce warto o nią również odpowiednio zadbać i przygotować do kąpieli słonecznej.

W swojej ofercie w gabinecie mamy wiele zabiegów, od peelingów, które złuszczą naskórek, po infuzje, która nawilży skórę. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko przebarwień i by skóra pięknie przyjęła promienie słońca. Również polecamy zabiegi łagodzące, które przydadzą się już po wystawieniu skóry na słońce.

To tylko kilka podpowiedzi, abyś mogła cieszyć się opaloną, ale zdrową i młodo wyglądającą skórą.

Korzystaj ze słońca bezpiecznie!