Kwas azjatykowy – moc nawilżenia

Kwas azjatykowy – moc nawilżenia

Kwas azjatykowy – moc nawilżenia

Cantella Asiatica, czyli cudowny kwas azjatykowy

Kwas azjatykowy jest składnikiem naturalnie występującym w roślinie leczniczej, czyli Cantella Asiatica. Znana jest również pod nazwą Gotu Kola czy Tiger Grass i rośnie głównie w Azji, Indiach, Pakistanie czy na Madagaskarze. Związki aktywne w tej roślinie to m.in. kwas azjatykowy ceniony od setek lat w tradycyjnej medycynie azjatyckiej, gdzie wspomagał leczenie chorób skórnych, małych ran oraz jako lek przeciwgorączkowy czy przeciwwirusowy. Kwas azjatykowy wykorzystywany jest głównie w postaci ekstraktu w kremach anti-aging, nawilżających i ujędrniających.

Kwas azjatykowy w kosmetykach

Kwas azjatykowy w kosmetykach ma za zadanie dogłębnie nawilżyć, uelastycznić i ujędrnić skórę. Idealnie sprawdzi się przy cerach przesuszonych, pozbawionych blasku, jędrności i witalności. Problem z odpowiednim nawilżeniem skóry nie jest tylko spotykany przy skórach cienkich i delikatnych, ale równie często występuje przy skórze trądzikowej i problematycznej, gdzie dodatkowo używane są preparaty wysuszające krostki, trądzik i zmiany skórne.

Bez odpowiedniego nawilżenia nie można mówić o prawidłowej pielęgnacji. Dopiero odpowiednio nawilżona może dać nam oczekiwany efekt.

Kwas azjatykowy ma również właściwości, dzięki którym zmniejsza widoczność blizn czy rozstępów. Kwas ten wyróżnia się również składnikami antyoksydacyjnymi, które ochraniają skórę przed fotostarzeniem.

Kosmetyki takie jak Asiatic Peel Tonic czy Asiatic Peel Krem tworzą cudowny komplet przeznaczony do skóry suchej i odwodnionej. Pomagają odbudować barierę hydrolipidową naskórka, łagodzą podrażnienia, zapobiegają transepidermalnej utracie wody. Produkty te przeznaczone są do codziennej, domowej pielęgnacji.

Jeśli chcemy dogłębnie nawilżyć swoją skórę po lecie czy też zimie, fantastycznie sprawdzi się ta linia połączona z zabiegami kosmetycznymi z tej samej serii.

Zabieg Asiatic Peel odbudowuje barierę naskórkową, dzięki czemu wzmocniony zostaje system ochronny skóry. Cera odzyskuje promienność i blask, zmarszczki powstałe na skutek odwodnienia zostają zredukowane, a skóra jest bardziej elastyczna oraz wolniej się starzeje.
Poprzedni wpis
Poznaj siłę Retinolu
Następny wpis
Bezpieczne opalanie